Велике міжсезоння 2020 року

Велике міжсезоння 2020 року

Зазвичай, міжсезоння займає від 1 до 2 місяців для гравців. Але в цьому році всі гравці зіткнулися з неординарною ситуацією. У зв'язку з карантинними заходами по всьому світу, були закриті клуби та скасовані змагання. Для багатьох гравців стало питання мотивації й мети. Але я хотів би звернути увагу на унікальність ситуації, що склалася. Унікальність її в тому, що звичайний гравець в міжсезоння, зайнятий більшу частину часу, відновленням, а ось час на зміни та поліпшення навичок займає менше ніж потрібно для кардинальних змін.

1. Перше, на що варто звернути увагу - це поліпшення технічних навичок. Є час поглянути на себе з боку. Зніміть своє тренування на відео. Зверніть увагу, на свій swing, grip, movement, чи вас влаштовує? Обговоріть це з тренером, і почніть методично коригувати, і те що було раніше виправляти. Весь час в період тренування ведіть відео запис, перевіряйте ваші дії та аналізуйте це з тренером.

Окремо зверніть вашу увагу на movement, на пересування по корту, це найважливіший аспект в грі. Я знаю, що всі, хто грає в сквош, на будь-якому рівні, від любителя до професіонала, від юніора до мастерса знають, що таке ghosting і роблять його. Часто видно на корті, виконуючого ghosting гравця, який пересувається по корту між станціями, зі сфокусованим лише на швидкість пересуванням. Це виглядає як ніби, гравець виконує необхідну роботу.

Але мало хто приділяє увагу деталям. Зверніть увагу, на перший крок з Т-зони, повернення в Т-зону після удару. Чи перебуваєте ви в розслабленому стані та в ритмі? Також, знімайте все на відео, і переглядайте зі своїм тренером, зверніть увагу на найдрібніші деталі.

2. Друге, з'явилась хороша можливість, поліпшити фізичну форму, зверніть увагу на силу. Під час сезону, гравець має щільний турнірний графік. Розвиток сили в тренувальному процесі займає у нього мало часу. Це можна пояснити тим, що при силових тренуваннях знижуються такі показники як швидкість і спритність. Ніхто не хоче розмінюватися на це під час туру. Прийшов час працювати на силу. Потрібно працювати, як на специфічну силу для гравця, в сквоші реактивна сила має дуже велике значення, так і на загальну, вона допоможе вам убезпечити себе від травм.

У будь-якому разі не займайтеся самотренінгом, зверніться до фахівця. Найменш шкідливе, що може трапиться - це тренування може бути не сильно ефективне, не зовсім корисне для нашого виду спорту, а в гіршій ситуації привести до травми.

3. Третє і найголовніше, це психологічний стан. При великій перерві у виступах, для багатьох спортсменів виникають питання пов'язані з психологією. Ментально дуже важко тренуватися, тим більше себе змінювати, якщо найближчим часом гравець не має важливих для нього змагань.

Як же себе тримати в фокусі і в тонусі?

В першу чергу варто згадати з якої причини ви почали грати в сквош. Можливо вам спочатку дуже сподобалася ця гра, можливо для вас це більше ніж гра, для вас це пристрасть, ви отримуєте насолоду виходячи на корт, а вже потім це рейтинги, місця і визнання. Це усвідомлення допоможе вам насолоджуватися не тільки турніром, а й виснажливими важкими тренуваннями. Перегляньте й поставте правильні довгострокові цілі. Це допоможе вам подолати багато труднощів на шляху, якщо ви будете розуміти для чого ви тренуєтесь та покращуєтесь. Дихальні практики і медитації, зможуть також допомогти знайти спокій і бути в фокусі. Сподіваюся, мої думки стануть корисні для вас, всім бажаю бути здоровим, мотивованими і розвиватися.

                                                                                Олександр Булгаков, тренер національної збірної зі сквошу України. 

Цікава тема? Пишіть свої питання на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., і вже найближчим часом Олександр підготує статтю з відповідями на найцікавіші запитання.

Залиште коментар

Ви коментуєте як гість.

Партнери
Клуби