Індивідуальний чемпіонат Європи: 2012

Індивідуальний ЧЄ: У претендентах - три українця

Опубліковані попередні списки учасників континентальної першості, яка пройде в Гельсінкі 23-26 травня. Стали відомі прізвища тридцяти учасників в чоловічому і двадцяти двох - в жіночому чемпіонатах Європи. Змагання пройдуть в кінці травня в фінському Гельсінкі. Офіційний сайт індивідуального чемпіонату Європи на відповідній сторінці представив тих, хто вже зараз готовий почати шлях до медалей першості.

Серед них уже традиційно присутні прізвища гравців «Петрохолдінг Сквош Клубу» і національної збірної України Руслана Сорочинського, Костянтина Рибальченка і Дениса Подворного. В даний момент всі вони знаходяться в списку гравців основної сітки, причому Руслан, в силу свого рейтингу, має досить зручний номер посіву.

Першою ракеткою чоловічого турніру є шестиразовий чемпіон Європи і дворазовий срібний призер француз Грегорі Голтье - гравець першої п'ятірки світового рейтингу PSA. Саме він з моменту поновлення проведення чемпіонатів Європи в 2004 році був незмінним учасником фіналів змагань. Разом з ним в боротьбу вступить і іспанець Боря Голан, який в 2006 році став віце-чемпіоном Європи. А ось Тьєррі Лінку, який за останні чотири роки звик до сходження на п'єдестал пошани, в цьому році ще не заявлявся. Втім, і без нього список учасників рясніє відомими сквошистами Європи - Оллі Туомінен, Ніколас Мюллер, Симон Роснер, Матьє Кастанье - часто-густо учасники і лідери своїх збірних на командному чемпіонаті Європи-2012. З тих, хто буде посіяний під нижчими номерами, більшість вже давно знайома нашим гравцям, щодо участі у багатьох спільних турнірах. Це стосується і росіян, і поляків, і голландців. Так що атмосфера в Гельсінкі буде не тільки змагальною, але і дуже дружньою. Якщо говорити про виступи українців на індивідуальних чемпіонатах Європи, то спочатку варто звернути увагу на їх результати після появи на сквош-корті Європи «Петрохолдінг Сквош Клубу».

Так, в минулому році в Варшаві вся трійка вибула з боротьби за медалі ще в першому раунді - Рибальченко поступився австрійцю Аквелю Рехману, Сорочинський - англійцю Натану Лейку, а минулий кваліфаєр Подворний був битий третьою ракеткою турніру Голаном. У підсумку вони посіли 23, 25 і 29 місця, відповідно. Результат досить непоганий, якщо враховувати, що роком раніше в Саарбрюкені Сорочинський і Подворний не змогли пройти кваліфікацію, а Рибальченко поступився в 1/16 фіналу Симону Роснеру і закінчив турнір на 28 місці.

Заглиблюємося в історію, до того моменту, як був організований «Петрохолдінг Сквош Клуб».

2009 рік: Рибальченко і Сорочинський зазнають поразок у першому раунді від Рене Мейса і Борі Ґолана, відповідно, а Артем Беба вибуває з боротьби в попередніх іграх, будучи бит бельгійцем Матсом Раменом. За підсумками втішних ігор Беба програє всі чотири зустрічі і займає останнє, 37-е місце. Сорочинський - 28-й, Рибальченко - 30-й.

2008: Рибальченко і Сорочинський вибувають з 1/32 фіналу, на сходинку далі просунулися Роман Долинич і Дмитро Щербаков, тут же знищені в другому раунді лідерами посіву Голтье і Линку.

2006, 2007: Українці, серед яких Погребняк, Рибальченко, Долинич, Беба, Шандибін, Давиденко відсіваються ще в кваліфікації. Ще раніше нашим співвітчизникам Щербакову, Молодиці і Долиничу вдавалося пробиватися в основну сітку, але волею жереба вони тут же потрапляли на перших сіяних типу Яна Коукала або Джона Уайта, так що про подальші перспективи можна було забувати відразу.

І ось зараз на дворі 2012 рік та в боротьбу вступають ті, хто нещодавно вивів Україну до другого дивізіону командного чемпіонату Європи. Судячи з того, яку гру демонструють українські сквошисти, можна розраховувати на їх ще більш високі підсумкові показники. Тим більше, що в списку заявлених гравців з якоїсь причини відсутні представники Англії, а, значить, причин для оптимізму стає ще більше. Для подальших прогнозів залишилося дочекатися проведення жеребкування.

Індивідуальний чемпіонат Європи (Гельсінкі, Фінляндія)

1. Грегорі Голтье (Франція)
2. Симон Роснер (Німеччина)
3/4. Боря Голан (Іспанія)

3/4. Оллі Туомінен (Фінляндія)

5/8. Ніколас Мюллер (Швейцарія)

5/8. Матьє Кастанье (Франція)

5/8. Хенрік Мустонен (Фінляндія)

5/8. Грегуа Марш (Франція)

9/16. Жюльєн Бальбо (Франція)

9/16. Аквель Рехман (Австрія)

9/16. П'єдро Швеертман (Голландія)

9/16. Матіас Туомі (Фінляндія)

9/16. Себастьян Веенінк (Голландія)

9/16. Барт Равелли (Голландія)

9/16. Роман Швець (Чехія)

9/16. Руслан Сорочинський (Україна)

17/30. Костянтин Рибальченко (Україна)

17/30. Франк Харткорен (Голландія)

17/30. Войцех Новіш (Польща)

17/30. Марцин Карвовський (Польща)

17/30. Денис Подворний (Україна)

17/30. Мартін Швець (Чехія)

17/30. Олексій Северинов (Росія)

17/30. Дмитро Іванов (Росія)

17/30. Даніель Мекбіб (Чехія)

17/30. Ондрей Ухерка (Чехія)

17/30. Сергій Бєляєв (Росія)

17/30. Янне Ярвінена (Фінляндія)

17/30. Тату Кнуутіла (Фінляндія)

17/30. Яакко Вяхямаа (Фінляндія)

Індивідуальний ЧЄ: Після братів Швець - на перші ракетки турніру

Жеребкування індивідуального чемпіонату Європи було не дуже прихильним до українських сквошистів. Офіційний сайт єврофоруму, який на цьому тижні буде проходити в фінському Гельсінкі, опублікував сітку майбутнього турніру. Наш сайт вже повідомляв, наскільки сильним буде склад поточної першості, але навряд чи хтось очікував, що українським гравцям доведеться вступити в жорстоку боротьбу вже з першої ж гри.

Тільки вчора Руслан Сорочинський, який переміг на третьому етапі «Українського Сквош Тура» свого партнера по національній збірній України Костянтина Рибальченка, говорив про те, що він набрав оптимальну форму і від нього варто очікувати нових перемог. І тут зайве згадувати про те, що ця команда, підсилена Денисом Подворним, Валерієм Федоруком і Олексієм Ковальським, лише нещодавно була бездоганна в іграх командного чемпіонату Європи в III дивізіоні. Адже і після цього гра сквошистів «Петрохолдінг Сквош Клубу» викликала тільки захоплення - причому, про це говорили навіть визнані знавці світового сквошу. Та про що говорити - тільки пару днів назад глядачі в захваті аплодували тому сквошу, який демонстрували наші провідні сквошисти. Рівень їхньої гри дійсно давно по праву дозволяє називати лідерів нашого професійного рейтингу дійсно гравцями міжнародного рівня.

Але в Гельсінкі, куди трійка українців відлітає вже у вівторок, щоб краще підготуватися до запланованих ігор, їм буде нелегко. Спочатку Рибальченко і Сорочинському необхідно перемогти братів Швець (а там, повірте, доведеться поборотися - 21-річний Роман вже добрався до 175-го рядка світового рейтингу, а 17-річний Мартін, незважаючи на свій вік, вже увірвався в третю сотню рейтингу PSA) .

У разі успіху кожен з наших гравців тут же потрапляє на перших сіяних чемпіонату - Грегорі Голтье і Симона Роснера. Француз і німець почнуть боротьбу з відпочинку - в силу свого рейтингу, вони стартують з другого раунду. Ось тут українцям дійсно треба буде показати командний дух, вихований ними в рядах «Петрохолдінг Сквош Клубу». Рибальченко захоплюється сквошем від Голтье, а тут є можливість зіграти проти нього особисто. Сорочинський ж цілком може помститися за свого друга Роснера за поразку дворічної давнини, яку Костянтин зазнав на ЧЄ-2010 в Саарбрюкені. Правда, для цього потрібно встигнути обіграти молодшого зі Швеції. Давайте ще не забувати Дениса Подворного. Цей гравець не просто є чинним чемпіоном України, а й нещодавно викликав захоплення всіх любителів сквошу за свою гру на командному чемпіонаті Європи. Адже підсумковий тріумф на Мальті також залежав і від його упевненої гри в кожному з матчів. У Гельсінкі йому спочатку треба буде обіграти сильного голландця Себастьяна Веенінка, а потім, швидше за все, Денис знову зустрінеться із зоряним іспанцем Борей Голаном. А з ним у Подворного свої рахунки - ще в минулому році наш гравець, пройшовши кваліфікацію, тут же потрапив під гарячу руку лідера національної збірної Іспанії і вибув з гонки за медалі індивідуального чемпіонату Європи. Так що тут своїх стимулів для того, щоб показати все, на що Денис здатний, також вистачає. Тому можна бути впевненим - у набравших форму українських гравців є чимало своїх причин викладатися на фінських кортах. Тут на кону не тільки імідж українського сквошу а й особисті амбіції.

На цій першості Україна буде представлена ​​«командою з великої літери», нехай статус цих змагань і має звання індивідуального. І кожне вигране очко буде супроводжуватися захопленими оплесками не тільки з трибун фінського «Талліхаллі», але навіть від українських спостерігачів, що мають можливість стежити за цими іграми лише по інтернет-новинам...

Індивідуальний чемпіонат Європи-2012 (Гельсінкі, Фінляндія)

1/16 фіналу

Роман Швець (Чехія, 9/16) - Костянтин Рибальченко (Україна)

Аквель Рехман (Австрія, 9/16) - Марцин Карвовський (Польща)

Хенрік Мустонен (Фінляндія, 5/8) - Дмитро Іванов (Росія)

Матьє Кастанье (Франція, 5/8) - Янне Ярвінена (Фінляндія)

П'єдро Швеертманн (Голландія, 9/16) - Даніель Мекбіб (Чехія)

Себастьян Веенінк (Голландія, 9/16) - Денис Подворний (Україна)

Боря Голан (Іспанія, 3/4) - Тату Кнуутіла (Фінляндія)

Оллі Туомінен (Фінляндія, 3/4) - Ондрей Ухерка (Чехія)

Барт Равелли (Голландія, 9/16) - Олексій Северинов (Росія)

Жюльєн Бальбо (Франція, 9/16) - Франк Харткорен (Голландія)

Ніколас Мюллер (Швейцарія, 5/8) - Сергій Бєляєв (Росія)

Грегуа Марш (Франція, 5/8) - Яако Вахямаа (Фінляндія)

Матіас Туомі (Фінляндія, 9/16) - Войцех Новіш (Польща)

Руслан Сорочинський (Україна, 9/16) - Мартін Швець (Чехія)

1/8 фіналу

Грегорі Голтье (Франція, 1) - Р. Швець / Рибальченко Рехман / Карвовський - Мустонен / Іванов Кастанье / Ярвінена - Швеертманн / Мекбіб Веенінк / Подвірний - Голан / Кнуутіла Туомінен / Ухерка - Равелли / Северинов Бальбо / Харткорен - Мюллер / Бєляєв Марш / Вахямаа - Туомі / Новіш Симон Роснер (Німеччина, 2) - Сорочинський / М. Швець.

Індивідуальний ЧЄ: Сорочинський - в 1/8 фіналу

У другому раунді один з кращих українських сквошистів зіграє проти одного з фаворитів континентальної першості. Оскільки на турнір в Гельсінкі всеж-таки не дістався один з кращих сквошистів світового рейтингу Грегорі Голтье, сітка турніру знову зазнала деяких змін (порівняйте з тією, яку наш сайт давав ще кілька днів тому). Наприклад, Костянтин Рибальченко потрапив в розряд сіяних гравців, але його бажання зіграти проти когось з кращих сквошистів світу так і не встигло здійснитися. За старим розкладом, капітан «Петрохолдінг Сквош Клубу» повинен був спершу перемогти чеха Романа Швець, а, в разі перемоги, вийти потім на корт проти Голтье. Через непередбаченої чехарди з перерозподілом стартових місць Рибальченко довелося в першому раунді зіграти проти сильного голландця Франка Харткорена. Спочатку налаштовуватися на одного суперника, а, в результаті, отримати іншого - таке цілком може вибити з колії. Звичайно, Костянтин боровся, тим більше що в перспективі світила зустріч з добре йому знайомим з інших турнірів Жюльєном Бальбо. Про це говорить і підсумковий рахунок кожного з геймів - Харткорен буквально вигризав кожен розіграш. Але всеж-таки нашому гравцю не вдалося взяти в цього гравця навіть партію. Паралельно ще одному голландцеві поступився і Денис Подворний. Причому, незважаючи на різницю в рівні майстерності, зумів зібратися по ходу гри і нав'язати свою гру. Так, в першому геймі сіяний Себастьян Веенінк подарував українцеві лише одне очко. Але потім голодний до перемог Подворний влаштував супернику справжній іспит - справа ледь не доходило до овертаймів. Утім, і тут поразка виявилася «сухою».

Тепер переходимо до тріумфатора першого дня індивідуального чемпіонату Європи. Переможець третього етапу «Українського Сквош Тура», перша ракетка національної збірної України спочатку налаштовувався на боротьбу проти Мартіна Швець - і ніяких неприємних сюрпризів йому переворот в сітці першості не приніс. Він не відволікався на всі ці моменти. Налаштувався, вийшов - і розбив чеха за всіма параметрами, заради перепочинку подарувавши йому один виграний гейм. Наступним на черзі стоїть один з лідерів посіву німець Симон Роснер, але про те, що потрібно буде зіграти і проти нього, Сорочинський знав і так. Так що не сумніваємося, що до цієї гри він також був готовий вже давно.

Індивідуальний чемпіонат Європи-2012 (Гельсінкі, Фінляндія)

1/16 фіналу

Роман Швець (Чехія, 9/16) - Тату Кнуутіла (Фінляндія) - 3: 0 (11: 4, 11: 2, 11: 8)

Аквель Рехман (Австрія, 9/16) - Марцін Карвовський (Польща) - 3: 0 (11: 3, 11: 2, 11: 7)

Хенрік Мустонен (Фінляндія, 5/8) - Дмитро Іванов (Росія) - 3: 0 (11: 3, 11: 2, 11: 1)

Матьє Кастанье (Франція, 5/8) - Янне Ярвінена (Фінляндія) - 3: 0 (11: 8, 11: 6, 11: 9)

Даніель Мекбіб (Чехія) -Пьедро Швеертманн (Голландія, 9/16) - 3: 2 (8:11, 11: 6, 11: 8, 6:11, 12:10)

Себастьян Веенінк (Голландія, 9/16) - Денис Подворний (Україна) - 3: 0 (11: 1, 11: 7, 11: 9)

Оллі Туомінен (Фінляндія, 3/4) - Ондрей Ухерка (Чехія) - 3: 0 (11: 6, 11: 7, 11: 4)

Барт Равелли (Голландія, 9/16) - Олексій Северинов (Росія) - 3: 0 (11: 0, 11: 4, 11: 8)

Франк Харткорен (Голландія) - Костянтин Рибальченко (Україна, 9/16) - 3: 0 (11: 7, 11: 7, 11: 5)

Жюльєн Бальбо (Франція, 9/16) - Сергій Бєляєв (Росія) - 3: 0 (11: 4, 11: 1, 11: 4)

Грегуа Марш (Франція, 5/8) - Яако Вахямаа (Фінляндія) - 3: 0 (11: 4, 11: 3, 11: 3)

Матіас Туомі (Фінляндія, 9/16) - Войцех Новіш (Польща) - 3: 1 (11: 8, 11: 8, 7:11, 11: 6)

Руслан Сорочинський (Україна, 9/16) - Мартін Швець (Чехія) - 3: 1 (11: 3, 11: 3, 5:11, 11: 3)

1/8 фіналу

Боря Голан (Іспанія, 2) - Роман Швець (Чехія, 9/16)

Хенрік Мустонен (Фінляндія, 5/8) - Аквель Рехман (Австрія, 9/16)

Матьє Кастанье (Франція, 5/8) - Даніель Мекбіб (Чехія)

Ніколас Мюллер (Швейцарія, 3/4) - Себастьян Веенінк (9/16)

Оллі Туомінен (Фінляндія, 3/4) - Барт Равелли (Голландія, 9/16)

Жюльєн Бальбо (Франція, 5/8) - Франк Харткорен (Голландія)

Грегуа Марш (Франція, 5/8) - Матіас Туомі (Фінляндія, 9/16)

Симон Роснер (Німеччина, 2) - Руслан Сорочинський (Україна, 9/16)

Індивідуальний ЧЄ: Дежа-вю! Граємо проти давніх знайомих

У п'ятницю Сорочинський зіграє проти фіна Матіаса Туомі, а Рибальченко та Подворний чекають на польських гравців, з грою яких вони знайомі вже дуже давно. Другий день індивідуального чемпіонату Європи нехай приніс вітчизняним уболівальникам пару розчарувань, але, в той час, і більше приводів для радощів. Спочатку Руслану Сорочинському, який домігся права виступу у другому раунді єврофоруму. Він пройшов сильного юніора Мартіна Швець, наперед знаючи, що потім на його шляху постане найсильніший німець Симон Роснер. До цієї гри Руслан підготувався з властивою йому тактикою: поки український «паровоз» розганявся, один з фаворитів турніру встиг взяти пару геймів і подумав, що тепер справа зроблена. Чи не так сталося як гадалося - в третій партії Сорочинський дав такий бій Роснеру, від якого німець просто сторопів.

Так, рівень українських сковшистів поки не зовсім відповідає майстерності лідерів світового рейтингу. Але навіть те, що зоряний німець, будучи другою ракеткою чемпіонату Європи, зміг виграти один гейм у нашого гравця, ледь не діставшись до «більше-менше» - це справжній показник рівня нашого гравця. Тепер Руслан боротиметься за 9 місце (нагадаємо, раніше Україна про такий результат могла тільки мріяти). Його першим суперником в цих іграх стане господар кортів Матіас Туомі. Мало того, що у обох гравців однакові номери посіву, так ще й не забудемо, що Руслан вже багато років знайомий з Матіасом - фін вважається завсідником турнірів на території Росії, де часто виступають і наші професіонали. Але, як то кажуть, дружба - дружбою, але на корті - вороги! При бажанні, за п'ятничною грою Сорочинський-Туомі за 9-16 місця можна подивитися вживу завдяки інтернет-трансляції. Попередньо, старт матчу - 25 травня, о 10:45 за київським часом.

Далі переходимо до хлопців, які програли свої ігри в першому раунді - благо, формат турніру передбачає боротьбу за кожне окреме місце. Пам'ятайте, ми вже згадували про те, що всього лише рік тому найкращим результатом вважався результат під назвою «23-е місце». Його тоді взяв Костянтин Рибальченко. Так ось, поступившись у першому раунді голландцеві Франку Харткорену, капітан національної збірної України зі злості на наступний день розгромив росіянина Сергія Бєляєва - 3:0 (11: 6, 11: 6, 11: 3), добившись права боротися за 17-24 місця . Правда потім Костянтин поступився чеху Ондрею Ухерке - 0:3 (5:11, 9:11, 8:11), але подивіться тільки на детальний рахунок цієї гри і уявіть, що це був за бій!

Тепер Рибальченко буде рубатися за 21-24 місця. Тут же зіграє і Денис Подворний - і вже є ймовірність, що сітка зведе наших гравців в очній грі. Подворному пощастило трохи більше - він вранці відпочивав. Але цей відпочинок, як виявилося, вийшов боком, адже ввечері на нього чекав один з сіяних гравців, і, май Денис ранковий заряд у вигляді зустрічі з кимось більш слабким, шансів на перемогу було б більше. Без такого тонізуючого заряду гра проти вкрай сильного П'єдро Швеертмана (пам'ятаєте, голландець приїжджав до Києва і був фіналістом челленджера «1st Ukrainian Squash Open», організованого «Петрохолдінг Сквош Клубом»?) Могла б з самого початку вважатися безуспішною. Проте, Денис зміг надати якісний опір супернику, нехай результат битви і виявився невтішним для нашого гравця - 0:3 (1:11, 7:11, 9:11).

Попросимо знову звернути увагу на рахунок по геймах - особливо на останні два з них. Тут є сенс говорити про характер гравця - діючий чемпіон України дав собі раду перед більш іменитим суперником, зумів зібратися, видати пресинг. Просто подекуди своє дала знати різниця в класі. Ну, і можна відзначити абсолютну схожість в рахунку ігор проти Веенінка і Швеертмана (і там, і там: -1, -7, -9). Тепер у Рибальченко та Подворного за розкладом чергові зустрічі зі старими знайомими. Тільки нещодавно двічі через пару днів вони в черговий раз пробували на смак і погляд своїх друзів з Польщі. А тепер Марцин Карвовський і Войцех Новіш будуть їх безпосередніми суперниками на кортах фінського «Талліхаллі». Досвід перемог над найкращими сквошістамі Польщі у наших гравців є - тим більш що на кону стоїть ще одне зміцнення іміджу вітчизняного сквошу.

Індивідуальний чемпіонат Європи-2012 (Гельсінкі, Фінляндія)

1/8 фіналу

Боря Голан (Іспанія, 2) - Роман Швець (Чехія, 9/16) - 3: 0 (11: 4, 11: 6, 11: 8)

Хенрік Мустонен (Фінляндія, 5/8) - Аквель Рехман (Австрія, 9/16) - 3: 1 (11: 6, 9:11, 11: 2, 11: 7)

Матьє Кастанье (Франція, 5/8) - Даніель Мекбіб (Чехія) - 3: 0 (11: 2, 11: 2, 12:10)

Ніколас Мюллер (Швейцарія, 3/4) - Себастьян Веенінк (9/16) - 3: 0 (11: 7, 11: 6, 11: 3)

Оллі Туомінен (Фінляндія, 3/4) - Барт Равелли (Голландія, 9/16) - 3: 1 (14:12, 5:11, 11: 3, 11: 9)

Жюльєн Бальбо (Франція, 5/8) - Франк Харткорен (Голландія) - 3: 1 (5:11, 11: 6, 11: 3, 11: 4)

Грегуа Марш (Франція, 5/8) - Матіас Туомі (Фінляндія, 9/16) - 3: 0 (11: 3, 11: 4, 11: 9)

Симон Роснер (Німеччина, 2) - Руслан Сорочинський (Україна, 9/16) - 3: 0 (11: 4, 11: 3, 11: 9)

1/4 фіналу

Боря Голан (Іспанія, 2) - Хенрік Мустонен (Фінляндія, 5/8) - 3: 0 (11: 1, 11: 5, 11: 7)

Матьє Кастанье (Франція, 5/8) - Ніколас Мюллер (Швейцарія, 3/4) - 3: 1 (11: 3, 7:11, 11: 6, 11: 4)

Оллі Туомінен (Фінляндія, 3/4) - Жюльєн Бальбо (Франція, 5/8) - 3: 0 (11: 7, 11: 9, 11: 8)

Симон Роснер (Німеччина, 2) - Грегуа Марш (Франція, 5/8) - 3: 2 (8:11, 8:11, 11: 4, 11: 5, 11: 4)

1/2 фіналу

Боря Голан (Іспанія, 2) - Матьє Кастанье (Франція, 5/8)

Симон Роснер (Німеччина, 2) - Оллі Туомінен (Фінляндія, 3/4)

Індивідуальний ЧЄ: День третій - настільки ж цікавий і насичений подіями

Після сьогоднішніх ранкових успіхів Рибальченко та Подворному довелося зіграти один проти одного в рамках змагань континентального рівня. П'ятниця стала днем, в якому чи не кожен матч мав свою родзинку. У цьому могли вже давно переконатися ті любителі сквошу, які уважно стежили за перипетіями індивідуального чемпіонату Європи, а також спостерігали за його матчами наживо, завдяки запровадженим організаторами інтернет-трансляціям.

Давайте почнемо огляд цього ігрового дня з лідерів першості, поступово спускаючись по драбинці вниз.

Отже, для рідних трибун героєм дня став перша ракетка національної збірної Фінляндії Оллі Туомінен. Один з кращих фінських сквошистів за підтримки своїх уболівальників зумів впоратися з першим сіяним турніру німцем Сімоном Роснером. Це перший раз в чемпіонатах Європи фіни можуть розраховувати на те, що найкращим сквошистом континенту може бути названий гравець, який представляє їхню країну. Для цього Туомінену потрібно зробити тільки один крок - впоратися в суботу з Борею Голаном, який поки що легко проходить своїх суперників, не дозволяючи їм навіть натяку на те, щоб виграти у себе хоча б один гейм. З іншого боку, і Роснер, останнім часом набрав хорошу форму, виглядав досить впевнено. Затримка була хіба що в чвертьфіналі, де німцеві довелося п'ять геймів повозитися з Грегуа Маршем. Але тут варто врахувати, що і Марш сам не ликом шитий, і зараз його нелегко обіграти навіть лідерам світового рейтингу. Причому хочеться відзначити, в якому стилі була здобута Туомінен над Роснера. У першому геймі обидва суперники грали дуже обережно, тримаючи м'яч уздовж стін, використовуючи переважно задню з них. Тому і бали добувалися по черзі. Стартова партія залишилася за фіном, що заохотило лідера збірної Німеччини - він став пресингувати, більше атакувати. Але Туомінен, нехай і програв другий гейм, тримав ситуацію під контролем, розуміючи, що на цей виклик суперник витратить досить багато сил. Тактика виправдала себе - на третій і четвертий гейм Роснер вийшов емоційно виснаженим, зумівши взяти в них сумарно всього сім очок. Чи є у Туомінена шанси обіграти в фіналі Ґолана і принести Фінляндії перше в історії золото індивідуальних чемпіонатів Європи? Спостерігачі вважають. Що є. У паралельному півфіналі іспанець впорався з Матьє Кастанье в трьох геймах, але перемога в кожному з них давалася йому дуже навіть нелегкою. Раніше він легко проскакував суперників - тепер же двічі справа ледь не обернулася тай-брейками. Видно, що Голан вже почав втомлюватися від напруженого графіка турніру. Туомінену просто потрібно зуміти в останній день чемпіонату зберегти настільки ж холодну голову, як це було в п'ятницю.

Тепер до справ більш приземлених. Зручні корти Гельсінкі стали в третій день справжньою ареною боїв між співвітчизниками. Билися тут так, що тріски летіли - ніби не награлися у внутрішніх першостях. Уболівальники не встигали стежити - то тут овертайм між чехами Ухеркой і Швецем, то там до 10:10 доходить справа у голландців Равелли і Харткорена. Пятигеймовий поєдинок між французами Маршем і Бальбо - це ж взагалі щось. Загалом, рівень мотивації зашкалював у кожного з учасників, навіть якщо мова йшла про пересічний поєдинок за 27-е місце між росіянами Северинов і Іванов...

Вам мало «родзинок»? Тримайте ще одну - матч за 9-16 місця між нашим Русланом Сорочинським і фіном Матіасом Туомі. Зайве говорити про різницю в рейтингу між цими сквошистамі, а також психологічну перевагу Туомі, який виступав перед рідними трибунами.

Мало того, ще й гра, незважаючи на її не особливо високий статус, проходила на основному скляному корті з відеотрансляцією та іншими супутніми моментами. Ще після командного чемпіонату Європи, де збірна України впевнено домоглася підвищення в класі до другого дивізіону, Сорочинський говорив про те, що він вже практично набрав оптимальну спортивну форму. Перед поїздкою в Гельсінкі в розмові з нами він впевнено говорив, що готовий і тактично, і технічно до перемог над гравцями, які перебувають вище його по рейтингу PSA. Це підтвердила і його перемога над переможцем двох перших етапів «Українського Сквош Тура» Костянтином Рибальченко в минулі вихідні, що принесла Руслану перші внутрішні медалі цього сезону. Єдине, що турбувало українця - спина, яку він встиг потягнути на третьому етапі УСТ. Саме тому шлях до п'єдесталу пошани тоді був настільки нелегкий, але тим цінніше була підсумкова перемога. Загалом, Сорочинський побоювався, що в самий невідповідний момент незалікована травма може дати про себе знати - швидше за все, так воно і вийшло по ходу чемпіонату Європи. У першому раунді він на одному диханні пройшов Мартіна Швеця - але цей гравець і так за рівнем майстерності був українцеві не суперник. В 1/8 фіналу дав бій лідеру посіву Симону Роснеру, якому він всеж-таки поки поступається за своєю грою. Нехай програв, але показав себе вкрай добре. Проти Туомі Сорочинський також вийшов зарядженим на боротьбу. Грамотно розводив фіна і м'яч по кутах, постійно змушував його помилятися. Ті, хто дивився за грою по інтернет-трансляції, могли це відзначити самі. Туомі, незважаючи на підтримку публіки, гейми витягав з великими труднощами (перший і третій з рахунком 11:9, а другий і зовсім програв). Але потім, мабуть, фізіологія українського сквошиста, який вже третій день перебував у такому напруженому ігровому ритмі, дала збій. Оскільки четвертий, остаточний для підсумкового результату гейм він просто здав без бою. Часто після першого-другого удару по м'ячу Руслан бив в даун, чого до цього у нього не спостерігалося раніше, і, в результаті, зміг взяти у суперника всього два очки ...

На закуску - про виступ Костянтина Рибальченка і Дениса Подворного.

Перемоги українських сквошистів над польськими гравцями вже давно стали притчею во язицех, а останнім часом і зовсім набили оскому. Польща, яка має в кілька разів більшу кількість хороших кортів для сквошу, ніж вся Україна разом узята, яка проводить у багато разів більше внутрішніх турнірів, постійно поступається нам, як тільки справа доходить до з'ясування відносин безпосередньо на корті. Тільки місяць тому ми двічі розбомбили поляків на командному чемпіонаті Європи, за пару тижнів до цього розібралися з ними на «міжсобойчик» у Варшаві. Та й при минулих зустрічах з польськими гравцями на турнірах будь-якого рівня українці доводили перевагу нашої школи сквошу. В результаті, у представників цієї країни мало не жижки трусяться, як тільки вони представлять, що їм знову виходити на один корт з нашими гравцями. У матчах за 21-24 місця Подворний і Рибальченко в трьох сетах розібралися з Карвовським і Новішем, відповідно. Причому, нагадаємо, що Новіш - багаторазовий чемпіон Польщі, лідер її національної збірної, а й він зміг дати бій капітану «Петрохолдінг Сквош Клубу» тільки в одній ігровій партії. І тут ми знову повертаємося до битв співвітчизників на чужих кортах в рамках найсильніших за статусом першостей світу. Чинний володар Кубка України проти чинного чемпіона нашої країни.

21 і 22 місця чемпіонату Європи точно за нашою країною. А в матчі трохи за менш високі місця грали поляки. Деякі аналогії з командною першістю на Мальті чи не так?

Індивідуальний чемпіонат Європи-2012 (Гельсінкі, Фінляндія)

Ігри третього ігрового дня (25 травня)

Матчі за 25-28 місця

Янне Ярвінена (Фінляндія) - Дмитро Іванов (Росія) - 3: 0 (11: 1, 11: 2, 11: 3)

Яакко Вахямаа (Фінляндія) - Олексій Северинов (Росія) - 3: 0 (11: 9, 11: 1, 11: 9)

Матчі за 21-24 місця

Денис Подворний (Україна) - Марцин Карвовський (Польща) - 3: 0 (11: 6, 11: 5. 12:10)

Костянтин Рибальченко (Україна, 9/16) - Войцех Новіш (Польща) - 3: 0 (11: 2, 12:10, 11: 6)

Матчі за 17-20 місця

П'єдро Швеертман (Голландія, 9/16) - Тату Кнуутіла (Фінляндія) - 3: 0 (11: 3, 11: 3, 11: 3)

Ондрей Ухерка (Чехія) - Мартін Швець (Чехія) - 3: 0 (11: 6, 11: 8, 12:10)

Матчі за 9-16 місця

Аквель Рехман (Австрія, 9/16) - Роман Швець (Чехія, 9/16) - 3: 0 (11: 7, 11: 6, 11: 8)

Себастьян Веенінк (Голландія, 9/16) - Даніель Мекбіб (Чехія) - 3: 1 (6:11, 11: 3, 11: 5, 11: 3)

Барт Равелли (Голландія, 9/16) - Франк Харткорен (Голландія) - 3: 0 (11: 5, 11: 4, 12:10)

Матіас Туомі (Фінляндія, 9/16) - Руслан Сорочинський (Україна, 9/16) - 3: 1 (11: 9, 8:11, 11: 9, 11: 2)

Матчі за 13-16 місця

Роман Швець (Чехія, 9/16) - Даніель Мекбіб (Чехія) - 3: 0 (відмова)

Франк Харткорен (Голландія) - Руслан Сорочинський (Україна, 9/16) - 3: 0 (11: 4, 11: 4, 11: 2)

Матчі за 9-12 місця

Себастьян Веенінк (Голландія, 9/16) - Аквель Рехман (Австрія, 9/16) - 3: 0 (11: 6, 11: 8, 11: 9)

Барт Равелли (Голландія, 9/16) - Матіас Туомі (Фінляндія, 9/16) - 3: 0 (11: 4, 11: 3, 11: 4)

Матчі за 5-8 місця

Ніколас Мюллер (Швейцарія, 3/4) - Хенрік Мустонен (Фінляндія, 5/8) - 3: 1 (9:11, 11: 3, 11: 5, 11: 8)

Грегуа Марш (Франція, 5/8) - Жюльєн Бальбо (Франція, 5/8) - 3: 2 (11: 6, 11: 5, 9:11, 1:11, 11: 5)

1/2 фіналу

Боря Голан (Іспанія, 2) - Матьє Кастанье (Франція, 5/8) - 3: 0 (11: 8, 11: 9, 11: 4)

Оллі Туомінен (Фінляндія, 3/4) - Симон Роснер (Німеччина, 1) - 3: 1 (11: 9, 6:11, 11: 3, 11: 4)

Підсумкові матчі за місця

Матч за 27 місце

Олексій Северинов (Росія) - Дмитро Іванов (Росія) - 3: 0 (11: 4, 11: 7, 12:10)

Матч за 25 місце

Яакко Вахямаа (Фінляндія) - Янне Ярвінена (Фінляндія) - 3: 1 (11: 6, 10:12, 11: 8, 11: 3)

Матч за 23 місце

Войцех Новіш (Польща) - Марцин Карвовський (Польща) - 3: 0 (11: 8, 12:10, 11: 9)

Матч за 21 місце

Костянтин Рибальченко (Україна, 9/16) - Денис Подворний (Україна) - 3: 1 (8:11, 11: 7, 11: 3, 11: 6)

Індивідуальний ЧЄ: У Європи - нові чемпіони, українці творять історію

Туомінен і Серме - переможці індивідуального чемпіонату Європи-2012. А українські гравці займають найбільш високі місця в історії вітчизняного сквошу. В останній день сквош-божевілля в Гельсінкі повністю сформувалася підсумкова таблиця нинішньої континентальної першості. За підтримки рідних трибун фін Оллі Туомінен приніс перший для своєї країни титул такого великого змагання, зумівши після першої ракетки турніру Симона Роснера вибити в фіналі ще одного фаворита - Борю Ґолана.

Про всяк випадок, нагадаємо, що в превью до цього турніру був приведений список кращих гравців минулих чемпіонатів. Тоді ви могли помітити, що в 2006 році Голан був фіналістом єврофоруму, поступившись у вирішальному матчі лише Грегорі Голтье. З тим, що француз за пару днів до старту першості-2012 якраз знявся з чемпіонату, вище іспанця за нинішнім рейтингом PSA був тільки що вибув у півфіналі Роснер. Якщо враховувати амбіції Ґолана, який бажає все-таки домогтися титулу, від якого він шість років тому був всього на відстані одного кроку, то зрозуміло, що протиставити Борі Туомінен міг не тільки самовіддану гру, але і тут заряд енергії, який йому повинні були поставити рідні трибуни. Вони і допомогли фіну зібратися настільки, що у вирішальні моменти суперник з Іспанії нервував і не встигав нанести вирішальний удар. Туомінен, напевно, показав свою кращу гру, на яку був здатний. Уже в першому геймі він вирвався вперед з рахунком 8: 5, дозволив собі відпочити, дозволивши Голану себе наздогнати, а потім трьома чіткими розіграшами вигравши партію. Це відібрало чимало сил у лідера національної збірної Фінляндії, тому в другому геймі він грав трохи гірше іспанця. Але, поступаючись по ходу зустрічі з рахунком 5: 9, він, гнаний своїми вболівальниками, знову зібрався і, вигравши шість очок поспіль, так і не дав супернику реалізувати гейм-бол. Ну, а в третьому геймі Туомінен продовжив свою тактику гри ударів на сантиметр вище лінії «Дану», виснажуючи Ґолана по повній програмі. Ця гра нервів, балансування на грані фолу, а також те, що він вже і так програв два гейми, привели до того, що іспанець просто втратив упевненість в собі. В результаті, він просто здав третю партію, а разом з нею подарував Фінляндії перші золоті медалі в її історії. «Чесно кажучи, я навіть не вірив, що мені вдасться коли-небудь виграти індивідуальний чемпіонат Європи. І в цьому році теж », - сказав після матчу щасливий Оллі Туомінен. Між іншим, для нього цей тріумф став першим за 15 років, з тих пір як він святкував перемогу на континентальній першості серед юніорів (до речі, проходив також в Фінляндії).

- «Остання перемога дала хороший емоційний заряд до того, щоб грати в цьому сезоні все сильніше і сильніше. Влітку проведу хороший тренувальний період і, сподіваюся, зможу підтвердити своє звання чемпіона». Бронзу завоював перший сіяний Симон Роснер - сенсаційного француза Матьє Кастанье вистачило тільки на те, щоб дістатися до півфіналу, але, чесно кажучи, він був радий і цьому досягненню. Ім'я нового чемпіона Європи прозвучало, до речі, і в жіночій категорії - їм вперше в своїй кар'єрі стала француженка Каміль Серме. Втім, якщо враховувати зняття в останній момент з турніру триразовою чемпіонки Європи Дженні Данкалф, а також те, що Серме грала в фіналі попередньої першості саме з Наталі Грінем, яку, нарешті, обіграла зараз, успіх француженки кілька блякне перед досягненням її колеги по чоловічому сквош-цеху з Фінляндії. Хіба що, для українських уболівальників її успіх може бути цікавий тим, що брат Каміль Люка Серме в минулому році виступав за команду «Петрохолдінг Сквош Клубу» на клубному чемпіонаті Європи.

І тепер про українців: наші гравці в суботу мали вихідний день, тому повністю могли зосередитися на тому, щоб поспостерігати за іграми найсильніших гравців континенту, набратися досвіду візуально. Як відомо, матч за 21 місце між Костянтином Рибальченко і Денисом Подворним пройшов напередодні ввечері. Час на відпочинок отримав і Руслан Сорочинський - його суперник в грі за 15 місце чех Даніель Мекбіб знявся з турніру відразу після поразки в матчах за 9-16 місця.

Так що українець достроково став володарем 15 позиції турнірної таблиці. Ще раз нагадуємо, що до цього наші гравці жодного разу не піднімалися вище 23-го місця. Тепер же Сорочинський став 15-м (замість торішнього 25-го місця), Рибальченко - 21-м (показник Євро-2011 - 23-й), Подворний - 22-м (раніше він був на 29-й сходинці турнірної таблиці). Вже це говорить про прогрес, якого наші сквошисти досягли всього за рік посилених тренувань. Так само як і про підняття вітчизняного сквошу в цілому - адже без цього такого результату кращі гравці «Петрохолдінг Сквош клубу» навряд чи б змогли домогтися.

А настільки успішна поїздка в Гельсінкі стане тільки новим стимулом для того, щоб святкувати все більшу кількість перемог на турнірах високого рівня і цим показувати приклад підростаючу зміну українського сквошу.

Індивідуальний чемпіонат Європи-2012 (Гельсінкі, Фінляндія)

Ігри четвертого ігрового дня (26 травня)

Матч за 19 місце

Мартін Швець (Чехія) - Тату Кнуутіла (Фінляндія) - 3: 2 (7:11, 11: 8, 6:11, 11: 6, 11: 6)

Матч за 17 місце

П'єдро Швеертман (Голландія, 9/16) - Ондрей Ухерка (Чехія) - 3: 0 (11: 3, 11: 6, 11: 7)

Матч за 13 місце

Франк Харткорен (Голландія) - Роман Швець (Чехія, 9/16) - 3: 0 (11: 3, 11: 9, 11: 7)

Матч за 11 місце

Аквель Рехман (Австрія, 9/16) - Матіас Туомі (Фінляндія, 9/16) - 3: 0 (11: 7, 16:14 12:10)

Матч за 9 місце

Себастьян Веенінк (Голландія, 9/16) - Барт Равелли (Голландія, 9/16) - 3: 0 (11: 9, 11: 6, 11: 9)

Матч за 7 місце

Хенрік Мустонен (Фінляндія, 5/8) - Жюльєн Бальбо (Франція, 5/8) - 3: 0 (11: 8, 11: 7, 11: 9)

Матч за 5 місце

Ніколас Мюллер (Швейцарія, 3/4) - Грегуа Марш (Франція, 5/8) - 3: 2 (17:19, 11: 9, 11: 6, 3:11 11: 4)

Матч за 3 місце

Симон Роснер (Німеччина, 1) - Матьє Кастанье (Франція, 5/8) - 3: 1 (6:11, 11: 7, 13:11, 11: 7)

фінал

Оллі Туомінен (Фінляндія, 3/4) - Боря Голан (Іспанія, 2) - 3: 0 (11: 8, 11: 9, 11: 3)

підсумкове становище

Оллі Туомінен (Фінляндія)
Боря Голан (Іспанія)
Симон Роснер (Німеччина)
....

Руслан Сорочинський (Україна)
....

Костянтин Рибальченко (Україна)
Денис Подворний (Україна)
..

Сергій Бєляєв (Росія).

Залиште коментар

Ви коментуєте як гість.

Партнери
Клуби