7 причин зайнятися сквошем просто зараз

7 причин зайнятися сквошем просто зараз

Стаття опублікована на ресурсі: https://tsn.ua/lady/krasota/fitnes/7-prichin-zaynyatisya-skvoshem-prosto-zaraz-1818526.html

Сквош – це ракетковий вид спорту, який не просто тримає у формі, а й забезпечує всебічний гармонійний розвиток особистості. То чи справді ця гра може стати альтернативою для цілого спектру занять і духовних практик?

Про користь сквошу для жінок та причини розпочати тренування просто зараз – розповідає Альона Огонесян, віцепрезидентка Федерації сквошу України.

Краса і здоров’я – найкраща формула 

Здоров’я та краса нерозривно пов’язані між собою. Ідеальним ключем до цього жіночого тандему є фізична активність за допомогою гри у сквош. Систематичні заняття дають можливість тримати м’язи в тонусі та водночас сформувати тонкі лінії тіла, зокрема, талію. Але це тільки початок. 

Регулярні тренування зменшують ризик серцево-судинних захворювань. Завдяки динаміці й швидкості гри у сквош можна витратити до 1500 ккал за годину. Це чудовий спосіб для збереження і підтримання фізичної форми: покращується витривалість, координація, баланс, рухові реакції, змінюється стан тіла, покращується розумова діяльність: пришвидшується реакція мислення, концентрація. Крім того, сквош допомагає і вчить швидко ухвалювати рішення. 

Гра у сквош – вихід на подіум 

Усе розпочинається з вибору спортивної форми, взуття та аксесуарів, які створюють багато можливостей виділитися серед інших на корті. Вдягти спеціальну спортивну сукню чи спідницю, додати пов’язку чи окуляри, які кросівки обрати…

Після турніру – не менш важливий з погляду стилю етап – вечірка зі сквош-спільнотою, яка потребує продуманого образу і додаткової підготовки, яку так любить кожна з нас. Увага до деталей в одязі згодом поширюється й на повсякденне життя. 

Заряд енергії в кожній подачі

Сама підготовка до тренування або гри починається із позитивних емоцій – обрати форму, спортивні аксесуари, продумати новий неповторний образ. 

Негативні ж почуття легко можна залишити на корті, трансформуючи агресію та роздратованість в силу удару по м’ячу. Відчуття повного оновлення після такої терапії просто неминуче. Під час активної гри виділяється дофамін – гормон радості та задоволення. Чому б не надати йому шанс повирувати в організмі й зробити тебе щасливішою. 

Корт – місце для емоційної розрядки

Фізіологія влаштована так: у стресовому стані тіло людини скоуте, думки напружені й сконцентровані. Коли ж вона починає інтенсивно рухатися, кров циркулює швидше, напруженість спадає. Енергія витрачається, а тому виробляється низка гормонів, що сприяють балансу (якщо говорити одним словом). Саме тому, зазвичай, після інтенсивного тренування ми відчуваємо приємну втому і спокій.

Сквош змушує думати й активно реагувати, відкидаючи всі буденні проблеми. Тому, тільки-но починає затягувати в безодню лінощів і поганого настрою, – одразу на корт. 

Сквош – джерело рівноваги й емоційного балансу

У цьому виді спорту ми зустрічаємо різних людей за характером й особистісними якостями. Завдяки грі кожен показує свої як позитивні, так і негативні риси. Хтось краще справляється з емоціями, для іншого це складна задача, але з часом майже кожен у міру впевненості в собі стає більш розкутим і врівноваженим.

Кожен турнір – крок до загартування характеру 

Сквош формує тебе як особистість, допомагає проявити характер, стати впевненішою в собі: як у своєму відображені у дзеркалі, так і в живому спілкуванні. Це можна порівняти з новим гарним вбранням, тільки одяг – це тимчасова оболонка, а от особистісні риси – це вже про внутрішній світ. 

На корті ти можеш бути сама собою. Під час гри спадають усі маски. Іноді можна дивуватися від того, що раніше не могла навіть подумати, що це тобі до снаги. 

Заняття сквошем – програмування на досягнення мети

У сквоші кожен може знайти свою нішу і користь, досягнути особистої мети і в спорті, і в кар’єрі, і навіть в коханні. Хтось завдяки заняттям скинув зайву вагу і став прикладом для наслідування. Хтось знайшов пару. Хтось реалізував себе як тренер чи суддя цього виду спорту. Інші втілили свої спортивні амбіції. Хтось долучився до розвитку сквошу чи підприємництва. Усе це є доказом того, що сквош – це не просто спорт чи гра, це передусім – нові можливості. Варто просто спробувати й зрозуміти, чим він є саме для тебе. А спробувати таки варто кожному.

Залиште коментар

Ви коментуєте як гість.

Партнери
Клуби