Чи справді сквош більше ніж просто гра?

Чи справді сквош більше ніж просто гра?

Для багатьох сквош – це щось незрозуміле, невідоме та надзвичайно складне. Часто його порівнюють з великим тенісом. А одного разу я, навіть, чула, як сквош назвали «репетицією великого тенісу». Що!? Потрібно зізнатись, що така характеристика сквошу трішки зламала мені мозок. Адже, спочатку не зрозуміла про що йде мова взагалі. Врешті-решт – ні, сквош це не великий теніс на закритому корті та тим паче не репетиція великого тенісу. Це цілком самостійний вид спорту.

    Так, що ж ми маємо? Ракетку вагою від 115 г, невеличкий чорний м’ячик, який під час гри нагрівається, корт 9,75 м на 6,4 м, спалені калорії, а як наслідок -  підтягнуте тіло. Так – так, саме на сквош корті ви спалюєте найбільше калорій, не помічаючи цього, адже вся увага зосереджена на грі. До речі, в якості приємного бонусу отримуємо позитивні емоції не тільки на корті, а й за його межами. Гра в сквош не обмежується лише 4 стінами, вона продовжується в спілкуванні за кортом, вечірках та подорожах  на турніри до інших міст. 

   Чому ж все більше людей долучається до сквош спільноти й залишається в ній? Чому, не дивлячись на крепатуру, від якої неможливо нормально ходити ще тиждень після перших тренувань, розбиті коліна, синці та роздратування, що не виходить влучити правильно по м’ячу, ви залишаєтесь й продовжуєте тренуватись, грати та розвиватись? Можливо, через «жагу отримати більше, особливо, після перших перемог на корті», як сказала одна моя гарна подруга? 

 Спробуємо у цьому розібратись. Ми запитали сквошистів з різним рівнем гри та різним стажем, які ж емоції у них викликає сквош та чому ж вони вирішили залишитись.

Євгенія Харламова

IMG 4598

- Розкажи про своє перше знайомство зі сквошем.

- Перше сквош тренування було під час карантину, на вулиці, у дворі школи. Але його не можна назвати повноцінним, оскільки кострубата стіна будівлі й дірявий асфальт  мало схожі на сквош корт. Пізніше, я пішла в прекрасний зал, де була розмітка. Моя подруга-тренер ввела мене в курс справи і я навіть влучала по стіні (посміхається).

- Які емоції у тебе викликав сквош?

- Головна емоція - бажання попасти по стіні так, як потрібно і прийняти подачу від стінки. А пізніше нерозуміння - звідки стільки поту від, здавалося б,  зовсім легкого виду спорту? 

Юлій Лаукарт

IMG 4596- Розкажи про своє перше тренування.

 - Не пам'ятаю, це було років 10 тому (сміється)

- Які емоції у тебе викликає сквош?

- Позитивні. Люблю «адекватне» суперництво і адреналін під час гри.

- Після, якого моменту вирішив, що «це моє, потрібно залишатись»?

- З самого початку це було не моє рішення, а батьків, адже мені було 8 років. Потім вже втягнувся у всю сквош тусовку, почав отримувати задоволення не тільки від гри, але і від перебування поза кортом.

Анджеліка Польщикова

IMG 4593- Розкажи про своє перше тренування.

- Перше тренування було у Львові, в Sport Life Сихів. Я взагалі-то розтягуватись прийшла після тренування в залі, і побачила якісь «акваріуми», в  один з них заходила невисока дівчина з пухнастим світлим волоссям, коротше, янголятко. Потім це янголятко підкинула м'яч і як стала лупашити його.  Зараз  розумію - розминалась. Мене тоді вразило, звідки в цьому маленькому створінні стільки сили, але відразу зрозуміла, що хочу так само,  і записалась. Перше заняття по м'ячу практично не влучала, але мені все одно сподобалось. Я вже знала, що залишаюсь. Після тренування відразу ж записалась на наступний день і ось вже 4 роки займаюсь.

- Які емоції у тебе викликає сквош?

- Я відчуваю, що ти хочеш від мене іншої відповіді, але ось тобі правда: болять м'язи, коліна, дихалка, злість, роздратування і азарт. Нічого хорошого в цьому спорті (сміється), але кинути не можу.

- Після якого моменту вирішила, що «все моє, потрібно залишатись»?

- Вирішила відразу. Напевно, ще до першого тренування, як тільки побачила свою майбутню тренерку на корті. Можливо, прозвучить дивно, але у мене з усім так. Іноді просто знаєш.

Констянтин Каморда

IMG 4597- Розкажи про своє перше сквош-тренування.

- Перший раз мене привів пограти в сквош мій давній друг. І мене відразу затягнуло.  Гра швидка, м'ячик дивний (посміхається). 

- Які емоції у тебе викликає сквош?

- На корті бажання перемогти, азарт. За межами корту - приємне спілкування в колі цікавих людей.

- Після якого моменту вирішив, що «все моє, потрібно залишитись»?

-Коли вирішив обіграти свого друга, а потім другого, третього і так далі. До сих пір є люди, яких прагну обіграти. 

Олександр Гнатенко

IMG 4594- Розкажи про своє перше тренування.

- Перший раз пішов на сквош, коли побачив рекламу «сквош для успішних». Вирішив, треба спробувати. Пограв з другом - було дуже активно та енерговитратно. Ну, а далі по класиці (посміхається).

- Які емоції у тебе викликає сквош?

- Сквош допомагає мені перезавантажитись. Критичні кардіо навантаження у сквоші нагадують мені якийсь вид наркотику. Один раз спробував - кинути неможливо.

- Після якого моменту вирішив, що «все моє, потрібно залишатись»?

- Пограв п'ять разів, зрозумів, що треба брати ракетку, так би мовити, «я тут надовго».

Далі буде…….

Залиште коментар

Ви коментуєте як гість.

Партнери
Клуби