Дмитро Щербаков: «Чемпіонат світу серед юніорів для мене вперше і я готовий до матчів з усіма гравцями»

Дмитро Щербаков: «Чемпіонат світу серед юніорів для мене вперше і я готовий до матчів з усіма гравцями»

Для Дмитра Щербакова молодшого командний чемпіонат світу зі сквошу серед юніорів відбудеться так само вперше, як і для вітчизняного спорту. Відстоювати честь країни Дмитру не звикати, на початку року був командний чемпіонат Європи до 17 років, потім Всесвітні Ігри, а тепер й історична подія для України - участь в наймасштабнішому та елітному турнірі.

У віці лише 17 років Дмитро Щербаков є одним з найкращих граців України зі сквошу. На сьогоднішній день, юніор займає сьому сходинку європейського рейтингу. Здобувши командну перемогу на чемпіонаті Європи до 17 років, капітан збірної, як кажуть, може поставити серйозний виклик суперникам на чемпіонаті світу.

В інтерв’ю ФСУ чинний номер один України серед сквошистів розповість про вимушений переїзд до іншої країни, тренування, підготовку до вступу в американський ВУЗ, і звісно про свої шанси на перемогу в майбутньому чемпіонаті світу, який розпочнеться 11 серпня у Франціі.

ФСУ: 2022 став для тебе по-справжньому дебютним у плані спортивної кар'єри: перехід у категорію до 19 років серед юніорів, бронза на командному чемпіонаті Європи, виступ на Всесвітніх Іграх у Бірмінгемі та майбутня поїздка на чемпіонат світу в індивідуальних та командних змаганнях. Ти взяв участь у всіх знакових турнірах під стягом України, пишаєшься цим? Які емоції ти відчуваєш проходячи нові і такі важливі випробування? 

Дмитро: Після початку бойових дій думав, що на довгий час випав зі змагального процесу. Але, як тільки я і моя сім‘я переїхали до Румунії, я відновив повноцінні тренування, почав дивитися найближчі змагання. Першим був чемпіонат Європи до 19 років. Велике дякую організаторам, що увійшли в положення і прийняли заявку пізніше дедлайну. Потім дуже неочікувано повідомили про те, що усі збірні будуть змагатися, як і планувалося. І тоді змагання пішли один за одним.

 IMG 7803

Хотів би відмітити командний чемпіонат Європи серед чоловіків, це був мій перший виступ за чоловічу збірну. Велике дякую усім гравцям за таку командну атмосферу, спільну вже досягнуту мету - вихід у другий дивізіон.

Чемпіонат Європи серед юніорів - турнір, до якого я готувався особливо серйозно. І дуже засмутився, коли захворів у перший же ігровий день. Команда була вимушена грати ще два групові матчі без мене, я дуже був цим засмучений. Велике дякую тренерам та Альоні (віце-президентка Федерації сквошу України) особисто за те, що поставили мене на ноги вже за два дні. І я зробив дві найважливіші перемоги в чвертьфіналі та матчі за третє місце, обидва матчі по п’ять геймів. Так, ми і команда до 17 зробили історію і увійшли в трійку найсильніших команд Європи.

Далі був мій перший турнір в категорії до 19 в Італії, де я зайняв п’яте місце програвши лише чвертьфінальний матч. Після цього був дуже мотивований тренуватися і показати кращий результат на German Junior Open. Це був один з найкращих турнірів мого життя, я був в найкращій формі, велике дякую моєму румуньському  тренеру George Constantinescu за те, що показав мені що таке дорослий сквош.

IMG 6597

ФСУ: Що найбільше запам'яталося на Всесвітніх Іграх, були якісь цікаві історії, що тебе здивувало, зачепило, можливо?

Дмитро: Дуже радий, що отримав можливість стати частиною такого івенту. Я зіграв з двадцятою ракеткою світу і побачив, як ще далеко мені до його рівня гри. Був засмучений через те, що в цьому році не розігрувалися усі місця, так як дуже хотів лишатися на корті якомога довше з гравцями такого рівня. 

Прапор України поряд зі своїм прізвищем і ім’ям завжди додавав сил для боротьби, а в такий час це особливо відчувалося. Дуже хотілося приносити своїй країні хоч такі маленькі перемоги. 

ФСУ: Я знаю, що ти плануєш вступати до коледжу в Америці. Це так? Америка не розчарувала, твої очікування справдилися?

Дмитро: Зараз вступ до Америки вже не здається таким нереальним сном, яким був для мене минулі роки. Зараз я дуже активно спілкуюся з тренером Trinity College і мої шанси на вступ дуже високі. Безперечно, зараз це моя мета номер один і зараз багато часу працюю над цим. 

ФСУ: Попереду ще одне випробування. Це чемпіонат світу у Франції, чи ти вже бачив посів учасників, сітки змагань? Як тобі твій суперник у першому колі (Jia Rong 340 PSA Ranking)? Як оцінюєш свої шанси?

Дмитро: Чемпіонат світу для мене вперше і зараз немає страху нових випробувань після того скільки всього відбулося за недавній проміжок часу.

Що до мого наступного суперника, я буду робити усе від себе можливе, щоб йти далі в турнірній сітці і впевнений в собі на всі 100.

ФСУ: На кого рівняєшся, кого наслідуєш зі спортсменів. У тебе є сквошист або сквошистка, можливо, на кого б ти хотів бути схожим?

Дмитро: Спорсмен, який є для мене авторитетом номер один це Rafael Nadal, цей гравець попри свій вік є одним з найсильніших тенісистів у світі, і його професійне відношеня до усіх складових спрортсмена є просто нереальним. Зі сковшистів у мене є два улюблені гравці Ramy Ashour і Fares Dessouky, обидва з них є для мене авторитетами в сквоші вже багато років.

ФСУ: Дякую ще раз за приділений час та твої розгорнуті відповіді. Бажаю тобі перемог у найближчих змаганнях, вступити до коледжу та стати тим гравцем на кого в майбутньому будуть рівнятися юні сквошисти

Дмитро: Дякую!

Чемпіонат світу зі сквошу WSF 2022 серед юніорів проходитиме у французькому місті Нансі з 11 по 21 серпня 2022 року та включатиме індивідуальні змагання серед хлопців і двчат, а також командні змагання серед хлопців.

Залиште коментар

Ви коментуєте як гість.

Партнери
Клуби