Індивідуальний чемпіонат Європи: 2014

Індивідуальний ЧЄ: В очікуванні жеребкування

Наступного тижня відразу три українських сквошиста поборються за медалі індивідуального чемпіонату Європи. 4-7 червня у французькому Валансьене пройде черговий індивідуальний чемпіонат Європи, на якому Україну представлятимуть відразу кілька гравців. Раніше, нагадаємо, кількість наших сквошистів не перевищувала двох чоловік. Довгий час на континентальну першість їздили Костянтин Рибальченко, Руслан Сорочинський та Денис Подворний. А в минулому році Валерій Федорук і зовсім був єдиним гравцем, який захищав честь нашої країни - тоді він зайняв 33 місце.

Цей чемпіонат стане для України знаковим. Вперше, крім наших чоловіків Сорочинського і Федорука, наша країна буде також представлена ​​і в жіночій першості. Надії Усенко на офіційному сайті турніру навіть відведена окрема стаття. Щовівторка цей сайт знайомить своїх читачів з тими, хто буде оскаржувати титул у діючих чемпіонів Грегорі Голтье і Каміль Серме. Усенко вважається одним з найбільш цікавих учасників. Увагу організаторів Надія привернула тим, що буде наймолодшою ​​учасницею (їй всього 14 років), але вона вже встигла заявити про себе на міжнародній арені, в тому числі виступивши на дорослому командному чемпіонаті Європи і зайнявши лідерську позицію в рейтингу ESF. Організатори чемпіонату сходяться на тому, що українка навряд чи буде претендувати на золоту медаль, вона, без сумніву, буде одним з найбільш яскравих гравців першості. А за чемпіонський титул серед чоловіків вступлять в боротьбу досвідчені Сорочинський з Федоруком, добре викохані в складі національної збірної. Свого часу в списку учасників фігурувало також прізвище Рибальченко. Але на сьогоднішній день воно зі списку зникло. Жеребкування першості ще не проводилося, хоча термін подачі заявок закінчився ще на початку тижня. Тому можна вже днями чекати імена перших суперників наших сквошистів.

Індивідуальний ЧЄ: Перші суперники - Серме, Мюллер і Коуфал

В черговий раз був відкорегований список учасників (мінімально), але, в будь-якому випадку, представникам української школи сквошу і так довелося б починати першість з першого раунду (1/16 фіналу) і зі старту мати в якості своїх суперників досить сильних опонентів. Позначилася тут і відсутність наших сквошистів в рейтингах PSA і WISPA, і той фактор, що спочатку учасники чемпіонату були розділені на дві групи - сильних претендентів на медалі і тих, хто зрідка бере участь в іграх на міжнародній арені. Втім, навіть можливість зіграти на одному корті з найсильнішими гравцями Європи вже стане для кожного з них найважливішим досвідом. А будь-яка перемога на цьому турнірі і зовсім досягненням. І хочеться сподіватися на те, що цей успіх доведеться вже на ігри першого раунду.

На відміну від минулого року, коли кількість бажаючих зіграти в бельгійському Херенталсі перевищувала відведений для цього ліміт, тому було вирішено провести кваліфікацію, в Валансьене, навпаки, трапився недобір учасників. У чоловіків стартували відразу з 1/8 фіналу три гравці (медалісти минулого сезону Грегорі Голтье з Симоном Роснером, а також легендарний голландець Лоуренс Ян Анжема). У жінок і зовсім дев'ять сквошисток пропускають ігри першого раунду. Отже, жеребкування.

У чоловічому чемпіонаті нас зі старту чекають дві цікаві зустрічі. У 2011 році Руслан Сорочинський і француз Люка Серме пліч-о-пліч захищали кольори «Петрохолдінг Сквош Клубу» на клубному чемпіонаті Європи і навіть зайняли в Белфасті дев'яте місце. Тепер же вони зустрінуться знову, але вже як суперники. Саме Серме за ці три роки зріс у своїй майстерності настільки, що його можна називати вже не «молодим талантом з Кретея», а одним з кращих гравців Європи. Як мінімум, бути в сотні кращих сквошистів світу - це досить серйозна заявка на перемогу в турнірі, де немає багатьох провідних гравців Старого Світу (наприклад, англійців). Валерію Федоруку пощастило ще менше - він відразу зіграє проти беззмінної ракетки збірної Швейцарії Ніколасом Мюллером. Для українця це хороша можливість поквитатися зі швейцарцем ще й за той розгром, який той вчинив три роки тому в Падерборн на командному чемпіонаті світу співвітчизнику Федорука Сорочинському. Цікава деталь - якщо Валерію це не вдасться, то відірватися на братові Мюллера зможе сам Сорочинський - принаймні, у Руслана є шанс перетнутися з Міхаелем Мюллеромом на другому етапі змагань. І будемо сподіватися, що станеться це в рамках 1/8 фіналу, а не в втішних іграх за 16-29 місця.

На відміну від чоловіків, яким другий раунд турніру після «м'ясорубки» на старті стане просто ковтком повітря, Надії Усенко доведеться непросто не тільки в стартовому матчі. У разі перемоги над Біргіт Коуфал її чекатиме сіяна Габі Хубер, яка буде напевно свіже українки через пропуску ігор 1/16 фіналу. Втім, знаючи характер Надії, можна припустити, що вона як раз увійде у смак. Наймолодшу учасницю чемпіонату Європи ніколи не цікавили ні імена, ні минулі перемоги її суперниць - вона завжди налаштована тільки на боротьбу. І будемо сподіватися на те, що дебютний для неї (і для всіх нас) індивідуальний чемпіонат Європи серед жінок стане тріумфом Надії на такому рівні. Наші гравці відправляються в Валансьєн вже в понеділок. Удачі вам, хлопці!

Індивідуальний чемпіонат Європи (Валансьєн, Франція) 1/16 фіналу

Войцех Новіш (Польща, 13/16) - Якоб Дірнбергер (Австрія, 17/24)
Карлос Корнес Рібадас (Іспанія, 9/12) - Міхаель Мюллер (Швейцарія, 17/24)
Люка Серме (Франція, 5/8) - Руслан Сорочинський (Україна, 25/30)
Оллі Туомінен (Фінляндія, 5/8) - Лукаш Стаховський (Польща, 25/30)
Жоффрей Демон (Франція, 9/12) - синдром Роалдсой Снортеланд (Норвегія, 17/24)
Петро Мартин (Чехія, 13/16) - Грегорі Лесерф (Бельгія, 17/24)
Матьє Кастанье (Франція, 3/4) - Пшемислав Атрас (Польща, 25/30)
Мартін Швець (Чехія, 13/16) - Марцин Карвовський (Польща, 17/24)
Крістоф Андре (Франція, 9/12) - Марк Тер Слуіс (Голландія, 17/24)
Ніколас Мюллер (Швейцарія, 5/8) - Валерій Федорук (Україна, 25/30)
Грегуа Марш (Франція, 5/8) - Карліс Пекстіньш (Латвія, 25/30)
Жоан Лезо (Франція, 9/12) - Кім Арі Кіллінгберг (Норвегія, 17/24)
Ондржей Угерка (Чехія, 13/16) - Клаудіу Пінту (Португалія, 17/24)

Індивідуальний ЧЄ: Голтье і Серме захищають звання чемпіонів Європи

Французькі сквошисти на домашніх кортах були неперевершеними. Але є привід пишатися і виступом українських гравців, які показали сильну гру і підтвердили силу нашої школи сквошу. Грегорі Голтье з Каміль Серме з легкістю підтвердили своє право називатися найсильнішими сквошистамі Європи. У цьому їм багато в чому допомогли домашні корти, рідні трибуни, звична атмосфера. Також варто відзначити, що на даному чемпіонаті були відсутні англійці, які могли б скласти конкуренцію найсильнішим гравцям континенту. Так що зовсім не дивно, що чоловічий подіум повністю був заповнений представниками Франції, а на вищий щабель п'єдесталу пошани знову зійшла Серме ...

Хоча українських шанувальників сквошу більше цікавлять результати, показані нашими гравцями. Поразка в першому раунді континентальної першості тільки підігріла наших сквошистів, які почали громити своїх суперників як попало. Так, Валерій Федорук з Русланом Сорочинським вибули з боротьби за медалі прогнозовано - як відомо, суперники їм в 1/16 фіналу попалися більш ніж серйозні. Але своє українці взяли в наступних іграх, коли розігрувалося 17-е місце - тут їм рівних не було. І цілком логічно, що Руслан з Валерієм зустрілися один з одним на корті в останньому, вирішальному матчі. Здолавши співвітчизника, Федорук зайняв 17-місце, залишивши Сорочинського задовольнятися лише 18-м рядком в підсумковій таблиці. Для Валерія це чудовий показник - роком раніше він був лише 33-м. Так що досягнення українця тільки в черговий раз доводить прогрес української школи сквошу.

Окремо хочеться відзначити наймолодшу учасницю індивідуального чемпіонату Європи Надію Усенко. Її рейтинг не дозволив бути однією з найбільш зручних сіяних, але навіть після поразки Біргіт Коуфал українка знайшла в собі сили і змела з корту одну з кращих польських сквошисток Анну Юркун. Надалі вона поступилася в двох зустрічах, зайнявши підсумкове 20-е місце. Але тут варто відзначити, що нашій юніорці попалися дуже непрості суперниці. Шарлотт Делсінне все ж мала шалену підтримку рідних трибун, а Інета Мацкевича вже багато років вважається найсильнішою сквошисткою Латвії і на її рахунку велика кількість перемог на домашніх міжнародних турнірах (таких, наприклад, як «Кубок Риги», на який зазвичай приїжджає велика кількість гравців з різних країн). У будь-якому випадку, Надія отримала величезний досвід боротьби, який їй дуже знадобиться в майбутньому. І тепер будемо чекати від неї нових перемог на різного рівня турнірах - як внутрішніх, так і міжнародних.

Індивідуальний чемпіонат Європи (Валансьєн, Франція)

1/16 фіналу

Якоб Дірнбергер (Австрія) - Войцех Новіш (Польща) - 3: 0 (11: 7, 11: 3, 11: 1)

Карлос Корнес Рібадас (Іспанія) - Міхаель Мюллер (Швейцарія) - 3: 0 (11: 2, 11: 6, 11: 7)

Люка Серме (Франція) - Руслан Сорочинський (Україна) - 3: 0 (11: 3, 11: 7, 11: 6)

Оллі Туомінен (Фінляндія) - Лукаш Стаховський (Польща) - 3: 0 (11: 5, 11: 7, 11: 7)

Жоффрей Демон (Франція) - синдром Роалдсой Снортеланд (Норвегія) - 3: 0 (11: 4, 11: 1, 11: 4)

Петро Мартин (Чехія) - Грегорі Лесерф (Бельгія) - 3: 0 (12:10, 11: 4, 11: 4)

Матьє Кастанье (Франція) - Каміл Доміняк (Польща) - 3: 0 (11: 5, 11: 8, 11: 4)

Мартін Швець (Чехія) - Пшемислав Атрас (Польща) - 3: 0 (11: 3, 11: 3, 11: 3)

Крістоф Андре (Франція) - Марк Тер Слуіс (Голландія) - 3: 0 (11: 4, 11: 4, 11: 8)

Ніколас Мюллер (Швейцарія) - Валерій Федорук (Україна) - 3: 1 (11: 4, 7:11, 11: 2, 11: 5)

Грегуа Марш (Франція) - Карліс Пекстіньш (Латвія) - 3: 0 (11: 2, 11: 1, 11: 6)

Жоан Лезо (Франція) - Кім Арі Кіллінгберг (Норвегія) - 3: 0 (11: 3, 15:13, 11: 4)

1/8 фіналу

Грегорі Голтье (Франція) - Якоб Дірнбергер (Австрія) - 3: 0 (11: 3, 11: 2, 11: 7)

Люка Серме (Франція) - Карлос Корнес Рібадас (Іспанія) - 3: 1 (8:11, 11: 4, 11: 8, 11: 1)

Жоффрей Демон (Франція) - Оллі Туомінен (Фінляндія) - 3: 1 (6:11, 13:11, 11: 7, 13:11)

Лоуренс Ян Анжема (Голландія) - Петро Мартин (Чехія) - 3: 0 (11: 6, 11: 4, 11: 2)

Матьє Кастанье (Франція) - Мартін Швець (Чехія) - 3: 0 (11: 3, 11: 2, 11: 5)

Ніколас Мюллер (Швейцарія) - Крістоф Андре (Франція) - 3: 0 (11: 4, 11: 4, 11: 3)

Грегуа Марш (Франція) - Жоан Лезо (Франція) - 3: 0 (11: 2, 11: 3, 11: 3)

Симон Роснер (Німеччина) - Ондржей Угерка (Чехія) - 3: 1 (11: 2, 12:10, 4:11, 11: 6)

1/4 фіналу

Грегорі Голтье (Франція) - Люка Серме (Франція) - 3: 0 (11: 5, 11: 4, 11: 6)

Лоуренс Ян Анжема (Голландія) - Жоффрей Демон (Франція) - 3: 0 (11: 2, 11: 4, 11: 2)

Матьє Кастанье (Франція) - Ніколас Мюллер (Швейцарія) - 3: 0 (11: 8, 11: 6, 11: 3)

Грегуа Марш (Франція) - Симон Роснер (Німеччина) - 3: 2 (7:11, 5:11, 11: 9, 11: 6, 11: 5)

1/2 фіналу

Грегорі Голтье (Франція) - Лоуренс Ян Анжема (Голландія) - 3: 1 (6:11, 11: 5, 11: 8, 11: 6)

Матьє Кастанье (Франція) - Грегуа Марш (Франція) - 3: 0 (11: 9, 11: 4, 11: 5)

фінал

Грегорі Голтье (Франція) - Матьє Кастанье (Франція) - 3: 1 (11: 5, 11: 5, 4:11, 11: 4)

підсумкове становище

Грегорі Голтье (Франція)
Матьє Кастанье (Франція)
Грегуа Марш (Франція)
... ..

Валерій Федорук (Україна)
Руслан Сорочинський (Україна)
... ..

Каміл Доміняк (Польща)

Результати українців:

Валерій Федорук

1/16 фіналу

Ніколас Мюллер (Швейцарія) - Валерій Федорук (Україна) - 3: 1 (11: 4, 7:11, 11: 2, 11: 5)

Матчі за 17-28 місця

Валерій Федорук (Україна) - Марк Тер Слуіс (Голландія) - 3: 0 (11: 8, 11: 8, 11: 7)

Матчі за 17-24 місця

Валерій Федорук (Україна) - Пшемислав Атрас (Польща) - 3: 0 (11: 7, 11: 2, 11: 6)

Матчі за 17-20 місця

Валерій Федорук (Україна) - Кім Арі Кіллінгберг (Норвегія) - 3: 2 (6:11, 11: 4, 11: 4, 3:11 11: 8)

Матч за 17 місце

Валерій Федорук (Україна) - Руслан Сорочинський (Україна) - 3: 1 (11: 8, 11: 9, 6:11, 11: 6)

Руслан Сорочинський

1/16 фіналу

Люка Серме (Франція) - Руслан Сорочинський (Україна) - 3: 0 (11: 3, 11: 7, 11: 6)

Матчі за 17-28 місця

Руслан Сорочинський (Україна) - Міхаель Мюллер (Швейцарія) - 3: 0 (11: 6, 11: 8, 11: 8)

Матчі за 17-24 місця

Руслан Сорочинський (Україна) - Войцех Новіш (Польща) - 3: 0 (11: 8, 11: 5, 11: 7)

Матчі за 17-20 місця

Руслан Сорочинський (Україна) - Лукаш Стаховський (Польща) - 3: 2 (12:10, 11: 9, 9:11, 3:11 11: 6)

Матч за 17 місце

Валерій Федорук (Україна) - Руслан Сорочинський (Україна) - 3: 1 (11: 8, 11: 9, 6:11, 11: 6)

Залиште коментар

Ви коментуєте як гість.

Партнери
Клуби