Два в одному від Алі Хасана та Чому Єгипет переважає в ТОП-10 світового рейтингу гравців у сквош

Два в одному від Алі Хасана та Чому Єгипет переважає в ТОП-10 світового рейтингу гравців у сквош

Сквош чи англійська? Англійська чи сквош? Що ж обрати? А що якщо не обирати, а поєднати сквош з англійською? Алі Хасан розповів нам про свій новий проект, чому вирішив піти з попередньої сквош академії, про важливість комплексного підходу до тренувань та можливості, які сквош відкриває для юніорів. 

Ви тренували у багатьох країнах, зокрема в Англії, а в Єгипті (Шармі) маєте свою сквош академію, яка є найуспішнішою у країні.  У чому ж різниця дитячих сквош академій в Україні та в Шармі?

- По-перше, це кількість гравців. У Єгипті ми маємо близько 20 тис. кортів та більше мільйона гравців. 

- Це багато..

- Так, це багато порівнюючи з кількістю кортів в Україні. По-друге, єгипетські сквош академії сконцентровані на юніорах, тому що юніори – це майбутні чемпіони. В наших академіях близько 20 дітей, в Шармі у мене в групі було більше 100 дітей на 4 корти. Це в п’ять разів більше ніж у Києві. Тренування в Україні займає 2 години на день, у Шармі після школи 3-4 години, а на вихідних/канікулах - 6 годин. Якщо в тебе є багато дітей в академії, то у тебе є шанс отримати 10% талановитих дітей, з яких можна виховати чемпіонів. Якщо, дітей мало, то залишаються ті ж 10%, але кількість дітей суттєво зменшується. Тут це Нікіта Хлус та Саша Бабій.

- В Шармі це доступніше ніж в Україні, чи ні?

- Вартість кортів приблизно така сама, але вартість академії для батьків набагато дешевша. Адже, персональне тренування буде коштувати близько 70$. Якщо тренер бачить потенціал у дитини, тоді вже він через батьків переводить юніора на персональні тренування. 

- Які були кумедні моменти на тренуваннях?

- Коли ти бачиш, як діти показують свої емоції. Адже, діти завжди кажуть правду, вони ще не навчилися брехати. Коли бачать поганого тренера або погане тренування - вони кажуть про це. Іноді я чую це від них (сміється). Адже, діти не вміють поки що приховувати, хитрити. Вони щирі. 

- Розкажіть трохи про ваших учнів.

- Я один рік тренував Нікіту Хлуса. За цей час він виграв три національні турніри. Став чемпіоном у категорії Хлопці до 11 років, виграв два рази поспіль Zenit Black Sea Open, зайняв 3 місце на турнірі в Австрії. З 223 місця у міжнародному рейтингу піднявся на 22 сходинку.  Нікіта дуже талановитий гравець, який багато працює. Адже, піднятися за рік на 200 сходинок – це великий стрибок вперед.

IMG 4607

Саша Бабій чемпіонка України в категорії дівчата до 11 років. Вона тренується 6 днів на тиждень по три години. Коли ми починали тренуватись, два роки тому, вона була 84 у європейському рейтингу, зараз вона 29. У неї є всі шанси увійти в 10 наступного року. Також, це Артем Панченко. Він чемпіон в категорії Хлопці до 13 років. Цього року буде цікаве змагання між Нікітою та Артемом за перше місце на Національному чемпіонаті, адже, зараз вони грають в одній категорії. Багато залежить від психологічної підготовки. Адже, сквош – це не лише про техніку, має бути гарна фізична, психологічна та тактична підготовка гравця до гри. Психологічна підготовка найважливіша. Багато гарних гравців програють матчі слабшим гравцям через нерви.

IMG 4606

- Ви рік вели дитячу сквош академію в Sport Life Позняки, чому вирішили піти?

- Я захотів спробувати інший проект. Сквош академія на Позняках була викликом для мене, коли я приїхав в Україну. Я працював з талановитими дітьми й ми отримали високі результати – трьох національних чемпіонів. Цей виклик я пройшов, тепер мені потрібен інший. Варто рухатись далі.

- Й цим викликом стане ваш новий проект.

- Так.

- Розкажіть трішки про нього, що це буде? Чого очікувати?

IMG 4618- Цей проект буде першим в Україні. Раніше ніхто не поєднував вивчення англійської зі сквош тренуванням, тактичною підготовкою. У мене тренерський досвід 25 років, у Вікторії 10 років досвіду викладання англійської, такий тандем має гарний потенціал для успішної реалізації цього проекту. До того ж, Вікторія, також грає в сквош. Це буде корисним для юніорів, адже, поєднання розмовної англійської з тренуванням дасть їм можливість вступати до американських університетів, де сквош це звичайний елемент фізичної культури, він є у більшості американських вишів. В Україні є багато талановитих дітей, які маючи спонсорів та відповідну фізичну, психологічну, тактичну та технічну підготовку можуть стати європейськими чемпіонами. А там й отримати стипендію на навчання за кордоном. 

Навіть, якщо не брати до уваги можливість європейського навчання, англійська, особливо сквош-англійська, знання термінології будуть у пригоді на європейських турнірах. Це можливість співпрацювати з Англійською або Американською федераціями сквошу. Я 24 роки жив в Англії та маю багато друзів в США, тож європейським чемпіонам можу допомогти з навчанням. 

Сквош – це дуже соціальний та культурний спорт. Це спілкування, відпочинок, які не залежать від погоди за вікном, нові знайомства та гарна фізична форма. 

- Як виникла ідея об’єднати сквош тренування з вивченням англійської мови?

- Ця ідея була у мене давно, ще коли тільки приїхав в Україну. Багато дітей не знають англійську, тож в сквош академії – я навчав їх англійської, а вони мене російської. Чому б не поєднати це в рамках академії? Але не було можливості реалізувати це, адже, академія існувала, на той момент, вже більше 4 років, мала свої правила без можливості змінити бодай щось. 

- Чому сквош фітнес надзвичайно важливий на тренуваннях?

- Це ще одна відмінність між сквошем в Україні та в Єгипті. Український сквош дуже сконцентрований на технічній частині гри. Тому багатьом важко грати на турнірах. Для того щоб підняти свій рівень гри необхідний сквош фітнес. Адже, сквош один з найбільш фізично вибагливих видів спорту. Сквош фітнес надзвичайно важливий на корті, як і правильне переміщення по корту та витривалість. Якщо це поєднати, то можна виховати європейських чемпіонів. Останні роки на тренуваннях я став більше уваги приділяти саме цим аспектам, що й хочу перенести у свою сквош академію. 

- Це гарна можливість залишатись стрункою.

- Так. Якщо ви хочете схуднути або покращити свою фізичну форму – сквош для вас. До того ж на відміну від залу – це веселий й, порівняно, психологічно легкий спосіб втратити зайві кілограми.

- Чому варто прийти у дитячу сквош академію?

- По-перше, я маю 25 років тренерського досвіду, зокрема роботи з дітьми, та багато європейських чемпіонів, яких виховав, як в Україні, так і в Єгипті та Англії. По-друге, у нас є висококваліфікований вчитель англійської – Вікторія. Тож, діти будуть отримувати високу якість, як сквошу, так й англійської. Ви можете знайти безліч сквош академій, які навчають лише сквошу, або англійських шкіл, які дають лише англійську, а ми вирішили поєднати це. 

- Це чудова ідея! Бажаю вам успіхів!

- Дякую!

Отже,  сквош тренування буде займати 90 хв й включатиме у себе фізичну та технічну підготовку, урок англійської, на якому діти будуть вивчати сквош термінологію та розмовну англійську – 30 хв. Англійську діти будуть практикувати,  як під час тренувань так і на його англійській частині.

До зустрічі на тренуваннях!

Залиште коментар

Ви коментуєте як гість.

Партнери
Клуби