Як наші сквошисти за океаном будують своє майбутнє у топових вишах світу дізналися у Надії Усенко

Як наші сквошисти за океаном будують своє майбутнє у топових вишах світу дізналися у Надії Усенко

Мрієш вступити до ВНЗ в Америці та отримати шанс стати частиною університетської ліги зі сквошу? Як наші студенти за океаном будують своє майбутнє та навчаються у топових вишах світу вдалось дізнатися у Надії Усенко.

Надія Усенко - спортсменка, майстер спорту зі сквошу, член жіночої та юніорської збірної України, призерка та переможниця національних та міжнародних турнірів, учасниця Всесвітніх Ігор та студентка американського вишу Trinity College (Гартфорд, Коннектикут).

- Привіт, Надю. Знаю, що ти навчаєшся у Трініті, нагадай на якому ти вже курсі?

- Закінчила 2 курс, зараз на третьому.

- Як швидко минає час. Скажи, ти пам'ятаєш, як проходив шлях вступу до коледжу?

- Спочатку я дізналася про університетську лігу зі сквошу, коли вперше прилетіла до США. Я грала турнір на кортах Virginia University, це мене здивувало, запитала в організатора турніру, що роблять сквош корти в університеті. На що вони мені відповіли, що в Америці є сквош ліга серед студентів (College squash league).

- Доленосний турнір виявився. Яким чином ти після цього зв’язалась з вишами?

- Я зайшла на сайт CSA (College squash association) та знайшла там рейтинг команд університетів США. На цьому ж сайті можна знайти електронну пошту головних тренерів. Таким чином, я написала листа тренерам різних університетів з топовими командами зі сквошу та відправила їм своє резюме. Розповіла хто я, мої досягнення в сквоші (прикріпила свої місця у національному, міжнародному та PSA рейтингу). Запитала, що мені потрібно зробити, щоб вступити в їх університет та команду. У різних університетів різні вимоги, але абсолютно всі просили складати тест з англійської мови TOEFL, деякі університети просили набрати певний бал. З усіх інших питань та документів головний тренер буде вести гравця і допомагати йому в цих питаннях.

- Ти при подачі документів знаходилась в США, чи все робила онлайн з дому?

- Так, все було онлайн через сайт абітурієнтів США. Заявку треба було заповнити онлайн, прикріпити оцінки за останні 4 роки навчання в школі, атестат про закінчення школи, а також мені потрібно було написати кілька есе (творів), на одну тему, яку абітурієнт обирає сам та на другу тему, яку попросить університет. Багато університетів просять ще складати іспит SAT з англійської та математики.

- Вже майже 3 роки в Америці, яке враження у тебе про навчання у коледжі?

- Мені подобається. Все дуже компактно. Я живу в кампусі, все поряд. В мене достатньо часу, як на навчання так і на сквош. В нашому спортклубі розташовано 9 звичайних та 2 глас корти. Гарний тренажерний зал та є стадіон для бігу.

- Дуже цікаво дізнатись про умови проживання в кампусі, поділися своїм досвідом?

- Починаючи з другого курсу можна обирати де ти хочеш жити. Є багато різних кімнат: можна жити одному або з сусідами, можна взагалі жити в трьох поверховому будинку зі своєю власною кухнею, холодильником, пральною машиною на 9 осіб. У кожному гуртожитку є пральня та сушка, кімната для відпочинку та навчання, кухня. У деяких гуртожитках є додаткові розваги у вигляді настільного тенісу, настільного футболу, танцювального залу. Завжди є телевізор. Перший рік я жила з 3 сусідками, але у всіх була окрема кімната. В нас була загальна вітальня, де стояв диван та крісла. Іноді можуть бути проблеми з опаленням, але не в тому плані, що холодно, а що дуже жарко. Якщо ти заселився й у тебе в кімнаті є якісь проблеми чи пошкодження, то ти заповнюєш онлайн запит і тобі все безкоштовно ремонтують.

- Чи важко поєднувати навчання зі сквошем?

- Під час підготовчого сезону ми тренуємось тричі на тиждень в залі та три рази на тиждень у сквош. Під час сезону ми тренуємось у сквош 2 рази на день та 6 разів на тиждень. Щороку у нас трохи змінюється програма підготовки, в залежності від того, що не вистачало команді в минулому сезоні. Часу завжди вистачає, як на навчання так і на сквош. Найголовніше, з розумом його розподілити. Нам навмисно не дозволяють брати вечірні пари, щоб всі мали змогу тренуватися разом. Студенти самі складають собі графік занять та можуть обирати, які з потрібних їм предметів брати та у який час. Так, що, найчастіше все можна зручно підлаштувати під заняття спортом та ще залишити час на домашнє завдання.

- Дуже круто, що можна вивчати предмети, які ти сама обираєш. Після закінчення коледжу, ким будеш за фахом?

- Я буду філологом італійської та іспанської мов. Але, в Америці не так важливо на кого ти вчишся. Тут дивляться скоріш на твої досягнення в університеті: чим ти займався крім навчання, в яких клубах/командах був залучений, твій середній бал атестату. У мене є знайома, яка закінчила ВНЗ з дипломом економіста, але знайшла роботу у сфері IT. Її взяли на роботу та всім нюансам на рахунок IT навчили вже на місці.

- Все настільки просто на справі)) А які в коледжі є клуби, гуртки? Ти відвідуєш якісь з них?

- Є багато різних клубів, я всіх не перерахую) Від кулінарного до скелелазіння. Особисто мені вистачає того, що я в складі спортивної команди. Але я іноді відвідую літературний клуб та беру участь в різних додаткових лекціях, які мені цікаві. Університет запрошує різних спікерів і вони можуть розповісти свої історії, як вони потрапили в Google, Facebook та інші великі компанії. Також, мені подобається відвідувати заходи пов'язані з журналістикою або поезією, астрономією та фізикою.

- Хочу запитати про викладачів, яке у них ставлення до студентів, чи допомагають при необхідності.?

- Оскільки університет невеликий, то у кожного професора вистачає часу на студентів. Є так звані “office hours”, які призначає професор. Можна прийти в будь-який час та поставити будь-які питання. Дуже багато професорів підтримують моє захоплення спортом і пробачають пропуски через змагання. Коли мені в минулому році потрібно було летіти на командний чемпіонат Європи, то я змогла домовитися, щоб у мене прийняли іспити раніше, ніж у інших студентів.

- Чи не важко тобі було кардинально змінити своє життя: чужа країна, мова, нове оточення та ще й далеко від дому?

- Не можу сказати, що я кардинально змінила життя. Я, як і раніше навчаюсь та граю у сквош. Так, вже все іншою мовою - англійською, трохи по іншому відбувається формат навчання в університеті, але за перший семестр я звикла. У більшості людей до кінця першого семестру починається туга за рідною домівкою, але у мене такого стану не було. Можливо через те, що я весь час була зайнята. В іншому плані все стало набагато компактніше, ближче: навіть на машині нікуди не потрібно їздити, все поруч. Я особливо не бачила "справжню" Америку, тому що у мене немає особливо часу гуляти містом, весь час проводжу в кампусі або на змаганнях студентської ліги. Я прийшла в новий колектив, але у мене багато знайомих міжнародних студентів, як і я, так що в спілкуванні у мене теж проблем не було.

- Як часто та чи надовго прилітаєш в Україну?

- У нас є два семестри. З початку вересня до середини грудня йде перший семестр. Після цього другий семестр починається в кінці січня. Багато міжнародних студентів відлітають додому на місяць, але з 1 січня всій сквош команді потрібно прибути назад в кампус, щоб почати тренуватися та грати на змаганнях. Іспити у мене закінчилися 19 грудня і я могла повернутися додому на 10 днів. Так, що на першому курсі я вирішила не летіти додому, а 1,5 тижні прожила вдома у своєї сусідки по кімнаті та повернулася в кампус. На другому курсі мені вдалося раніше скласти іспити та прилетіти до Києва на 2 тижні. Другий семестр закінчився в середині травня і після цього на все літо я прилітаю додому.

- Які плани на майбутнє, плануєш після закінчення навчання залишитися в США?

- По закінченню навчання хотіла б спробувати себе в професійному сквоші. З тим місцем, де я буду жити та тренуватися - я поки не визначилася.

- Чи є між студентами якісь традиції, кожної п'ятниці збиратись разом та йти гуляти, відвідувати якісь заклади, влаштовувати вечірки?

- Оскільки офіційний початок сезону для сквошу - це 1 листопада, то день до цього, на Хеллоуїн, у нас всі до півночі йдуть на сквош корти в костюмах і ми граємо в "божевільний сквош". Така традиція є, навіть тренера приходять. Так само ми організовуємо вечірки на честь закінчення сезону. Іноді просто всією командою домовляємося піти в кіно або в ресторан, але я не можу назвати це як традицією.

Що стосується інших студентів, то щоп'ятниці у нас проходить Бінго, де можна виграти призи. Вечірки влаштовують найрізноманітніші студенти з різних організацій, вони проходять кожні вихідні, але я на них не ходжу.

- І наостанок, залиши пораду майбутнім абітурієнтам. Впевнена, що твій досвід їм знадобиться)))

- Можна так багато давати порад, але на конкретні питання. Хіба що можу сказати те, що не варто боятися, а потрібно пробувати і тоді ви можете вступити до університету в США.

Дякуємо тобі за цікаву бесіду та твій шлях, який надихає. Бажаємо невпинно рухатись вперед до мети та бути щасливою від своїх звершень!

Залиште коментар

Ви коментуєте як гість.

Партнери
Клуби