Women’s World Team Championship: інтерв'ю Анастасія Костюкова для WSF

Women’s World Team Championship: інтерв'ю Анастасія Костюкова для WSF

Стаття опублікована на сайті worldsquash.

Цього року на Командному чемпіонаті світу серед жінок візьмуть участь дві команди, які вперше виступлять на змаганнях: Китайський Тайбей та Україна.

Україну представлятимуть 29-річна 125-та ракетка світу Анастасія Костюкова та талановиті юніорки Мілена Величко, Анастасія Крикун і Дар'я Власенко. Останнім часом Україна переживає сквош-бум, цього літа українці також дебютували на Чемпіонаті світу серед юніорів. 

Сьогодні ми поговоримо з першою ракеткою України Анастасією Костюковою, яка цього року стала першою в історії українською сквошисткою, яка виграла матч на Всесвітніх іграх, обігравши угорку Чиньєре Чукву з рахунком 2:0.

WSF: Дякую за сьогоднішню розмову, Анастасія. Розкажіть нам про те, як ви почали займатися сквошем.

«Я потрапила у сквош, коли була студенткою та проживала в Одесі. Після того, як я спробувала гру, захотілось удосконалювати себе в ній якомога більше, я закохалася у неї!

«Я граю в сквош 10 років, з яких п'ять - маю професійний графік тренувань. За цей короткий проміжок часу я наполегливо працювала над собою, щоб перейти від нуля до рівня, який маю зараз, і я щаслива, що все ще маю мотивацію та вдосконалююся.

WSF: Що для тебе значить шлях від «нуля» до гри на чемпіонаті світу за свою країну?

«Я дуже рада отримати цей дивовижний досвід. Для мене це велика честь брати участь у турнірі, я докладу всіх зусиль, щоб представляти свою країну. Я дуже рада цьому!»

WSF: Є гравці чи команди, проти яких ви особливо раді грати?

«Немає моїх фаворитів, але мені подобається [Hania El] Hammamy. Я була би дуже рада зіграти проти Єгипту та Англії. Вийти на корт з цими гравцями було б великою честю для мене!»

WSF: Є у вас якісь цілі чи завдання на цей чемпіонат?

«Наша мета - докласти максимум зусиль, боротися за кожен м'яч, показати нашу найкращу гру, яку ми можемо, зробити все можливе на чемпіонаті!

«Тренування проходять добре. Дівчата наполегливо тренуються, грали на турнірах за кордоном. Я брала участь у турнірах PSA по всьому світу- Європа, Африка, США».

WSF: Ви їдете старшим гравцем у команді, якою ви бачите свою роль?

«Так, я маю більше досвіду, ніж інші гравці в команді. Я бачу себе лідером нашої команди на цьому заході. Мої товариші по команді молодші, але вони прогресують і вдосконалюються, і їм буде приємно стати більш досвідченими під час цієї події.

«В Україні завжди був сильний командний дух, але в ці важкі часи наш дух став тільки сильнішим. Зараз ми живемо в різних країнах, тому не можемо тренуватися разом, ми зазвичай зустрічаємося, граючи на турнірах або на національних тренуваннях і подіях. Але ми з нетерпінням чекаємо спільної гри!»

Командний чемпіонат світу зі сквошу серед жінок — це міжнародний турнір, який проводиться раз на два роки, у якому беруть участь чотири команди з кожної країни, які змагаються за принципом «найкращий із трьох». Цього року чемпіонат відбудеться у спортивному клубі Мадінати, Каїр, Єгипет, з 10 по 16 грудня.

 

Залиште коментар

Ви коментуєте як гість.

Партнери
Клуби