«Історія успіху сквошу 2010-2020» – спецпроект федерації сквошу України!

«Історія успіху сквошу 2010-2020» – спецпроект федерації сквошу України!

Рекорди та досягнення спортсменів на європейських змаганнях під егідою ESF.

Ми вирішили започаткувати цикл публікацій під назвою «Історія успіху сквошу 2010-2020», щоб нагадати спортсменам та залучити юніорів дізнатись більше про досягнення українських та європейських сквошистів за останню декаду на головних змаганнях:

 • командному та індивідуальному чемпіонаті Європи
 • клубно-командному чемпіонаті Європи
 • індивідуальному чемпіонаті Європи серед гравців «мастерс»
 • командному та індівідуальному чемпіонаті Європи серед юніорів до 15/17 та 19 років

Ці чемпіонати є найбільш знаковими європейськими подіями в продовж року, які приносять значну кількість рейтингових очок та привертають значну суспільну увагу.

На черзі – розмова про беззуперечних рекордсменів європейських змагань.

 • Професійний гравець в сквош з Франції Gregory Gaultier – один з найбільш видатних сквошистів за всю історію. На його рахунку 13 медалей на індивідуальному чемпіонаті Європи, 9 з яких найвищого рівня, що є абсолютним рекордом з моменту заснування змагань (турнір проводиться з 1990 р). На другому місці – англієць Chris Walker, за його плечима 3 перемоги.
 • Професійна спортсменка з Франції – Camille Serme, свої перші рекорди на арені сквошу почала ставити з 2006 року. Саме тоді, ще юніоркою завоювала першу золоту медаль на U19 Individuals і потім ще двічі отримувала титул чемпіонки Європи серед юніорів в 2007 і 2008 роках. З 2012 по 2017 роки француженка залишалася безперечним лідером індивідуального чемпіонату Європи (EICC), який поки не вдалося перевершити нікому з жіночої першості.
 • Батьківщина сквошу – Англія, піднімалася на вищий п’єдестал більше 40 разів на чоловічих і жіночих ETC 1&2. На рахунку у англійців 81 перемога починаючи з 1973 року. А за останні 10 років: 7 золотих нагород завоювали чоловіки і 8 – жінки.
 • Рекордсменом за кількістю отриманих перемог на турнірах клубно-командного чемпіонату Європи серед команд є німецький клуб Paderborner. На його рахунку 9 золотих медалей з 2003 року, а за останню декаду клуб розділяє лаври першості за кількістю виграних ігор з молодим конкуруючим німецьким клубом B & W Worms.

Завантаженість на максимум: порахували учасників знакових європейських змагань

Сьогодні під егідою European Squash Federation (ESF) щорічно проходить 7-8 (“Masters” проводиться кожні 2 роки) головних європейських чемпіонатів, за якими спостерігає все більше і більше глядачів. У цих діаграмах ви знайдете відомості про кількість учасників на цих турнірах за останні 10 років.

До речі, Україна бере участь в чемпіонатах Європи під егідою Європейської федерації (ESF) тільки з 2005 року.

 
 
 

Попри згадані вище перемоги європейських лідерів, не бракує спортивних досягнень і вукраїнському сквоші у період 2010-2020 роках:

 • 2014 – Надія Усенко стала першою українкою, яка взяла участь в індивідуальному чемпіонаті Європи.
 • 2014 – жіноча збірна вперше приєдналась до чоловіків і вирушила на командний чемпіонат Європи.
 • 2014 – українські юніори, до 15 років, вперше вирушили на змагання U15/U17 Team.
 • 2016 – Дмитро Погребняк став першим юніором, який представив нашу країну на індивідуальних змаганнях U19.
 • 2017 – Костянтин Рибальченко став першим гравцем “masters”, який вирушив на індивідуальний чемпіонат.
 • 2018 – сформувалась перша юніорська збірна до 19 років, яка взяла участь на змаганнях  U19 Team.
 • 2018 – жіноча збірна вперше виграла золото на ETC3 та отримала прописку у вищому дивізіоні.

Далі докладно зупинимося на кожному чемпіонаті, згадаємо їх переможців і досягнення українських спортсменів, поділимося фото десятирічної давності і візьмемо інтерв’ю у спортсменів, які залишили вагомий внесок в історії і становленні українського сквошу.

@Анна Теслева

Залиште коментар

Ви коментуєте як гість.

Партнери
Клуби