Перший асоційований член ФСУ Федір Саплашенко: сквош в Україні потребує підтримки

Перший асоційований член ФСУ Федір Саплашенко: сквош в Україні потребує підтримки

Вперше ми з вами спілкувалися у березні, пам’ятаю як ви написали до Федерації одним з перших та запропонували допомогу нашим сквошистам з тренуванням та розміщенням у Болгарії. По-перше, хочу ще раз виказати від усієї сквош-спільноти шану та вдячність. А також, користуючись нагодою, дозвольте задати Вам декілька питань

Чи були люди, хто звернувся до вас і хто зміг знайти прихисток у вас в Болгарії? Розкажіть трохи про це…

В перші дні війни утворився щільний потік з біженців в напрямку Болгарії. Наша родина долучилась до допомоги. Ми поселили у себе вдома наших київських сусідів і шукали житло для решти знайомих і тих, хто звертався. Зі сквош спільноти до нас напряму ніхто не звертався, однак болгарська федерація сквошу допомогла деяким нашим юніорам, які певний час мали змогу проживати і продовжувати тренування в Болгарії. 

На початку повномасштабного вторгнення стало відомо, що російські і білоруські юніори не будуть допущені до міжнародних змагань. Дуже не хотілось, щоб наші юніори не загубили можливість виступати в Європі через війну. Назло ворогові, українські прапори мали майоріти на європейських турнірах. Вже сам факт виступів наших юніорів на junior open і Чемпіонаті Європи є успіхом.

Я так зрозуміла ви маєте клуб у Софії, що це за клуб або клуби?

Власного сквош клубу у нас немає. Є "наш" клуб - той, де тренуються мої діти. Там є всі умови, підтримка і приємне сквош-ком'юніті. Сквош в Болгарії розвивається в основному в Софії. Є кілька клубів, де тренують дітей і ще кілька кортів, де лише грають. Наш клуб "Squash club Bulgaria" має 4 корти, тренерів, проводить місцеві дитячі і дорослі змагання.

Як ви потрапили до сквошу, чи граєте ви самі або можливо члени вашої сім’ї ще грають?

Сквош увірвався в життя нашої родини, коли молодший син Нестор почав тренуватися. Федерація сквошу Болгарії проводила безкоштовні тренування для дітей. Вирішили спробувати і хлопчику дуже сподобалось. Потім долучився старший Орест, потім спробував і я. Динамічний і активний сквош сподобався одразу. Те, що треба аби тримати форму (або її покращувати) у великому місті: грати можна за будь-яку погоду і легко знайти спаринг партнерів. 

Наразі сквош нас затягнув по повній. Діти тренуються по 5-6 днів на тиждень, беруть участь у місцевих турнірах і їздять по мірі можливостей на міжнародні, де вже є певні успіхи (1-е і 3-є місця Нестора в Бухаресті і Малмо на ESF Junior Open в категорії U11). 

Чому вирішили приєднатися до лав асоційованих членів, чому це важливо для вас?

Сквош в Україні потребує підтримки. І зараз найбільше. Багато викликів і проблем: зруйновані клуби в Харкові і Херсоні, скрутне фінансове становище, міграція юніорів і їхніх родин закордон тощо. Саме тому я долучився до Федерації в якості асоційованого члена. Вважаю, що треба об'єднувати зусилля і Федерація є тим об'єднавчим органом. Невеликий внесок у спільну справу. Дорослі сквошисти мають допомогти юним спортсменам, ті хто має змогу мають допомогти тим, кому зараз важко. Знаю, що деякі дорослі гравці підтримують фінансово юніорський сквош. Тобто, вже є спільнота, яка може вирішувати певні фінансові задачі для юніорів. 

Кожен, хто прагне долучитися до ініціативи ФСУ та підтримати наші збірні зі сквошу,  може зробити свій внесок, ставши асоційованим членом або зробивши донат на будь-яку суму.

Для того, щоб стати асоційованим членом потрібно заповнити заявку на вступ та зробити річний внесок в розмірі - 500 грн.

Посилання на цільову Монобанку https://send.monobank.ua/jar/9pyDJbwaPX

Номер картки Монобанк 5375 4112 0353 5401

Номер картки Приватбанк 5169 3305 2074 5529

З питань підтримки та спонсорування Федерації можна звертайтесь за електронною адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або напишіть нам у повідомлення!

Залиште коментар

Ви коментуєте як гість.

Партнери
Клуби