Командний чемпіонат Європи: 2016

Жіночий ЧЄ: Склад новий, завдання теж саме

20-23 квітня в Бухаресті пройде черговий командний чемпіонат Європи в третьому дивізіоні. Україна тут буде представлена ​​жіночою національною збірною, якій слід розпочати турнір у групі В - грати доведеться проти команди Фінляндії, Білорусі, Італії та Ізраїлю. У разі успішного виступу - перше або друге місце в групі, українки продовжують боротьбу в плей-офф за 1-4 місця, а в перспективі можуть вийти у другу дивізію континентального першенства, в якій продовжеться боротьба в наступному році.

Чи не напередодні від'їзду в Румунію задача для наших дівчат ускладнилась. З-за травми не зможе поїхати на чемпіонат Європи найкраща сквошистка України та багатократна чемпіонка нашої країни - Надія Усенко. Слідом за нею відмовилася від поїздки і друга ракетка збірної Аліна Бушма. Довелося у строковому порядку корегувати склад команд.

У цьому випадку довелося відмовитися від ідеї відправити в Бухарест ту четвірку, яка два роки тому завоювала бронзові медалі в Загребі, зупинившись за крок від попадання у другий дівізіон. Компанію Юлії Пугач та Ліані Сардак теперь складають Анастасія Фесенко та Яна Ковальська. Їх досвід повинен допомогти збірній України вітримати перевірку боєм та, навіть у випадку відсутності лідерів, всеж-таки домогтися путівки до турніру більш високого рангу.

ОЛЕКСІЙ УСЕНКО: "НАС БОЯТЬСЯ І ЗАРАЗ"

Наша команда відправляється в Бухарест вже в найближчий вівтрок. І напередодні поїздки про причини перестановок та поставлених перед дівчатами завданнями розповів постійний куратор жіночої національної збірної Олексій Усенко:

- Десять днів тому на турнірі в клубі «5 Елемент» у заключному матчі проти Дмитра Щербакова Надія Усенко отримала травму голеностопа. До сих пір Надя ще навіть не приступила до тренувань. Попередньо лікарі винесли вердикт, що вона не зможе тренуватися на протязі шести тижнів. Правда, відновлення іде швидше, і, можливо, вона успішно повенеться до гри до початку стартового турніру PSA «Lion Squash Cup» у Львові, який почнеться 27 квітня.

Але до Бухаресту збірній виїзджати потрібно буде вже в найближчий вівторок, 19 квітня. Так що, нажаль, в цьому році Надія допомогти нашій збірній не зможе. Що стосується Аліни Бушми, то вона, я так розумію, разом з батьками прийняла рішення відмовитися від виступу за збірну в цьому році. У неї теж не все гаразд із здоров’ям - вона ще в грудні минулого року на турнірі в Швейцарії травмувалась, довго відновлювалася. Коментувати її рішення мені досить складно, та й не хотілося б.

- Як ви думаєте, збірна у своєму першопочатковому складі вийшла б до другого дивізіону?

- Ми ніколи не можемо нічого передбачити. Так, ймовірність була більшою, наші дівчата, вважаю, напевно були б серед призерок. Зрозумійте, збірну Україну в третьому дивізіоні весь час демонструють як одного з лідерів. Нас боялися - і два роки тому, коли ми дебютували на чемпіонаті Європи, і рік тому, коли будували нам усі козні (тоді нашу команду дискваліфікували по ходу турніру з-за порушень норми регламенту - прим. А. М.). Нас бояться і зараз - просто тому, що ми сильні.

- Не змінилася задача, поставлена ​​перед збірною, через корекцію складу?

- Задача залишилась колишня - грай до кінця з повною віддачею в кожному матчі, намагаючись виграти. Ми проаналізували всіх наших суперників, знаємо їх сильні сторони. Є сильні сквошистки і в команді Шотландії, і в команді Фінляндії, Італії. У латвійок лідером є вищий соперник наших дівчат Інета Мацкевича. Все у нас «в голові» - просто треба боротися. Тому и шансів на перемогу в цьому турнірі у нас не поменшало. Тільки давайте не будемо демонструвати зайвий тиск на наших дівчат. Їхня справа - війти та грати. Про підсумкові результаті нехай думають вболівальники, федерація сквошу, тренери. А вони просто повинні показувати ту гру, яку можуть показати. Якщо вони будуть так робити, тоді і прийде необхідний результат. Тиснути на них якимись завданнями немає ніякого сенсу, повірте.

- Яка розстановка у цього складу за «номерами»?

- Ми проконсультувалися з Європейською федерацією сквошу, для того, щоб не отримати знову несподівану дискваліфікацію за неправильну розстановку. Згідно з останніми інструкціями від ESF, вона повинна бути відповідно до внутрішнього рейтингу. Так що першою ракеткою нашої збірної буде Анастасія Фесенко, другою - капітан команди Юлія Пугач, третьою - Ліана Сардак. І четверта - Яна Ковальська.

- Кого із суперників по груповому етапу побоюєтеся найбільше?

- Лідерами групи вважають збірну Фінляндії. У неї є дві досить сильних сквошистики - Емілія Соїн і Риїна Коскінен. У італійок є один яскраво виражений лідер - Моніка Менегоцці. Але грати ми будемо з усіма - на то це і командний чемпіонат. А склад нашої команди досить рівний, на відміну від суперників.

- Вони виїжджають в Бухарест напередодні - 19 квітня...

- Так, до Румунії дівчата відправляються на мікроавтобусі, супроводжувати їх буде Олексій Костюков. Я ж буду координувати всіх з Києва. На жаль, робочий графік не дозволяє мені особисто бути присутнім на турнірі. Це було заздалегідь відомо, при будь-яких розкладах я б не зміг поїхати, і навіть якщо б не травмувалася і поїхала в Бухарест моя донька Надя, то все одно з командою відправився б не я, а моя дружина Олеся Третьякова. Але ми домовилися, що Костюков поїде як менеджер (його завдання - виконати всю адміністративну роботу, якої, повірте, на турнірах такого рангу вистачає з головою), а я щодня буду спілкуватися з командою по скайпу, підказувати, що і як краще зробити, яких помилок уникнути в наступних іграх ...

ЮЛІЯ ПУГАЧ: «МЫ ВСІ - КАПІТАНИ!»

Слідом за куратором і головним ідеологом створення жіночої команди України для виступу на чемпіонатах Європи Олексієм Усенко свій коментар про майбутню поїздку до Румунії дала і капітан нашої збірної Юлія Пугач. На цей раз одна з найдосвідченіших сквошисток України виступатиме на континентальній першості в якості другої ракетки збірної. Але, як і раніше, її це не бентежить - оскільки інтереси своєї четвірки вона ставить понад усе. Адже мова йде про честь своєї країни.

- Два роки тому ви дебютували у складі національної збірної. Як ви можете оцінити її перспективи в цьому році?

- Нехай я і не перший раз буду захищати кольори нашого прапора на командному чемпіонаті Європи, але все одно кожна поїздка - це нове відчуття. Нікого з гравців команд-суперниць, які нам будуть протистояти, ми не знаємо. Можу тільки сказати, що всі ми налаштовані на те, щоб намагатися перемагати в кожному матчі, і всім нам цього хочеться. Будемо розбиратися на місці. Саме про якісь завдання мені говорити складно, оскільки ми не знаємо сил кожної зі своїх суперниць. Але всі ми налаштовані на бій.

- Чи вплинуло психологічно та обставина, що чи не перед виїздом на турнір довелося перекроювати склад через неможливість поїхати в Бухарест двох лідерів збірної?

- Саме на мене це вплинуло (посміхається). Тому що колишнім складом вже їздили разом, визначилися за своїми питаннями, знаємо один одного і за людськими якостями, і по ігровим. Зараз з нами їдуть Анастасія Фесенко і Яна Ковальська - це буде перша спільна з ними поїздка. Їх ми ще не знаємо як командних гравців. Але ми ж всі спортсмени, дорослі люди, і спільну мову все одно знайдемо. Ми одна команда. І в будь-якому випадку, будемо один одного підтримувати, підбадьорювати, витягати ...

- Два роки тому жіноча збірна України завоювала бронзові медалі, рік тому відбулася нелепа ситуація з дискваліфікацією. Як ви думаєте, зараз вдасться отримати путівку до другого дивізіону чемпіонату Європи?

- Зараз, природно, завдання перед нами непросте - адже змінився склад команди. Тому буде складніше. Але, повірте, ми все одно хочемо довести, що навіть в цьому складі ми здатні на те, щоб називатися кращими. Ми дуже серйозно готувалися до цього турніру протягом цього року - і фізично, і морально, і в ігровому плані. Всі гравці готові викладатися в кожному матчі на всі 100% і навіть більше.

- Тисне чи на вас відповідальність в тому, що ви є капітаном команди?

- Так ми всі капітани! Ми всі одне ціле. Команда - це команда. Я не відрізняю себе від партнерів - у них капітанських якостей не менш моїх. Ми всі заодно!

- Кого на груповому етапі побоюєтеся найбільше - Фінляндію, Італію, Білорусь або Ізраїль?

- Нехай краще вони нас побоюються (сміється). А взагалі я ж казала, що не настільки знайома з майбутніми суперницями. Судячи з розмов з Валерієм Федоруком, нашим куратором Олексієм Усенко, у нас є серйозні конкуренти в особі збірних Фінляндії та Італії. Але ми нікого не боїмося - будемо битися з усіма, хто нам попадеться, на однаковому рівні.

- Чи не бентежить вас те, що на цьому чемпіонаті Усенко буде працювати лише як «тренер на видаленні»?

- Хотілося б, звичайно, щоб поруч була людина, яка більше знає про наших суперниць. Але вже як є - ми домовилися, що весь час будемо підтримувати з ним контакт. Всі «точки-дзвіночки» ми вже знаємо, Олексій нас максимально про все попередив. Тепер все залежить тільки від того, як ми самі зможемо себе проявити на кортах в Бухаресті.

Розклад ігор жіночої національної збірної України Командний чемпіонат Європи (20-23 квітня, Бухарест, Румунія)

Группа В

20 квітня

Фінляндія - Україна, Італія - ​​Білорусь, Фінляндія - Ізраїль, Україна - Білорусь

21 квітня

Італія - ​​Ізраїль, Фінляндія - Білорусь, Італія - ​​Україна, Ізраїль - Білорусь

22 квітня

Фінляндія - Італія, Україна - Ізраїль

22-23 квітня Ігри плей-офф

Жіночий ЧЄ, день 1: втягування в процес

У Бухаресті стартували ігри командного чемпіонату Європи в третьому дивізіоні. Серед інших претендентів на путівки в турнір рангом вище тут змагається і жіноча національна збірна України. Два роки тому наші жінки зупинилися за крок від цього, завоювавши бронзові медалі першості, чого, на жаль, виявилося недостатньо для переходу до другого дивізіону. У минулому році наші шанси також були вкрай високими, проте деяка невідповідність нормам регламенту турніру перекреслила всі надії. Зараз ми також вважалися одними з фаворитів чемпіонату. Втім, в цьому році українкам буде трохи важче - травми провідних гравців змусили оновити склад збірної буквально напередодні виїзду. Але і цим складом наші дівчата можуть показати яскраву гру, що й підтвердив перший ігровий день.

У середу нам відразу довелося боротися з однією з найсильніших команд континентальної першості - Фінляндією. Іспит дівчата витримали на «відмінно», проте все ж поступилися в кожному з матчів. Але і пожурити їх нема за що. Спочатку боролися треті ракетки своїх збірних, і Ліана Сардак в протистоянні з Хенрієттой Хуухка протягом усіх трьох геймів боролася до кінця, двічі переводячи гру на тай-брейк. Але в останній момент удача була на боці фінки. Матч між лідерами своїх команд тривав протягом чотирьох партій, і Анастасії Фесенко вдалося одну з них записати в свій актив. Та й Юлія Пугач змусила понервувати Емілію Корхонен, лише до третього гейму дозволивши втомі взяти своє.

Проте в другій половині дня українки відірвалися на сквошистках з Білорусі. Фесенко і Сардак не залишили жодних шансів Ірині Кульбацькій і Христині Заневській. Найскладніше довелося Пугач, якій протистояла друга ракетка білорусок Ольга Хмелевська. Двічі по ходу гри суперниця вела в рахунку, але наша капітан повертала все на круги своя. Четверту партію Юлія і зовсім виграла всуху. У вирішальному ж геймі все вирішили останні пару ударів.

Таким чином збірна України відкрила рахунок своїм перемогам. У середу нашим дівчатам протистоятиме Італія, яка також сьогодні зуміла обіграти Білорусь. І тепер ми дізнаємося, чи так страшні Моніка Менегоцці і Ко, як це здається на перший погляд.

«Перший день складний, звикали і пристрілювалися до кортів, атмосфери і навіть один до одного, - прокоментувала стартові ігри капітан збірної Юлія Пугач. - Так що емоцій багато. Одну зустріч програли, другу виграли. Боролися, викладалися. Запам'яталася гідна гра Фесенко з першою ракеткою Фінляндії Ріїною Коскінен. Завтра граємо з Італією. Їдемо відпочивати, аналізувати помилки і налаштовуватися на завтрашні ігри».

Командний чемпіонат Європи (20-23 квітня, Бухарест, Румунія)

Перший день

20 квітня

Група В

Фінляндія - Україна - 3: 0 (9: 1)

Ріїна Коскінен - ​​Анастасія Фесенко - 3: 1 (11: 4, 11: 6, 7:11, 11: 3)

Емілія Корхонен - ​​Юлія Пугач - 3: 0 (11: 8, 11: 8, 11: 5)

Хенріетта Хуухка - Ліана Сардак - 3: 0 (11: 8, 12:10, 12:10)

Україна - Білорусь - 3: 0 (9: 2)

Анастасія Фесенко - Ірина Кульбацкая - 3: 0 (11: 6, 11: 3, 11: 3)

Юлія Пугач - Ольга Хмелевська - 3: 2 (7:11, 11: 4, 6:11, 11: 0, 11: 9)

Ліана Сардак - Крістіна Заневська - 3: 0 (11: 7, 11: 3, 11: 6)

Інші матчі

Італія - ​​Білорусь - 3: 0 (9: 0)

Фінляндія - Ізраїль - 3: 0 (9: 2)

Турнірна таблиця

  Команда И В П Г+ Г- М+ М- О
1. Финляндия 2 2 0 18 3 222 153 4
2. Италия 1 1 0 9 0 99 34 2
3. Украина 2 1 1 10 11 185 171 2
4. Израиль 1 0 1 2 9 80 114 0
5. Беларусь 2 0 2 2 18 97 211 0

Анонс 21 квітня

Італія - ​​Ізраїль, Фінляндія - Білорусь, Італія - ​​Україна, Ізраїль - Білорусь

22 квітня

Фінляндія - Італія, Україна - Ізраїль

Группа А

Шотландія - Латвія - 2: 1 (7: 3)

Люксембург - Гібралтар - 3: 0 (9: 0)

Латвія - Гібралтар - 3: 0 (9: 0)

Шотландія - Румунія - 3: 0 (9: 0)

Жіночий ЧЄ, день 2: справжній бій

На жаль, жіноча національна збірна України не змогла пройти до основного плей-офф командного чемпіонату Європи. Поразка від Італії поставила хрест на надіях наших дівчат продовжити боротьбу за 1-4 місця і, в перспективі, поборотися за вихід у другий дивізіон. Однак варто зазначити, що італійкам ця перемога далася вкрай непросто, що і підтвердили самі учасники цієї зустрічі.

«Анастасія Фесенко і Ліана Сардак показали справжній бій, відіграли дуже гідно і «відпахали» в кожному розіграші, - прокоментувала ці ігри капітан збірної Юлія Пугач.

- Про свою гру говорити не буду, але сама команда сказала що я молодець (посміхається). Незважаючи на поразку, в одному ми впевнені тепер точно - Італія буде знати, що в Україні вміють добре бігати і грати. Та й ми побачили, зрозуміли що грати можемо, вміємо і, головне, хочемо. Дуже дається взнаки брак досвіду, але, власне, для цього ми сюди і приїхали. І в останній грі групового етапу проти Ізраїлю поступатися супернику не збираємося».

Слова Юлії підтверджують і результати минулих зустрічей. Досить зазначити, що Пугач і Сардак витримали на корті по п'ять геймів і в останніх мали реальні шанси на перемогу. Все вирішили останні розіграші м'яча. Та й Моніка Менегоціі виявилася для Фесенко не такою вже й страшною суперницею, нехай на сьогоднішній день рівень її гри і буде трохи вище класом, але тут, як говорилося вище, позначається лише брак досвіду. У будь-якому випадку, тепер нам належить боротьба в плей-офф за 5-8 місця.

Там нас чекатимуть представники групи А - господині турніру румунки та, з великою часткою ймовірності, команда Люксембургу. Але хто саме стане першим суперником в іграх за місця, буде вирішено лише завтра, після заключних матчів групового етапу. Варто лише зауважити, що ранковий суперник збірна Ізраїлю сьогодні з великими труднощами здолала аутсайдера нашого квінтету Білорусь з рахунком 2:1.

Командний чемпіонат Європи (20-23 квітня, Бухарест, Руминія)

Другий день

21 квітня

Группа В

Італія - Україна - 3: 0 (9: 4)

Моніка Менегоцци - Анастасія Фесенко - 3: 0 (11: 7, 11: 4, 11: 6)

Елізабетта Прианте - Юлія Пугач - 3: 2 (6:11, 11: 5, 11: 3, 10:12, 11: 9)

Елеонора Маркетті - Ліана Сардак - 3: 2 (6:11, 9:11, 15:13, 11: 3, 11: 8)

Інші матчі

Італія - Ізраїль - 3: 0 (9: 3)

Фінляндія - Білорусь - 3: 0 (9: 0)

Ізраїль - Білорусь - 2: 1 (7: 3)

Турнірна таблиця

Анонс 22 квітня

Фінляндія - Італія, Україна - Ізраїль

Группа А

  Команда И В П Г+ Г- М+ М- О
1. Финляндия 3 3 0 27 3 321 189 6
2. Италия 3 3 0 27 7 352 222 6
3. Украина 3 1 2 14 20 288 305 2
4. Израиль 3 1 2 12 27 259 308 2
5. Беларусь 4 0 4 5 34 208 404 0

Люксембург - Румунія - 2: 1 (7: 3)

Шотландія - Гібралтар - 3: 0 (9: 0)

Люксембург - Латвія - Румунія - Гібралтар

Жіночий ЧЄ, день 3: час плей-офф

Як і обіцяла капітан національної жіночої збірної України Юлія Пугач, невихід в плей-офф за 1-4 місця нітрохи не вплинув на зарядженість наших дівчат на боротьбу. Проти команди Ізраїлю, нехай на цей день дана зустріч була практично позбавлена ​​турнірного напруження, українки вийшли як на останній бій - і під завершення групового етапу показали дуже хороший сквош. А потім на гребені хвилі відразу взяли першу гру плей-офф за 5-8 місця проти господарок чемпіонату Європи-2016.

У цьому матчі на корти вийшла Яна Ковальська: «Ліана Сардак попросила відпочинок в зв'язку з легкою травмою в паху, яка її турбувала ще до від'їзду на чемпіонат Європи», - так ще напередодні повідомила Юлія Пугач. Так воно і вийшло - проти Елан Алайоф вийшла саме Ковальська. І нехай до це часу доля всієї зустрічі вже була вирішена (Юлія і перша ракетка української збірної Анастасія Фесенко свої матчі виграли), Яна відразу включилася в боротьбу. Дебют Ковальської закінчився поразкою, але такою, за яку не соромно - Алайоф довелося чимало потрудитися, щоб здолати четверту ракетку нашої команди, яка до цього два дні не мала змагальної практики.

Як потім сказала Пугач: «Ігри з Ізраїлем були досить-таки цікавими і по-справжньому корисними для нас. Ізраїльтянки - дуже досвідчені і незручні суперниці, які вміють «обманювати» на корті. Це їх стиль, для нас це було новиною, але ми все ж впоралися».

Як і передбачалося, в плей-офф за 5-8 місця разом з Україною і Ізраїлем вийшли представники групи А Румунія та Люксембург. Господарки турніру, судячи з показуваним результатами, зовсім не виглядали фаворитами майбутньої зустрічі з нашою командою - до цього вони обіграли збірну Гібралтару і з великими труднощами взяли один матч у зустрічі з Люксембургом. Втім, це не говорило про те, що є сенс розслаблятися - сквош є сквош. І наші дівчата не дозволили собі цього - адже тепер мова йшла про ігри на виліт. Пугач і Фесенко зі старту взяли такий божевільний темп, що румунки просто розгубилися на кортах. І коли рахунок став вже 2:0 на користь збірної України, було прийнято рішення третій матч грати до перемоги в двох геймах. Відпочивши вранці, Сардак навіть в цьому, нічого вже не визначало матчі, не залишила жодних шансів Флорентіно Констанінеску, з легкістю взявши обидві партії.

Тепер попереду у нашої збірної лише одна, завтрашня гра, в якій буде вирішуватися доля п'ятого місця континентальної першості. З урахуванням відсутності двох лідерів збірної України, навіть боротьбу за 5-6 місця можна назвати великим досягненням для українок. При цьому не варто забувати про те, що для кожної з четвірки нашої команди виступ на такому рівні є неоціненним досвідом, яким вони неодмінно скористаються в майбутньому.

Що стосується атмосфери, що панує на турнірі, то Пугач була в захваті: «Атмосфера приємна, всі доброзичливі. Просто ми особливо не встигаємо дивитися всі ігри і спілкуватися з іншими сквошистами - потренувалися, з'їздили поїсти, потім назад на ігри, відпочинок, знову гра ... Але завжди шукаємо можливість подивитися за матчами інших команд, і, коли встигаємо - дивимося і отримуємо справжнє задоволення. Абсолютно всі команди показують хороший сквош!».

Командний чемпіонат Європи (20-23 квітня, Бухарест, Румунія)

Третій день

22 квітня

Груповий етап

Группа В

Україна - Ізраїль - 2: 1 (6: 4)

Анастасія Фесенко - Мікаль Дікастро Кейдар - 3: 0 (12:10, 11: 8, 11: 3)

Юлія Пугач - Джекі Голдрайд - 3: 1 (1:11, 11: 9, 12:10, 11: 4)

Яна Ковальська - Еланіт Алайоф - 0: 3 (4:11, 6:11, 7:11)

інший матч

Італія - Фінляндія - 2: 1 (6: 4)

Підсумкова таблиця

  Команда И В П Г+ Г- М+ М- О
1. Италия 4 4 0 33 11 440 321 8
2. Финляндия 4 3 1 31 9 420 277 6
3. Украина 4 2 2 20 24 374 393 4
4. Израиль 4 1 3 16 27 347 394 2
5. Беларусь 4 0 4 5 34 208 404 0

Група А

Латвія - Руминія - 3:0 (9: 0)

Шотландія - Люксембург - 3:0 (9: 0)

Плей-офф

Матч за 9 місце

Білорусь - Гібралтар - 3: 0 (9: 0)

Матчі за 5-8 місця

Україна - Румунія - 3: 0 (8: 0)

Анастасія Фесенко - Бланару Кармен - 3: 0 (11: 1, 11: 4, 11: 2)

Юлія Пугач - Олександра Кажан - 3: 0 (11: 5, 11: 3, 11: 5)

Ліана Сардак - Флорентина Констанінеску - 2: 0 (11: 6, 11: 4)

інший матч

Ізраїль - Люксембург

Матчі за 1-4 місця

Шотландія - Фінляндія - 3: 0 (8: 0)

Італія - ​​Латвія

Анонс 23 квітня

Матч за 7 місце

Люксембург/Ізраїль - Румунія

Матч за 5 місце

Украина - Ізраїль / Люксембург

Матч за 3 місце

Фінляндія - Латвія/Італія

Фінал

Шотландія - Італія/Латвія

Жіночий ЧЄ, день 4: Гарне завершення чемпіонату

Жіноча національна збірна України гідно завершила командний чемпіонат Європи в третьому дивізіоні. Навіть після того, як нашим дівчатам не вдалося вийти з групи в плей-офф за призові місця, вони не опустили руки, а продовжували боротися до останнього. Про це говорили і перемоги над ізраїльтянками і румунками в третій день першості, це ж показала і гра проти збірної Люксембургу в вирішальному матчі за п'яте місце.

У другій четвірці плей-офф, яка боролася за п'яте місце континентальної першості, ми були незаперечно кращими. Правда, команда з Люксембургу спробувала було зупинити нас, але в складі цієї збірної була лише одна досвідчена сквошистка - Сандра Денис. Вона зуміла, нехай і з труднощами, впоратися з першою ракеткою нашої команди Анастасією Фесенко. Але потім за справу взялися партнери Анастасії. І, як не намагались Юлія-Симона Букур з Франсуаз Донвен хитрувати на корті, у вирішальні моменти наші Ліана Сардак і Юлія Пугач виявлялися на висоті. Найбільш складним видався останній матч, де зустрічалися другі ракетки своїх збірних Пугач і Донвен. Саме він був вирішальним у визначенні володаря п'ятого місця чемпіонату. Капітану нашої команди довелося дуже нелегко. Але, не дивлячись на те, що билися дівчата за кожне очко, в кінцівці Юлія все ж дотискувала суперницю, жодного разу не дозволивши Франсуаз взяти хоч одну партію.

За підсумками турніру, до другого дивізіону вийдуть дві команди, які спочатку вважалися одними з фаворитів цієї першості - Шотландія та Італія. Їх фінальне протистояння було більше «для галочки» - після того, як шотландки повели в рахунку 2:0, третій матч просто вирішили скасувати. Фінляндія і Латвія за бронзові медалі боролися набагато більш потужно - нехай це і не означало вихід в турнір вищого рангу, але все ж хотілося повернутися додому з медалями на грудях.

Все вирішив третій матч, в якому Елізабетта Пріанте в чотирьох геймах зуміла здолати Ліене Ріебу. Що стосується нашої збірної, то п'яте місце на даному першості - дуже хороший показник. Без двох лідерів, які зможуть взяти участь в чемпіонаті Європи 2016, дівчата показали прекрасну гру. І, головне, набралися досвіду, який напевно допоможе їм в майбутніх турнірах. Можна бути впевненим, що в наступному році, в якому б складі не була б наша збірна, вона зможе показати набагато сильніший сквош і домогтися права виходу до другого дивізіону без жодних застережень.

Командний чемпіонат Європи (20-23 квітня, Бухарест, Румунія)

Четвертий день

23 квітня

Плей-офф

Матч за 7 місце

Ізраїль - Румунія - 3: 0 (8: 0)

Матч за 5 місце

Україна - Люксембург - 2: 1 (6: 3)

Анастасія Фесенко - Сандра Денис - 0: 3 (9:11, 4:11, 6:11)

Юлія Пугач - Франсуаз Донвен - 3: 0 (11: 9, 12:10, 11: 7)

Ліана Сардак - Юлія-Симона Букур - 3: 0 (11: 4, 11: 7, 11: 8)

Матч за 3 місце

Фінляндія - Латвія - 2: 1 (7: 3)

Фінал

Шотландія - Італія - 2: 0 (6: 2)

Підсумкове положення

Шотландія
Італія
Фінляндія
Латвія
Україна
Люксембург
Ізраїль
Румунія
Біларусь
Гібралтар

 

Залиште коментар

Ви коментуєте як гість.

Партнери
Клуби