Татьяна Фолітарчук розповіла чому stretching - це невід'ємна частина безпечних тренувань

Татьяна Фолітарчук розповіла чому stretching - це невід'ємна частина безпечних тренувань

Будемо відверті далеко не всі роблять заминку наприкінці тренувань й я не виключення з цього правила. Досить часто ми нехтуємо цією частиною тренувального процесу тому що або надто поспішаємо, або просто не хочемо робити або ж віддаємо перевагу варіанту “піти пограти ще 5 хвилин зі знайомими”, а коли отямлюємося, то вже й часу немає бо вже час бігти далі. Досить часто можно, також почути фразу “цього разу не зробив - наступного компенсую”, але ж всі добре розуміють, що наступного разу буде така ж сама історія. Про stretching ми найчастіше згадуємо або ж після турніру, коли наступного ранку піднятися з ліжка не можемо, або ж після тривалої перерви, або вже крайній випадок, коли встигли потягнути собі щось. Але це вже запізно! Цього можна було б уникнути роблячи регулярну заминку. Татьяна Фолітарчук, коротко й доступно розповіла, чому ж розтяжка необхідна та чого можна досягти роблячи її регулярно.

- Чому необхідно робити розтяжку після тренування?

- Робити розтяжку після тренування життєво необхідно. Під час тренування м'язи напружуються і скорочуються. Нам не можна залишати їх в такому стані, інакше в м'язах порушується кровообіг, а значить, їх харчування і відновлення. Внаслідок чого, ефект від тренувань не буде досягнуто, більш того - накопичується втома, падають тренувальні показники, зростає ризик отримати травму. Всього 15-20 хв правильної розтяжки врятують вас від цих негативних наслідків, подарують прекрасне самопочуття і прогрес у тренуваннях.

- Як регулярна розтяжка впливає на фігуру?

- Тренування по розтяжці допоможуть привести м'язи в тонус, адже повноцінне тренування по розтяжці - це не тільки вправи, де клієнт лежить і розслабляється. У багатьох вправах потрібно, як мінімум тримати баланс, а іноді - повноцінно напружувати м'язи антагоністи, часом можна гарненько пропотіти)) Існує навіть такий напрямок як Power Stretching. Звичайно, тренування по розтяжці не замінять силову. Все залежить від підготовки людини, яка тренується, її цілей і побажань.

Від дівчат я часто чую, що розтяжка допомагає зробити м'язи тоншими (стегна, наприклад), але це помилка. Форма м'язів обумовлена ​​генетикою, тренування її не змінять, вони просто допомагають привести м'язи в тонус. Якщо у дівчини квадратні стегна, розтяжка це не виправить, на жаль.

96C9DA93 2537 4C74 96E3 7156C8EEE4AC

Чому важливо правильно дихати як під час тренувань так і під час розтяжки?

- Дихання - це ключ до результату.

По-перше, дихання допомагає зберігати вірний темп виконання вправ, а значить, краще контролювати рухи та техніку. Роблячи вправи повільно без суєти м'язи краще і правильніше навантажуються (втягується більше м'язових волокон), знижується ризик травм.

Другий момент - дихання регулює внутрішньочеревний тиск завдяки чому знову ж таки правильно навантажуються м'язи, залучаються глибокі м'язові шари, працює діафрагма. Правильно дихаючи, можна брати більше навантаження.

Дихання допомагає насичувати м'язи киснем і так працювати на витривалість.

У розтяжці дихання допомагає теж регулювати темп, ну і найголовніше розслабитися. Якщо людина весь час напружена, то вона як мінімум не отримає ефект від тренування, а в цілому може травмуватись.

B2729DFC 110A 46EE 91AA 2040D0205EBD

- Чи впливає хороша розтяжка на відчуття себе і свого тіла?

- Впливає самим прямим чином. Розтяжка допомагає встановити нервово м'язові зв'язки - значить, краще відчувати і контролювати своє тіло.

Позбутись від напруги емоційної і фізичної, поліпшити рухливість (особливо проблемних ділянок - грудний відділ, ТБС і голеностоп).

- Чому зростає рівень енергії?

Гнучкість і рухливість надають впевненості в собі. У жінок гнучкість безпосередньо пов'язана з жіночою сексуальністю. Для чоловіків гнучкість і рухливість - запорука гарного самопочуття і енергійності, яку вони можуть проявити в силових тренуваннях або на роботі.                                                                       

 - Як розтяжка допомагає позбутися крепатури?

- Я сподіваюся, вже всі знають, що крепатура не пов'язана з накопиченням молочної кислоти в м'язах, а є наслідком мікротравм м'язових волокон. Як я говорила вище, розтяжка допомагає відновити довжину і еластичність м'язів після інших видів тренувань / діяльності - а значить, поліпшити кровообіг в ділянках, де є крепатура і прискорити відновлення, зокрема загоєння цих мікротравм.

Тут, також, варто згадати здоровий сон і правильне харчування)

- Дякую тобі за приділений час та корисну інформацію!

- Дякую!

Тренуйтесь безпечно, не забувайте про розтяжку, та до зустрічі на кортах! 

                                                       @Оксана Герасименко 

Залиште коментар

Ви коментуєте як гість.

Партнери
Клуби