Навчання в США та гра у сквош: Аліна Бушма студентка Drexel University

Навчання в США та гра у сквош: Аліна Бушма студентка Drexel University

Аліна Бушма - спортсменка, майстер спорту зі сквошу, майстер спорту міжнародного класу, член жіночої та юніорської збірної України, призерка та переможниця національних та міжнародних турнірів, учасниця Всесвітніх Ігор та студентка американського вишу Drexel University (Філадельфія, Пенсільванія).

Декілька слів про Drexel University…..

Дрексельський університет - один з найвідоміших і найпрестижніших університетів на планеті, що входить в топ 5% у світі. При вступі до університету більше ніж 60% абітурієнтів зараховуються до університету.

Вартість навчання в виші досить висока і становить приблизно 39,000 USD на рік. Освіту за програмами магістратури в Drexel University складно також назвати дешевою, вартість становить 29,000 USD за рік навчання. Попри це, студенти університету можуть претендувати на фінансову допомогу з боку навчального закладу.

- Привіт, Аліно! Нагадай, на який курс ти вже перейшла?

- Я навчаюсь у Drexel University і переходжу на третій курс.

- Ти пам'ятаєш той період, коли вступила до університету, які документи подавала, як проходила усі процедури, розкажи, будь ласка?

- Оскільки я переводилася з нашого КНЕУ до американського університету, я подавала свої оцінки з універу (оригінал в переклад), SAT та TOEFL. Все це проходило через спеціальний портал мого університету, а якщо в мене виникали якісь питання, то тренер мені допомагав.

- Як так вийшло, що ти вирішила перевестись в американський вуз?

- Я завжди хотіла навчатися у вузі за кордоном та грати в сквош. Американські виші дають можливість робити це, а ще й дають стипендії. Як кажуть, вбила двох зайців одночасно)

- А як ти обрала саме Drexel University ? Чи були у тебе ще якісь варіанти? Попередньо зв'язувалась з тренером?

- Я хотіла потрапити в університет, який знаходиться у першій вісімці у командному рейтингу університетів. А це університети Ліги Плюща, Дрексель та Трініті. У Лігу Плюща дуже складно вступити, Трініті більш гуманітарний університет (а я вивчаю комп‘ютерні технології та кібербезпеку), тому Дрексель залишився одним із варіантів. З тренером я зв‘язалася через Юлю Жуковець, вона розглядала цей університет також.

- Це дуже круто, що Юля змогла тобі допомогти)

- Так))

- Ви з Юлею бачитесь під час навчання чи ваші університети знаходяться далеко один від одного?

- Ні, ми знаходимось у різних штатах і бачилися лише коли грали наші команди.

- Дуже жаль( Чи доводилось вам з Юлею бути суперницями на корті під час турніру під час навчання в університеті?

- Ні, мі з Юлею граємо різними номерами у наших командах.

- Як проходять у тебе тренування зі сквошу, вони кожного дня?

- Офіційне тренування проходить 6 разів на тиждень. Якщо є бажання, можна просити тренера на додаткові заняття або відвідувати тренування хлопців (дівчата тренуються тільки з дівчатами, а хлопці з хлопцями). Також ми маємо обов‘язково відвідувати зал 4 рази на тиждень.

- Чи вистачає тобі часу поєднувати тренування, навчання та відпочинок?

- Так, спочатку було дуже незвично, але після складання графіку на все вистачало часу.

- Як ти розподілила свій графік? На що більше акцентуєш увагу, на навчання чи спорт?

- Я намагаюсь порівну розподіляти, щоб і в сквош додатково грати, і на навчання було достатньо часу.

- Скільки додаткових тренувань ти береш зі сквошу?

- Намагаюсь ходити 1-2 рази на тренування з хлопцями та 1-2 рази додатково з тренерами.

- Чим займаєшся у вільний час?

- Та нічим особливим. Зустрічаюся з друзями, інколи ходимо на вечірки))

- У вас існують якісь традиції в університеті чи можливо тематичні вечірки?

- Це у нас чи від університету ви маєте на увазі?

- У вас і від університету)

- Від університету проводяться вечірки та навіть влаштовуються концерти. У нас були вечірки на Хелловін та всілякі тематичні, наприклад, треба було придумати костюм, який складається без одягу))

- Клас)) Який був костюм у тебе? Можливо збереглись фото))

117295036 215742549856581 8393003459839077540 n- Складно назвати це костюмом (сміється), адже ми не встигли добряче приготуватися, але я була репером (на фото).

- Круто (сміється). Як тобі США? Чи подобається країна, звичаї, люди?

- Спочатку було дуже незвично, адже все ж-таки інші люди та культура. Та з часом звикаєш, навіть до дуже дивних звичаїв (наприклад, якщо з тобою привіталися, спитали «як справи?», а потім пройшли мимо не дочекавшись відповіді - це нормально)

- Це справді дивно) За домом не сумуєш? Є у планах повернутись назад в Україну після навчання?

- Чесно не знаю... як складеться життя, туди й поїду. Але, за друзями, сім’єю, котом сумую!!!!

- А тобі в кампусі не можна заводити домашнього улюбленця?

- На жаль так просто не можна, тільки якщо це тварини для емоційної підтримки (якщо є якісь захворювання та тварина потрібна для покращення емоційного становища), тоді можна. Так у моїй сусідки був кіт, тому мені ніколи не було сумно)

- Він не давав тобі сумувати)) Що ти можеш порадити нашим спортсменам, які мають намір вступати до вишів у США?

- Сквош дуже важливий для вступу в американський вуз, але про навчання також не слід забувати!! Також раджу нікуди не спішити після закінчення школи. У нас закінчують у 17 років, коли американці та європейці у 18-19. Раджу взяти так званий gap year і протягом того року підвищити свій рівень англійського, сквошу, а не намагатися зробити все в один рік, коли випускний, ЗНО та багато інших справ зв‘язаних з закінченням школи.

- Дякую тобі за інтерв'ю та за приділений час. Мені здається твій досвід та поради будуть корисними для наших вступників)

Залиште коментар

Ви коментуєте як гість.

Партнери
Клуби