Індивідуальний чемпіонат Європи: 2013

Індивідуальний ЧЄ: Федорук вилітає з кваліфікації

У Херенталсі стартував індивідуальний чемпіонат Європи, в першому матчі якого Україна втратила свого єдиного представника. Середовище стало невдалим днем ​​для нашого сквошу. Єдиний українець на континентальному форумі Валерій Федорук стартував на данній першості з поразки господареві кортів Йонасу Сноеку - 1:3 (11: 1, 9:11, 5:11, 7:11). Причому почав зустріч Валерій досить потужно, без проблем взяв перший гейм. Лише у другій партії бельгійцю вдалося взяти себе в руки, з великими труднощами виграти її, після чого наступні два гейми пройшли вже під диктовку суперника. Всі глядачі зійшлися на тому, що у всіх матчах кваліфікації зустрічалися хороший спортсмен з набагато більш сильним, тому і часом ці ігри зайняли не так вже й багато.

Однак серед цих п'яти зустрічей (ще дві заплановані не відбулися через відмову від боротьби Дмитра Гришаніна, а також травми третьої сіяної ракетки Деріла Селбі, чому протистояння Пшемислава Атраса з Тьяго Горьеллі автоматично перетворилося в матч 1/16 фіналу) особливо запам'яталися дві. Однією з них стала якраз боротьба між Сноеком і Федоруком, що проходила на незвичному для українця скляному корті.

«Було помітно, що в першому геймі Сноек занадто нервує, - написав у своєму блозі бельгійський журналіст фрамбуаз Гомменді. - Всеж-таки йому довелося грати перед рідними трибунами свою першу гру в сезоні 2013/14. Ось і вийшла гра в одну хвіртку, тим більше що Федорук взагалі був схожий на людину без нервів. Лише у другому геймі тренеру Йонаса Марку Бурку вдалося змусити свого підопічного показати більш агресивний і змістовний сквош, що і призвело до нічиєї по партіях. Вдалося Сноеку взяти і третій гейм, і це призвело до того, що бельгієць просто розслабився. У четвертій партії він вів з рахунком 7: 3 і втратив концентрацію. Федорук, розуміючи, що йому вже нема чого втрачати, всі сили кинув на відіграш. Раз п'ять українець падав на підлогу в прагненні взяти м'яч, нарощував темп гри і таки наздогнав суперника. Врятуватися в цьому геймі Сноеку вдалося лише за рахунок того, що він вчасно прокинувся і встиг кількома точними ударами повернути ініціативу, а разом з цим і виграти всю гру».

Також Гомменді зазначив зустріч, в якій норвежець Синдр Роалдсой насилу здолав Олександра Шилова. Саме з росіянином Федоруку належить зустрітися в найближчому матчі сітки за 33-37 місця. У разі перемоги українець зустрінеться з ще одним хорошим знайомим - вірменином Аіком Аветісяном, якого наші вболівальники пам'ятають за виступами на київській серії відкритих міжнародних турнірів «Пори Року».

Також в середу відбулися матчі 1/16 фіналу. Кривдник Федорука Сноек без питань здався на милість другій ракетці турніру, віце-чемпіону 2012 року Борі Ґолану, який тепер зустрінеться зі словаком Мирославом Целлером, виснаженим пятігеймовим поєдинком з португальським сквошистом Клаудіу Пінту. Також на всі п'ять партій затягнувся матч між Атрасом і Горьеллі (той самий, який повинен був стати матчем кваліфікації). Ще в одному матчі програвша сторона змогла взяти один гейм на свою користь - це чех Ондржей Угерка, свого часу захищав кольори «Петрохолдінг Сквош Клуб» на клубному чемпіонаті Європи, пручався господареві кортів Стефану Кастелейну.

Що цікаво, прізвище Угерка з'явилося в сітці в останній момент - він замінив тут свого співвітчизника Ондржеєм Ертль. В інших же матчах сенсацій не сталося - всі вони закінчилися з рахунком 3:0 на користь фаворита пари.

European Individual Closed Champs-2013 (Херенталс, Бельгія)

Кваліфікація

Джоері Хаперс (Бельгія) - Лукас Гнаур (Австрія) - 3: 0 (11: 2, 11: 2, 11: 8)

Марк Бурк (Бельгія) - Карліс Песткіньш (Латвія) - 3: 0 (11: 5, 11: 4, 11: 3)

Марцин Карвовський (Польща) - Аік Аветисян (Вірменія) - 3: 0 (11: 3, 11: 1, 11: 3)

Ян де Смет (Бельгія) - Дмитро Гришанін (Росія) - 3: 0 (відмова)

Синдром Роалдсой (Норвегія) - Олександр Шилов (Росія) - 3: 1 (11: 7, 11: 3, 10:12, 11: 2)

Йонас Сноек (Бельгія) - Валерій Федорук (Україна) - 3: 1 (1:11, 11: 9, 11: 5, 11: 7)

1/16 фіналу

Грегорі Голтье (Франція, 1) - Грегорі Лесерф (Бельгія) - 3: 0 (11: 7, 11: 4, 11: 5)

Ян ван ден Херревегген (Бельгія) - Петер Квечінскі (Словаччина) - 3: 0 (11: 4, 11: 5, 11: 2)

Ян Коукал (Чехія) - Рене Мійс (Голландія) - 3: 0 (12:10, 11: 4, 11: 4)

Ніколас Мюллер (Швейцарія, 6) - Джоері Хаперс (Бельгія, Q) - 3: 0 (11: 5, 11: 3, 11: 7)

Оллі Туомінен (Фінляндія, 8) - Марк Бурк (Бельгія, Q) - 3: 0 (11: 4, 11: 5, 11: 3)

Грегуа Марш (Франція) - Кім Арі Кіллінгберг (Норвегія) - 3: 0 (11: 2, 11: 4, 11: 7)

П'єдро Швеертман (Голландія) - Петро Мартин (Чехія) - 3: 0 (11: 5, 11: 5, 11: 7)

Пшемислав Атрас (Польща) - Тьяго Горьеллі (Бельгія) - 3: 2 (10:12, 11: 8, 11:13, 11: 6, 14:12)

Симон Роснер (Німеччина, 4) - Марцин Карвовський (Польща, Q) - 3: 0 (11: 9, 11: 0, 11: 6)

Стефан Кастелейн (Бельгія) - Ондржей Угерка (Чехія) - 3: 1 (11: 9, 11: 8, 9:11, 11: 8)

Матьє Кастанье (Франція) - Марк тер Слуіс (Голландія) - 3: 0 (11: 5, 11: 8, 11: 9)

Кріс Сімпсон (Англія, 7) - Ян де Смет (Бельгія, Q) - 3: 0 (11: 4, 11: 4, 11: 6)

Лоуренс Ян Анжема (Голландія, 5) - синдром Роалдсой (Норвегія, Q) - 3: 0 (11: 2, 11: 7, 11: 3)

Люка Серме (Франція) - Якуб Солніцкі (Чехія) - 3: 0 (11: 3, 11: 2, 11: 5)

Мирослав Целлер (Словаччина) - Клаудіу Пінту (Португалія) - 3: 2 (3:11, 12:10, 11: 8, 10:12, 11: 6)

Боря Голан (Іспанія, 2) - Йонас Сноек (Бельгія, Q) - 3: 0 (11: 3, 11: 7, 11: 5)

1/8 фіналу

Грегорі Голтье (Франція, 1) - Ян ван ден Херревегген (Бельгія)

Ян Коукал (Чехія) - Ніколас Мюллер (Швейцарія, 6)

Оллі Туомінен (Фінляндія, 8) - Грегуа Марш (Франція)

П'єдро Швеертман (Голландія) - Пшемислав Атрас (Польща)

Симон Роснер (Німеччина, 4) - Стефан Кастелейн (Бельгія)

Матьє Кастанье (Франція) - Кріс Сімпсон (Англія, 7)

Лоуренс Ян Анжема (Голландія, 5) - Люка Серме (Франція)

Боря Голан (Іспанія, 2) - Мирослав Целлер (Словаччина)

Індивідуальний ЧУ: Голтье - чемпіон, Федорук - 33-й

Цієї суботи в Херенталсі закінчився індивідуальний чемпіонат Європи, переможцем якого в сьомий раз став французький сквошист Грегорі Голтье. Феєричною перемогою французького сквошу завершилася континентальна першість, що проходила на цьому тижні в Бельгії. Спочатку свою золоту медаль завоювала Каміль Серме. Що цікаво, француженка, як і рік тому, була посіяна під другим номером і в фіналі знову зустрілася з першою ракеткою турніру, дворазовою чемпіонкою Європи голландкою Наталі Грінем.

І так само, як і в 2012 році, впоралася з суперницею в чотирьох геймах. Потім настала пора визначення чемпіона Старого Світу серед чоловіків. Грегорі Голтье після того, як в півфіналі скинув з трону чемпіона-2012 фіна Оллі Туомінена, вийшов на гру свіжим і практично не втомленим. А ось його супернику Симону Роснеру з Німеччини було аж ніяк нелегко. У ранковому матчі його повністю вимотав голландець Лоуренс Ян Анжема, в трьох з чотирьох зіграних геймів доводивший справу до тай-брейка. При цьому Анжема вимотав Роснера ще й психологічно - третій гейм здав дочиста 0:11, ніж повністю заспокоїв було німця, а потім знову став стріляти з усіх гармат.

Загалом, Роснер на фінал вийшов абсолютно втомленим і фізично, і ментально. Втім, німцеві це не завадило відразу почати «рубатися». Ще свіжі були спогади про фінальні зустрічі на чемпіонаті світу, тому втома і інші нюанси відійшли на другий план. Голтье і Роснер билися за кожен м'яч. Німецький сквошист не здався навіть після того, як програв другий гейм - зібрався і відіграв одну партію. Але на цьому його сили і закінчилися. Француз почав четвертий гейм з ривка 10:1, чим достроково зняв питання про переможця двобою.

Що стосується вже екс-чемпіона Туомінена, то фін цього разу обмежився бронзовою медаллю. Окремо відзначимо провал срібного призера минулого року і другої ракетки турніру Борі Ґолана, який фінішував лише п'ятим.

Втім, українського вболівальника більше цікавив внесок українських спортсменів в цю першість. Поспішаємо порадіти за Валерія Федорука - після невдачі в кваліфікації українець більше нікому не дав приводу засумніватися в своїй майстерності. Три перемоги поспіль - і Федорук кращий з непрошедших відбірковий раунд.

Як для дебюту на змаганнях такого рівня - результат відмінний. До речі, всі три переможні зустрічі припали на протистояння також з єдиними представниками своїх країн. Спочатку був пройдений росіянин Олександр Шилов, який прокоментував свою поразку формулюванням «просто у мене не задалася гра». Потім знайомий нашим уболівальникам вірменин Аік Аветисян. А в матчі за 33-е місце Федоруку вдалося впоратися з гравцем з Австрії Лукасом Гнауером.

Був ще один український слід на цій першості. Принаймні, оцінюючи свій виступ на континентальній першості (також для нього дебютне) Аветисян не забув подякувати головному тренеру «Петрохолдінг Сквош Клубу» Костянтину Рибальченко: «Окреме спасибі Костянтину за те, що в переддень турніру він ввів мене в оптимальне технічний та моральний стан. Після двох тижнів пропуску тренувань через хворобу складно було надолужити згаяне, і Рибальченко мені дуже в цьому допоміг. Чемпіонат Європи вдихнув в мене свіжі сили, турнір був чудовим, вдалося подивитися велику кількість матчів найвищого рівня, набути безцінного досвіду. Тепер буду посилювати свої фізичні дані».

Що стосується очної зустрічі з Федоруком, то нею вірменин був вкрай задоволений: «Гра з Валерієм пройшла в такій дружній атмосфері, що суддя навіть зробив нам зауваження».

Індивідуальний чемпіонат Європи завершено. Тепер всі погляди звернені на міжнародний турнір «Времена Года. Осінь », який пройде на наступних вихідних в Києві. Для деяких гравців ці змагання стануть підготовкою до клубного чемпіонату Європи, який стартує 18 вересня в італійському Річчоне - одним з вісімнадцяти учасників першості стане команда «Петрохолдінг Сквош Клубу».

European Individual Closed Champs-2013 (Херенталс, Бельгія)

1/8 фіналу

Грегорі Голтье (Франція, 1) - Ян ван ден Херревегген (Бельгія) - 3: 0 (11: 7, 11: 5, 11: 4)

Ніколас Мюллер (Швейцарія, 6) - Ян Коукал (Чехія) - 3: 0 (11: 6, 11: 8, 11: 7)

Оллі Туомінен (Фінляндія, 8) - Грегуа Марш (Франція) - 3: 0 (11: 6, 11: 4, 11: 8)

П'єдро Швеертман (Голландія) - Пшемислав Атрас (Польща) - 3: 0 (11: 4, 11: 4, 11: 6)

Симон Роснер (Німеччина, 4) - Стефан Кастелейн (Бельгія) - 3: 1 (9:11, 11: 9, 11: 3, 11: 3)

Кріс Сімпсон (Англія, 7) - Матьє Кастанье (Франція) - 3: 0 (11: 6, 11: 5, 11: 6)

Лоуренс Ян Анжема (Голландія, 5) - Люка Серме (Франція) - 3: 1 (7:11, 11: 5, 11: 9, 11: 4)

Боря Голан (Іспанія, 2) - Мирослав Целлер (Словаччина) - 3: 0 (11: 5, 11: 4, 11: 8)

1/4 фіналу

Грегорі Голтье (Франція, 1) - Ніколас Мюллер (Швейцарія, 6) - 3: 0 (11: 5, 11: 9, 11: 8)

Оллі Туомінен (Фінляндія, 8) - П'єдро Швеертман (Голландія) - 3: 0 (11: 6, 11: 5, 11: 6)

Симон Роснер (Німеччина, 4) - Кріс Сімпсон (Англія, 7) - 3: 1 (11: 8, 8:11, 11: 7, 11: 9)

Лоуренс Ян Анжема (Голландія, 5) - Боря Голан (Іспанія, 2) - 3: 1 (11: 7, 8:11, 11: 6, 11: 4)

1/2 фіналу

Грегорі Голтье (Франція, 1) - Оллі Туомінен (Фінляндія, 8) - 3: 0 (11: 1, 11: 7, 11: 6)

Симон Роснер (Німеччина, 4) - Лоуренс Ян Анжема (Голландія, 5) - 3: 1 (13:11, 10:12, 11: 0, 14:12)

фінал

Грегорі Голтье (Франція, 1) - Симон Роснер (Німеччина, 4) - 3: 1 (11: 9, 11: 4, 8:11, 11: 5)

Результати всіх ігор Валерія Федорука

Кваліфікація

Йонас Сноек (Бельгія) - Валерій Федорук (Україна) - 3: 1 (1:11, 11: 9, 11: 5, 11: 7)

Матчі за 33-37 місця

Валерій Федорук (Україна) - Олександр Шилов (Росія) - 3: 0 (11: 7, 11: 5, 11: 7)

Матчі за 33-36 місця

Валерій Федорук (Україна) - Аік Аветисян (Вірменія) - 3: 0 (11: 3, 11: 2, 11: 7)

Матч за 33 місце

Валерій Федорук (Україна) - Лукас Гнауер (Австрія) - 3: 1 (4:11, 11: 9, 16:14 11: 9)

підсумкове становище

Грегорі Голтье (Франція, 1)
Симон Роснер (Німеччина, 4)
Оллі Туомінен (Фінляндія, 8)
.....

Валерій Федорук (Україна)
......

Олександр Шилов (Росія)

Залиште коментар

Ви коментуєте як гість.

Партнери
Клуби