Історія Яни, частина 3: Пошук прихистку в Польщі дозволив мені відновити суддівську кар'єру

Історія Яни, частина 3: Пошук прихистку в Польщі дозволив мені відновити суддівську кар'єру

Стаття опублікова на сайті https://squashmad.com/breaking-news/part-3-finding-a-new-safe-haven-in-poland-allowed-me-to-resume-my-refereeing-career/

«Надзвичайна доброта багатьох людей допомогла мені зосередитися на чомусь позитивному в житті після втечі з Києва»

У перших двох статтях Яна Ковальська розповіла про свій досвід втечі з Києва з двома дітьми, коли на місто скидали російські бомби.

У третій частині цього інтерв’ю вона розповість про доброзичливість багатьох друзів  зі сквошу, які так привітно зустріли їх у Польщі та надали можливість продемонструвати суддівський досвід на командному чемпіонаті Європи.

Squash Mad: Декілька додаткових запитань. Вас номінували на посаду рефері командного чемпіонату Європи в першому, другому та третьому дивізіонах в Ейндховені. Що для Вас означало те, що українська чоловіча збірна переходить до другого дивізіону? Як ви ставитеся до заборони російським гравцям зі сквошу брати участь у міжнародних змаганнях усіма організаціями? Які у вас плани, хоча я розумію, що довгостроково планувати важко, але принаймні короткострокові?

Яна: Ось ще одна історія, яку я буду називати Польщею.

ЧАСТИНА 3: Польща

На нещодавньому командному чемпіонаті Європи (дивізіон 3) у Любляні в квітні та в першому і другому дивізіонах в Ейндховені з 27 квітня по 1 травня - я була номінована на посаду рефері. Це була дивовижна новина, особливо після карантину.

Після початку війни все здавалося неможливим. Увага і можливості були змінені. Але для мене це були найближчі плани, яких я мала досягти. Це допомогло мені щодня робити необхідні кроки для досягнення своїх цілей.

Стояло питання, можу я подорожувати чи ні, а також, чи зможуть брати участь чоловічі, жіночі та юніорські збірні України в чемпіонаті. Ми всі долали різні труднощі, щоб досягти цього етапу.

Проблеми були з матеріально-технічним забезпеченням, документами, навчанням, спортивною формою, спорядженням, влаштуванням на нових місцях і, мабуть, найголовніше, пошуком шкіл для тих, хто має дітей.

Федерація сквошу Україну також вирішила багато питань. Коли я пішла на суддівство, я знала, що можу зосередитися на своїй роботі, бо моя мама благополучно прибула до Польщі, де вона могла продовжити лікування від раку, а дітей влаштували до школи.

Ukraine team.webp

Коли я зустріла українську команду та друзів, це був момент неймовірної гордості та честі представляти Україну в такий важкий час.

Результати нашої команди в третьому дивізіоні показали, що вся боротьба не пройшла даремно! Ми всі відчували неймовірну підтримку з боку команд.

З першого дня війни путіна ми всі (український народ) відчули величезний біль за нашу країну, жертви, знищені засоби існування і стільки страждань.

Сквош допоміг мені зосередитися на чомусь позитивному, я відчула надзвичайну доброту від наших господарів у Бельсько-Бялі.

На командному чемпіонаті Європи в Ейндховені українську збірну представляли наймолодші учасники.

Вони не змогли конкурувати з більш досвідченими суперниками, але участь в турнірі стала для них гарним досвідом і вони продемонстрували чудові результати.

Я також отримала гарний досвід, і мої друзі висловили дивовижні емоції, а також три оцінки світових рефері.

На жаль, не зміг приїхати мій друг і український рефері Сергій Даховник, який також був номінований на суддівство в чемпіонаті Європи.

Я неймовірно вдячна польському уряду за допомогу та підтримку. Я дуже вдячна польському народу, друзям зі сквошу, а особливо Мацею Клісу, Ізі Лабі, Павлу, Петру, Кшиштофу Стрйковському, Шимону Папєрковському та Агнешці, Матеушу Годзічу, Марціну Пашеку, Томашу Чані, Бартушу та багатьом іншим полякам. Дякую Роману Суіру з Франції за те, що він подарував ракетки Harrow!

У середині травня під час чемпіонату Європи серед юнаків до 15/17 років, також в Ейндховені, українська команда до 17 років посіла третє місце, здобувши бронзу. Я там не судила, але це було неймовірне видовище.

Було круто зосередитись на грі в сквош замість політики, але я вважаю, що заборона на російських сквошистів виправдана. Це найменший дискомфорт, який вони можуть відчувати в порівнянні з трагедією моєї нації та наших спортсменів.

Мої довгострокові плани не дуже ясні, але що стосується короткострокових – щоб моя мама вилікувалась від раку і щоб Україна здобула перемогу в цій війні.

У Києві нам ще є де жити, хоча нашу вулицю розбомбили. У моєму багатоквартирному будинку, де я жила, через вибухову хвилю у вікнах немає скла, але він все ще стоїть.

Squash Mad: Бажаю всім вам, окрім успіху та безпечного повернення в Україну, щоб ви мали змогу продовжувати дивовижну справу, яку ви робите. Вітаємо чоловічу збірну та команду юніорів до 17 років із нещодавнім успіхом! Слава Україні!

Яна: Дякую, Розанна.

ПРИМІТКА РЕДАКЦІЇ: Дякуємо Яні за те, що вона поділилася такою неймовірно зворушливою історією. Сквош спільнота бажає їй та її родині, окрім безпеки, ще й успіху в майбутньому.

Залиште коментар

Ви коментуєте як гість.

Партнери
Клуби