Навчання в Америці та гра у сквош: Ілля Пресман студент Корнельського університету

Навчання в Америці та гра у сквош: Ілля Пресман студент Корнельського університету

Пресман Ілля - один з перших українських юніорів, хто підкорив Америку своїм завзяттям, наполегливістю та грою у сквош. Вже декілька років спортсмен успішно навчається у приватному Корнельському університеті, який входить до вісімки навчальних закладів Ліги Плюща.

Привіт, Ілля. Знаю, що ти навчаєшся у Корнельському університеті, який курс закінчив?

- Закінчив 3 курс.

Пам'ятаєш, як відбувався твій шлях вступу до університету в Америці?

- Так, я подавав документи взимку за 1,5 роки до початку навчання в університеті. Зараз все починається восени, мало не за 2 роки до початку навчання.

Я почав писати емейли тренерам взимку (всі електронні адреси є на сайтах). Відповідали далеко не всі - це нормально. Тримай лайфхак від Іллі: “Якщо тренер не відповідає, я б радив чекати 10 днів і писати ще раз, якщо тренер не відповідає вдруге - пишіть третій, більше не варто”🙂

Коли я тільки починав писати тренерам, дуже сильно хотів потрапити до Колумбійського, Єльського або університету Дартмут. Я почав складати іспити взимку (два іспити ACT і SAT). У той час якраз SAT випустив нову версію іспиту (яку всі зараз здають). Ніхто не знав, що очікувати від SAT і всі здавали ACT. Я здав 3 рази, максимальний бал який я набрав - 32 з 36. Почав підготовку, коли написав тренерам. Рекомендую починати підготовку заздалегідь. Чим більше часу - тим простіше.

Як проходила процедура здачі документів та самі екзамени?

- Самі документи подаються восени за рік до початку навчання через сайт Common App. Є одне загальне есе (мотиваційний лист) про себе та кожен університет має свої теми на додаткові есе. Якщо тренер пообіцяв місце в команді, то ти швидше за все вже на радарі у тих, хто читає есе та тебе беруть 99%.

У Колумбійський, Єльський і Дартмут потрапити не вдалося, а Корнельский на той час не мав тренера та писати було нікому. Взагалі, так склалося, що Девід (тренер) з'явився за тиждень до дедлайну подачі документів і місце в команді він не гарантував, але обіцяв допомогти.

Варто відзначити, що коли відсилаєш документи до університетів США, можна подати на:

- Early Decision в один університет. Всі, хто отримав місце в команді, подають документи через Early Decision в листопаді та отримують відповідь на початку грудня. 

- Regular Decision - до 1-го січня та очікувати відповіді в кінці березня.

У підсумку, я подав на Early Decision в Корнель і мене відразу не прийняли й не відхилили - вирішили розглянути мої документи з іншими документами Regular Decision. У такій ситуації, подаючи документи в один університет, шанси не дуже, і я подав документи ще в 10+ університетів. У підсумку, коли Девід освоївся на своїй посаді, в лютому він мені пообіцяв місце в команді. У перших числах березня мені прийшло неофіційне підтвердження, що мене беруть, а в кінці місяця - офіційне.

З усієї цієї історії я б рекомендував кілька речей:

1) писати емейли тренерам якомога раніше;

2) як можна швидше готуватися до ACT/SAT;

3) кожен університет проводив свої сквош кемпи і візити. Я б рекомендував як-небудь зустрітися з тренером особисто: або через кемп, або через візит на кампус (ти ночуєш і тренуєшся з командою добу), або на турнірі (багато тренерів їздять на US Junior Open);

4) ну і звичайно вдосконалюватися у сквоші. Рівень зараз дуже високий!

Як ти дізнався про Девіда? Чи на сайті була інформація, що він найближчим часом має бути тренером?

- Просто дізнався із статті на сайті - ні у кого не було інформації.

Під час подачі документів ти знаходився в Україні?

- Я навчався та грав у школі в США.

То ти вже з раннього віку проживаєш за кордоном?

- Я вступив до школи в США після 9-го класу та закінчував тут 10-12-й. Серед шкіл також є своя ліга. 9-й клас я закінчив у Києві.

Ти вже досить довго в США, як тобі в цій країні, чи подобається, не сумуєш за домом?

- У США все дуже подобається, хоча і довго звикав. Мої батьки та друзі проживають в Україні і я сумую за ними.

Після закінчення навчання ти не плануєш повертатись назад?

- Ще точно не знаю. Я зараз проходжу стажування в американській компанії, а наступної весни закінчую університет. Якщо вийде повернутися в компанію після стажування та закінчення університету - це буде дуже хорошим досвідом.

Я впевнена, у тебе все вийде)) За якою спеціальністю ти навчаєшся?

- Дякую 🙂 У мене загальний напрямок - бізнес, а спеціальність - фінанси.

Розкажи про університетську команду сквошу. Яка атмосфера панує у команді, можливо ви кудись разом збираєтесь чи у вас є традиції?

- У нас велика та дружня команда. Ми в цьому році жили разом з товаришами в будинку. З моменту мого зарахування, команда дуже змінилася. Прийшов новий тренер, нові стандарти для команди. З року в рік команда стає кращою й кращою. Тренер робить дуже великий акцент на фізичну підготовку: зал, біг на треку, ну і звичайно, корт-спринти. Тренер дуже багато їх робив, коли і сам  виступав. Зараз після кожного тренування бігаємо 100 корт-спринтів на час (в кращому випадку). Ще тренер дуже любить “beep test”.

Як проходять тренування, скільки разів на день та на тиждень займаєшся?

- Обов'язкові тренування кожен день після навчання по 1,5-2 години, включаючи суботу. У неділю ми теж збираємося на кортах, але у нас тренування на велосипедах та стретчинг. Додатково у нас є ранкові тренування: індивідуально або в маленьких групах. З моїм навчанням я вранці займаюся 2-3 рази на тиждень. Додатково - майже всі дні в команді. Коли починається сезон і у нас матчі кожні вихідні, то все змінюється. Кожну суботу-неділю по 2-3 матчі і треба відновитися до наступних вихідних - робимо менше фізпідготовки, більше роботи над ігровими моментами. 

З приводу поїздок, у нас є міжсезоння - відразу після Нового Року і до 14 січня. Цього року були збори у Флориді.

А як складаються відносини з тренером?

- Відносини з тренером найкращі. Я був одним з перших гравців, хто отримав місце в команді під його керівництвом та був з ним майже з самого початку роботи. Ми дуже близько дружимо та спілкуємося. З точки зору сквошу, я вважаю, що Девід - кращий тренер у світі, без перебільшення. Під його керівництвом Шорбагі здобув рекорд за балами PSA та виграв майже всі турніри сезону. Ще у нас часто бувають гравці з ТОП-100, які тренуються з Девідом. За 3 роки я грав з Мо Шорбагі, Сауравом Гоусалом, Мігелем Родрігесом і ще кількома гравцями з ТОП-100. За правилами, вони не можуть офіційно тренуватися з нами, але на додаткових заняттях з ними можна пограти.

Думаю варто відзначити, що тренувальний процес не завжди йде гладко, адже бувають особисті проблеми та іспити в університеті. Як правило, іспити з усіх предметів здаються протягом двох тижнів і можна сильно випадати з тренувального режиму через них.

Як ти все встигаєш поєднувати і тренування і навчання? У тебе залишається вільний час - кудись сходити відпочити, зустрітися з друзями?

- Так, на вихідних майже завжди є час і ввечері також. Перший семестр найскладніший, але коли звикаєш і знаєш заздалегідь, скільки часу займає те чи інше завдання/тренування, то планувати стає легше та з'являється більше часу на все.

А чим зазвичай ти займаєшся у вільний час?

- Нічим особливим 🙂 Проводжу час з друзями, гуляю, дивлюся фільми, граємо в Fifa на PlayStation, граю в шахи, читаю книги, люблю готувати. Зараз на карантині почав бігати кожен день.

Як вплинув карантин на твої тренування та навчання, ти весь час знаходишся у кампусі?

- Так, я був на кампусі весь час. З 11 березня кампус повністю закрився, включаючи всі спорт об'єкти. Спочатку я займався вдома, робив базові вправи, потім ми з друзями - з тенісної команди - почали щодня бігати на вулиці та на треку. У підсумку, я залишився в нормальній формі, але за сквошем сумую. З приводу занять - все було онлайн.

Ти ще не відновив тренування?

- Я перебуваю в Америці - тут все ще закрито. Продовжую займатися самостійно. Скоріше не так: зачинено усе в тому місці, де я перебуваю (Бруклін). Інші штати потихеньку відкриваються.

Поділись своїм досвідом, можливо дай пораду абітурієнтам, або розкажи якусь цікаву історію)

- Історія: як уже казав, я вчився у школі в США. Оголошення про нового тренера прийшло за 10 днів до дедлайну на подачу документів. Мій друг хотів відвідати Корнель, тому, що теж подавав документи у цей університет (він не грає в сквош). Як тільки оголосили про Девіда, я почав писати йому емейли. Тренер не відповідав на мої листи, мабуть, він тільки прийняв пропозицію і ще навіть не мав доступу до пошти. У цей час ми з другом вирішили самостійно поїхати в Корнель на вихідні, подивитися на кампус, а мені побачитися з тренером - раз він не відповідає.

У підсумку ми їхали годин 7-8 на машині. Приїхали та з'ясувалося, що Девід ще навіть не в університеті, у нього є вільні 2 тижні, щоб переїхати в Ітаку (місто, де знаходиться Корнель). Я дуже засмутився, ми з другом готель не знімали, а лягли спати в гуртожитку на диванах в загальній зоні. Всі проходили поруч з нами і ніхто не розумів, що відбувається.

Наступного ранку мені все ж таки вдалося зв'язатися з Девідом по телефону. Один з моїх друзів з Індії, з яким я познайомився на турнірі, відвідував сквош кемп з Девідом і він мені дав його номер. Я зателефонував йому вранці, пояснив ситуацію, мені вдалося ще пограти з командою та зустрітися з директором зі спортивного напрямку в університеті. Така ось історія.

Після цього ми нормалізували контакт з Девідом по емейлу, він довго не давав ніяких підтверджень, а я продовжував йому писати кожні 2 тижні, дізнаючись чи є якісь оновлення. І через 2 місяці прийшов лист з підтвердженням.

Для всіх, хто хоче грати в США, я б рекомендував бути наполегливим і завзятим. У нашій команді є принцип - “be stubborn” – будь упертим 🙂 

Я завжди можу підказати, якщо когось щось цікавить - пишіть в Messenger або на пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Дякуємо тобі за приділений час та цікаве інтерв’ю, бажаємо успіху та наснаги йти вперед та перемагати!

Залиште коментар

Ви коментуєте як гість.

Партнери
Клуби