Close

Федерація сквошу України

Допоможе схуднути, зменшить біль при ПМС, поліпшить настрій: історії 3-х дівчат, які вибрали сквош

Допоможе схуднути, зменшить біль при ПМС, поліпшить настрій: історії 3-х дівчат, які вибрали сквош

Стаття опублікована на ресурсі: https://clutch.net.ua/uk/zdorove/72182-pomozhet-pohudet-umenshit-bol-pri-pms-uluchshit-nastroenie-istorii-3-h-devushek-kotorye-vybrali-skvosh
 
Сквош – це ракетковий вид спорту, який щороку набуває популярності.

Якщо певні види спорту асоціюються більше з чоловічою або жіночою статтю, то сквош цілком дотримується гендерної рівності і з радістю приймає на корт і чоловіків, і жінок.

ADz9kj6Nifxzy72TMYvDTl9SQqOYundrEgqCQBLr

У сквош-спільнотах часом лунають легенди про те, як сквош здатен вплинути на жінку, змінити її. Його називають чудодійним еліксиром молодості. То чи справді ця гра має секретний інгредієнт? Чим корисний сквош для жінок та скільки потрібно грати, щоб відчути кардинальні зміни в житті – своїми рецептами поділилися три леді-сквошистки.

Якщо ти активна – ти здорова. Якщо ти здорова – ти красива. І з цією тезою не посперечаєшся. Сквош – гра динамічна. Всього за одну годину занять можна втратити до 1500 калорій. Систематична гра дає змогу «прокачати» м’язи, тримати їх в тонусі, рухливість в обидва боки по корту особливо позитивно впливає на формування контуру талії. Але це тільки початок. Сквош, і справді, робить дива, якщо в нього повірити.

Від забави до професії 

У сквоші, як і в інших видах спорту, всі з чогось починають: хтось приходить зі знайомими вболівати за одного з учасників турніру, хтось просто проходить повз корти, на яких відбуваються масові активності або ж персональні тренування. Більшість спортсменок спочатку бере участь у турнірах, у любительських категоріях, потім переходять грати у професійну категорію і за деякий час розуміють, що це – їхній спосіб життя – бути професіоналом. Починають і потім продовжують брати участь в міжнародних турнірах та піднімаються на п’єдестали, – розповідає Альона Огонесян, віцепрезидентка Федерації сквошу України.

yRE5OIZ99ZzDuVBCtbln5fn5MEIFwsr6xDwQ6EPs

У професійному сквоші в кожної спортсменки свій графік, у якому є персональні заняття з тренером, соло-тренування, тренування в тренажерному залі, басейн, масажі, робота зі спортивним психологом, планування участі в турнірах.

Не кожній дівчині потрібні саме перемоги в чемпіонатах, але, погодьтеся, кожна з нас хоче бути красивою, відчувати припливи енергії та мати гарний настрій.

Сквош та жіноче здоров’я 

Будь-яка фізична активність призводить до колосальних змін в роботі організму. Регулярні заняття зменшують ризик серцево-судинних захворювань. Рекомендується приділяти принаймні 30 хвилин фізичній активності 5 разів на тиждень. Під вплив потрапляє й ендокринна система. Гормонами, на вироблення яких впливають фізичні навантаження, є андрогени, естрогени, соматотропін, ендорфіни, інсулін, тироксин, адреналін, глюкагон. Тому, якщо людина фізично активна, вона почувається збалансовано і впевнено, вона здоровіша, енергійніша, більш організована, стресостійка, у кращій фізичній формі.

Якщо говорити про сквош, то завдяки динаміці і швидкості гри людина може витратити до 1500 ккал за годину. Це відмінний засіб для збереження і підтримання фізичної форми: покращується витривалість, координація, баланс, рухові реакції, змінюється стан тіла та розумової діяльності: пришвидшується реакція мислення, концентрація, а також сквош допомагає і вчить швидко приймати рішення.

Ще сквош – це гарне тренування зору. Щодо жіночого здоров’я, то, як відомо, майже 80% жінок страждають від дисменореї (біль при менструації), а 10% можуть бути непрацездатними в цей період і при ПМС. За умови регулярних фізичних навантажень жінки легше долають цей період, тому що болі переносяться легше, рідше чи взагалі відсутні, як і симптоми ПМС, – розповідає професійний тренер зі сквошу та суддя Яна Ковальська.

pONP9eUGwcMI4URamw5nvO7mm0zKa6eEpXqZeI5T

Фігура, форма, стиль 

Альона Огонесян:

Жінка грає у сквош – це вже підтягнуте тіло з красивими формами. Якщо я слідкую за своєю фігурою – значить, я слідкую за своїм волоссям, нігтями, станом шкіри, адже коли я дивлюся на себе в дзеркало, я повинна собі подобатися вся, не тільки частинами. Сквош – це як додаткова пігулка для краси, здоров’я, форм та стилю.

Що стосується стилю, то це взагалі окрема історія. Коли йдеш на тренування, обираєш, що вдягнути, у якому вбрані брати участь у турнірі – сукня чи спідниця, якого кольору підійде взуття. Після турніру в тебе вечірка зі сквош-ком’юніті – ти вже за місяць плануєш свій лук. Далі така прискіпливість до деталей в одязі переноситься і в повсякденність.

Заряд енергії 

Якщо ви вирішили та почали збиратися навіть на перше в своєму житті заняття зі сквошу – у вас вже гарантовано буде хороший настрій. Сама підготовка до тренування або гри починається із позитивних емоцій – вибрати форму, зробити манікюр, прикупити щось новеньке. Такі дівчата.

«Якщо дуже роздратована сьогоднішнім днем, щось не вдається, не складалася розмова з опонентом чи опоненткою, то всі ці негативні емоції легко можна залишити на корті під час тренування, вкладаючи свою агресію та роздратованість в кожний удар по м’ячу. А вже з тренування ти вийдеш, як «нова копійка», – ділиться Альона Огонесян.

Під час активної гри виділяється дофамін – гормон радості та задоволення. Чому б не надати йому шанс повирувати в організмі і зробити жінку щасливішою.

Що стосується фізіології, то коли людина відчуває стрес, її тіло сковане, думки напружені, сконцентровані. А коли починаєш рухатися, кров циркулює тілом, напруга спадає. Після інтенсивного тренування відчувається приємна втома та спокій. 

«Я чесно зізнаюся: сквош двічі врятував мене від депресії. І я не належу до людей, які звикли ховатися від проблем під ковдрою. Але тоді було тяжко, я переступила через себе і пішла на тренування, яке просто вирвало мене з пригніченого стану. Одразу почали з’являтися позитивні думки, ідеї, захотілося змінити життя просто в цю хвилину», – розповідає гравчиня у сквош Катерина Соловйова.
P82YYevHEc98SHpm832o9gdIYcubOUE6eZtstYwY

Сквош та сексуальність 

Яна Ковальська:

Що таке сексуальність? Сукупність біологічних, психофізіологічних та емоційних реакцій, переживань і вчинків, пов'язаних з проявом і задоволенням статевого потягу. Сквош і сексуальність. Вони не виключають один одного. Коли ми дивимося ігри і вболіваємо, нас приваблює і загострення пристрастей та протистоянь, і атлетичні гравці з відпрацьованими рухами й технікою, і зовнішній вигляд спортсменів та спортсменок (які грають у спідницях чи платтях, а це має дуже сексуальний вигляд).

А коли ми граємо самі, то відчуваємо цю енергію, яка нас стимулює й підтримує. Коли виграє той, за кого ми вболівали, чи ми досягаємо перемоги у матчі, то виділяються ендорфіни, ті самі гормони радості й щастя, як і при сексуальному задоволенні. У сквоші працює та ж сукупність психофізичних і емоційних факторів, пов’язаних з сексуальністю, через яку ми реалізуємо свою соціальну активність.

Сквош – це одна із соціальних активностей, яка допомагає збалансувати емоційний і психофізичний стан, позбавитися стресу від незадовільних сфер життя, а хіба може жінка з такими якостями мати несексуальний вигляд?

pONP9eUGwcMI4URamw5nvO7mm0zKa6eEpXqZeI5T

У 18 і в 40 – ніколи не пізно 

У 18 років починати легше, але сквош не має віку. Якщо протипоказання відсутні, сквошем можна займатися відтоді і допоки є бажання потрапити на корт.

Яна Ковальська:

Я граю із 25-26 років, робила перерви в період вагітностей, травм та з інших причин. У 25-30 я мала менше ресурсу на себе, тому що в пріоритеті були маленькі діти. Звичайно, у 35-40 на відновлення потрібно більше часу, але й фізичного навантаження в мене більше, ніж раніше. Зараз я краще розумію себе й відчуваю своє тіло та маю інструменти для відновлення. З роками я стала краще грати. Мої фізичні здібності теж розвинулися, тому роки – це досвід.

Якщо говорити про жінок-аматорів, то почати у 18-25 – це можливість досягти при системних тренуваннях високих результатів в аматорському сквоші, добре підтримувати себе в гарному фізичному та емоційному стані. У 35-40 така жінка вже буде досвідченою аматоркою, яка продовжує грати і підтримувати себе в гарній формі. Якщо жінка у 18-25 вже є професійною сквошисткою, то це – атлетична, впевнена в собі леді, яка може продовжувати кар’єру професійного гравця й до 35-40 років.

Основний спосіб життя та сквош – скільки часу приділяти

Любительський сквош теж потребує уваги. Якщо є мотивація, а вона є в кожного сквошиста, то одним заняттям не обійтися.

Альона Огонесян:

Сквош дисциплінує, допомагає перебороти несконцентрованість та будувати плани не тільки на завтра, а й на більш тривалий період. Скільки часу приділяти? Усе залежить від кінцевої цілі. Прокинулася – і нічого не приносить радості, тоді беремо телефон і пишемо подрузі: «Сьогодні граємо!». Залишилося прихопити форму з ракеткою – і вперед!

Гарний настрій та бадьорість духу, а ще крепатура забезпечені. Якщо хочеш, аби тобі подобалося відображення у дзеркалі, усе залежить від того, наскільки активно працювати на корті, приділяти увагу сну та здоровому харчуванню. Тут повинен працювати комплекс. Не можна грішити на сквош, що він не допомагає схуднути, коли ти після тренувань, приїхавши додому, насамперед біжиш до холодильника за солоденьким. Особисто для мене два персональних тренування з тренером на тиждень – більше ніж достатньо.

yRE5OIZ99ZzDuVBCtbln5fn5MEIFwsr6xDwQ6EPs

Сквош і характер 

Альона Огонесян:

Сквош формує тебе як особистість, допомагає проявити характер, стати впевненішою в собі: як у своєму відображені у дзеркалі, так і при спілкуванні в житті, навіть з малознайомими людьми. Це можна порівняти з новим гарним вбранням, тільки вбрання – це тимчасова оболонка, а от сформовані якості – це більше про внутрішній світ.

На корті ти можеш бути сама собою. Під час гри спадають усі маски. Іноді можна дивуватися від того, що раніше не могла навіть подумати, що це тобі до снаги.

Кохання 

Сквош «повінчав» багато рідних сердець. Існує навіть поняття Squash Family.

"Хтось закохався у свою тренерку і запропонував їй руку та серце, хтось познайомився на турнірі і тепер є одним цілим, хтось працював тренеркою і тренером тривалий час, а потім «стріли Амура» пронизали їхні серця і створили нову пару. Одне можу сказати напевно: сквош закохує не тільки в себе, а й допомагає створити нові прекрасні та щасливі сім’ї, – Альона Огонесян.

Залиште коментар

Ви коментуєте як гість.

Партнери
Клуби
cтворення сайту
cтудія Махаон