«Українців вбивали, а російських друзів-сквошистів хвилювало лише те, що вони потраплять під санкції PSA»

«Українців вбивали, а російських друзів-сквошистів хвилювало лише те, що вони потраплять під санкції PSA»

Стаття опублікована на сайті https://squashmad.com/breaking-news/ianas-story-part-2-escape-to-poland-and-a-warm-welcome-at-enjoy-squash-in-bielsko-biala/

Сьогодні Яна Ковальська розповість про час, коли вона оселилась у безпечнішій частині західної України та її рішення переїхати до Польщі.

У першій частині ми дізналися, як Яна Ковальська та її діти втекли з Києва, коли місто потрапило під удар після незаконного та вбивчого вторгнення росії в Україну.

Squash Mad: Я знаю, що український сквош і російський сквош були дуже дружні один до одного. 24.02.2022 і після цієї дати ви чули/отримували електронною поштою, приватно чи по телефону будь-які слова підтримки від російської сквош-спільноти? Як Федерація сквошу України підтримувала гравців, тренерів чи суддів у цей воєнний час?

Яна: Я відповім, розповім історію про те, як я виїхала з України заради безпеки.

ЧАСТИНА 2: Переїзд

Яна: Ми пробули в Кам’янці-Подільському 15 днів. Там ми почувалися безпечніше. Ми не чули пострілів, але постійно чули сигнал повітряної тривоги, проїжджали  блокпости, стикалися з труднощами здобути паливо і бачили багато біженців, а також погані новини України залишилися з нами. У ті дні я отримала багато повідомлень від друзів у Facebook, особливо від друзів-сквошистів. Я також підтримувала зв’язок зі своїми українськими друзями. На жаль, російських товаришів зі сквошу хвилювали лише санкції, які ввела PSA та їхні діти, які після заборони, як і в багатьох видах спорту, не зможуть грати на турнірах PSA.

EB0B34FC A269 43E2 AA2E 23BA32DE7B89 1 201 a

На початку. Я намагалась з деякими поспілкуватися, але їх головне запитання було: «Чому ви такі злі й агресивні?» Що стосується мене, я була не агресивна, можливо, більш емоційна.

Наприклад, я спілкувалася у Viber з росіянином, який багато років живе і працює в Польщі, який допоміг у розробці програми суддівства в Україні. Він підтримує рішення путіна вторгнутися в Україну і вбити стільки невинних людей. Я запитала про його думку, щодо ситуації до війни та після її початку…На жаль, він не висловив жодного жалю. Я його заблокувала. Але я знаю кількох хоробрих російських друзів-сквошистів, які дійсно підтримують Україну та висловлюють жаль і сором.

Поки ми жили в Кам’янці-Подільському, я думала, що можу зробити для своїх дітей. Я жадала для них спокійного життя і бажала мати можливість знову працювати, бо тоді я зможу нас забезпечити. На мою думку, це найкраще, що я могла зробити для нас і для України. Я почала пошук місця, де я можу це зробити.

Федерація сквошу України, незважаючи на місце, в якому опинилася Альона Огонесян (поблизу Чернігова, відрізаного від центру і комунікацій під російською окупацією), намагалася підтримувати зв’язок з нами та світом і допомагала необхідними листами. Я надіслала їх до ESF, а вони переслали їх далі.

У мене стався цікавий поворот. Моя подруга, яка також втекла з дітьми до Кам’янця, запропонувала переїхати в Бельсько-Бялу в Польщі та зупинитися там. За допомогою спільних друзів я зв’язалась з власником сквош-клубу (Enjoy Squash у Бельсько-Бялі, який приймав World Juniors 2016 року), який сказав мені: «Яна, ти можеш приїжджати, і я допоможу тобі рівно стільки, скільки зможу».

88889ADD 7811 4950 B058 AED1304D55D9 4 5005 c

Проте моя подруга все ж вирішила залишитися в Україні. Але я вдячна їй за ідею, бо навіть не розглядала це місто. Я забрала дітей, ми залишили своїх тваринок у родичів і поїхали до Польщі.

Знову поїздка була важкою. Ми витратили 10 годин, намагаючись перетнути кордон. Але ми це зробили. Я дуже вдячна тим друзям, які подзвонили Мацею Клісу і розповіли про мене. Він дивовижна людина, як і всі люди зі сквошу, яких я зустріла у клубі, вони неймовірні та дуже підтримують. Вони прийняли мене до своєї сквош-сім’ї і з тих пір, і досі допомогають!!!

62214002 6BCC 4275 92DD A3E6D6B33884 1 201 a

Уся ця історія з Бельсько-Бялою, мабуть, дивовижна. Вона принесла дивовижну додаткову користь, дозволивши моїй мамі пройти і продовжити лікування раку. Через війну вона не змогла закінчити хіміотерапію в Києві. Зараз у Києві це неможливо. Більше того, виявилося, що моє нове помешкання знаходиться біля онкологічної лікарні. Це диво, чи не так?

Squash Mad: Я вражена тим, що Ви зробили, і також пишаюся Мацеком. Я знаю клуб, тому знаю, що ви в надійних руках.

Кілька додаткових запитань: Вас номінували на посаду рефері командного чемпіонату Європи в першому, другому та третьому дивізіонах в Ейндховені. Що для Вас означало те, що українська чоловіча збірна переходить до другого дивізіону? Як ви ставитеся до заборони російським гравцям зі сквошу брати участь у міжнародних змаганнях усіма організаціями? Які у вас плани, хоча я розумію, що довгостроково планувати важко, але принаймні короткострокові?

Яна: Ось ще одна історія, яку я буду називати Польщею.

Завтра: частина 3 (Польща)

Залиште коментар

Ви коментуєте як гість.

Партнери
Клуби