Міжкультурна комунікація: як сквош допомагає краще зрозуміти іноземних партнерів

Міжкультурна комунікація: як сквош допомагає краще зрозуміти іноземних партнерів

Стаття опублікована на ресурсі: https://interfax.com.ua/news/blog/764306.html

Англійська вважається найпопулярнішою мовою міжнародної комунікації. Однак існує ще один спосіб спілкування - спортивний, за допомогою ракетки і м'ячі. Ця мова здатний об'єднати народи, культури і бізнес. Як саме? Розглядаємо в матеріалі про поліпшення розуміння іноземних партнерів за допомогою сквошу.

Навряд чи ваш китайський колега по бізнесу зрадіє тому, що ви приймете його візитку однією рукою, будете багато жестикулювати і занадто емоційно висловлювати радість щодо підписання чергового контракту. Так само американський не оцінить відсутність посмішки у відповідь на його фірмову "голлівудську".

У глобальному світі бізнес-комунікація часто носить міжнародний і, як наслідок, міжкультурний характер. І якщо європейська спадщина більш-менш близька і зрозуміла для українців, хоча кожна країна також має свої особливості, то спілкування наших підприємців з представниками, наприклад, азіатської та арабської культур часто викликає значну кількість іноді кумедних, а іноді - образливих казусів.

Непорозуміння можуть отримати позитивний розвиток: коли партнери просто доброзичливо посміялися і переключили фокус на продовження переговорів про набагато більш важливих спільних справах. Але може бути зовсім навпаки - втрата багатомільйонних контрактів, розірвання партнерських відносин, зниження ділової репутації, отримання слави людини, який не поважає культурні традиції іншого народу.

Щоб запобігти негативним і нищівні для бізнесу наслідки незнання культури іншого народу, важливо завжди проводити підготовку перед зустрічами: гуглити, вивчати літературу, спілкуватися з більш досвідченими в цьому питанні знайомими підприємцями. Однак не менш важливий власний досвід: спостереження і практика міжкультурної комунікації. Де ж можна отримати його? Безперечно, найбільш очевидним і привабливим способом є подорожі, але існують і інші, більш доступні для підприємця з щільним графіком, який не дає можливості виділяти тиждень або кілька на сторонні від бізнесу речі. І це хобі! Тут відразу варто задуматися про те, що навряд чи існує заняття, яке краще "знімає маски", об'єднує і надихає на спілкування, ніж спорт. І одним з його різновидів, на який я рекомендую звернути увагу, є сквош.

Яким же чином він допомагає більше дізнатися культуру кожної країни? Почнемо з того, що в усьому світі, в тому числі - і в Україні, проводяться міжнародні змагання зі сквошу. Один із прикладів таких заходів - турнір дружби між Україною і Пакистаном у вересні цього року, який організовує в Києві Федерація сквошу України, Федерація сквошу міста Києва за підтримки Посольства Пакистану. Подібні змагання - ідеальне місце для вивчення культурних особливостей різних народів, адже цьому сприяє час і умови проведення, учасники та організатори, загальна атмосфера.

Зазвичай тривалість міжнародного турніру не обмежується одним днем. А це означає, що ви будете мати достатньо часу для формування власного враження про представників тієї чи іншої національності. Чи зможете спостерігати за поведінкою, рівнем емоційності, жестами, мімікою в динаміці, в різних ситуаціях (позитивних і негативних для конкретної людини), які будуть складатися протягом турніру.

Тимчасові переваги посилюються тим, що сквошісти зазвичай приїжджають на змагання не самі, а з командою, тренером, підтримкою. Тобто ви зможете спостерігати, як представники іншої культури спілкуються зі своїми земляками і, навпаки, з іноземцями в найбільш природною і емоційно відкритому середовищі. Буде корисним звернути увагу на жести, міміку, стиль мови.

Згадуючи про емоційний стан учасників і атмосфері, важливо відзначити таку властивість сквошу як "зняття масок". Цей вид спорту характеризується і відрізняється, тим, що, завдяки своїй високій інтенсивності, відкриває справжній характер людей. Таким чином ви зможете побачити справжню натуру представників різних національностей на корті.

Для тих, хто вже брав участь в подібних заходах, не секрет, що сквош-турнір - це не тільки напружені протистояння на корті, але і веселі вечірки для того, щоб краще познайомитися з колегами. Неформальна атмосфера - також один з найбільш сприятливих чинників для спостереження і безпосереднього спілкування з представниками міжнародної спільноти.

Просто ідеальне місце для практики! Адже, на відміну від бізнес-партнерів, з іншими учасниками та гостями турніру фактично вас нічого не пов'язує, крім загального інтересу до сквошу: ні контракти, ні фінансові зобов'язання, ні проекти. Звичайно, треба бути обережним, щоб не образити національні почуття людини, але можна сміливо звести до мінімуму страх наслідків, навіть дрібної помилки в культурному аспекті.

Доречним є питання: поведінка в спорті і в бізнесі - це абсолютно різні речі. І релевантно чи буде імплементувати спостереження за грою в сквош в ділових комунікаціях? Моя відповідь - так! Адже слід пам'ятати, що бігають по корту і сидять за столом переговорів насамперед люди, а культурні особливості країни проявляються не тільки в конкретних особистостях або ситуаціях, а взагалі.

Існують винятки, але ми говоримо про загальні закономірності і рисах, які стануть в нагоді бізнесменові. Звичайно, варто завжди аналізувати, дивитися по ситуації, продумувати індивідуальний підхід до свого бізнес-партнера.

Отже, сквош - це ідеальне середовище для вивчення культурних особливостей різних національностей: спостереження і практичного спілкування. Тому кожному бізнесмену, який працює з іноземними партнерами, варто звернути увагу на цей вид спорту, як хобі, інструмент розширення кругозору та поповнення знань про народи світу.

 

Залиште коментар

Ви коментуєте як гість.

Партнери
Клуби