Сквошистка Юлія Жуковець про навчання в американському університеті Yale

Сквошистка Юлія Жуковець про навчання в американському університеті Yale

Маємо чим пишатися - наші юніори з кожним роком все частіше отримують можливість навчатися та грати в сквош у кращих вишах світу. Про те, як вступити до вузу в Америці та Європі ми писали у попередніх статтях, а ось почути все з перших уст - інша справа. Зараз у спортсменів канікули, тож ми вирішили поспілкуватись та дізнатись чим  відрізняється процес навчання в Україні та Штатах, як це - опинитися в новому навчальному середовищі та на що здатен сквош, коли ти намагаєшся отримати грант.

Сьогодні на черзі багаторазова учасниця міжнародних та національних змагань зі сквошу, член збірної України, киянка Юлія Жуковець - студентка американського університету Ліги плюща, Yale University, (Нью-Хейвен, Коннектикут).

Декілька слів про Yale University, США…...

Єльський університет - є одним з найбільш відомих та престижних навчальних закладів у світі. Вуз входить до складу «великої трійки» університетів «Ліги Плюща»: Єльський, Гарвардській та Принстонський.

За статистикою, приблизно 10% студентів Єльського університету не платять за навчання, і ще 51% учнів отримують фінансову допомогу від вузу. Сума стипендіальної допомоги в Єльському університеті становить від 12,000 USD до 35,000 USD в рік на одного студента, що покриває левову частку витрат на навчання. А це означає, що можливість стати учасником стипендіальної програми є практично у кожного абітурієнта, в незалежності від національності та країни проживання. Як це навчатися у США, в одному з найпрестижніших вишів у світі розповіла люб'язно для Федерації сквошу України - Юлія Жуковець!

Привіт, Юля. Розкажи, будь ласка, про умови вступу до Yale для українських спортсменів, які планують навчатись та далі займатись професійно сквошем, як ти?

- В університеті є стандартні вимоги до усіх студентів, які вступають, і спортсменам надаються лише поблажки, щодо рівня балів. Обов’язковим є TOEFL (не менше 100 балів) або IELTS (не менше 7.0), також SAT (тут немає певного критерію, але для Єлю треба було хоча б 1250-1300). Потрібно надати табеля з 8 по останній клас. В мене просили ще ЗНО тому, що я через рік після випуску вступала (але воно не грає великої ролі). Додаткових вступних екзаменів немає.

- Чи була якась фінансова допомога (пільги) для спортсменів?

- В Єлі є стандартна фінансова допомога для усіх студентів незалежно від того спортсмен ти чи ні. Вона називається “Need based”. Це фінансова допомога, яка визначається залежно від фінансового статусу твоєї сім’ї. Її не потрібно потім виплачувати, тобі по суті її дарують.

Спочатку ти надсилаєш свої табеля, результати тестів до тренерів, вони кажуть чи ти підходиш їм з цієї позиції. Потім дивляться на сквош та порівнюють з іншими гравцями, яких вони хочуть взяти в цей рік. Якщо зірки зійшлися, то тренер каже, що він тебе хоче в команду. І потім іде стандартний процес заповнення анкети, написання есе і тд.

- Скажи, ти при подачі документів знаходилась в США, чи все робила онлайн з дому?

- Все онлайн.

- Як ти зв'язувалась з університетом? 

- Я писала на пряму тренерам чи потрібні їм гравці в команду. Тому що, про сам процес вступу тобі ніхто не розкаже і про це ніде не написано.

- Коли ти написала тренерам зі сквошу, як вони відреагували, вони були раді твоєму листу?

- Не можу сказати, що вони раділи. Деякі університети були зацікавлені, деякі вже мали достатньо гравців. Залежить від університету.

- Взагалі, багато абітурієнтів кожного року проходять відбір до спортивної команди університету?

- Ти ніколи не знаєш скільки людей вже писали/розмовляли з тренерами. Деякі розмовляють одразу з декількома університетами, потім обирають один.

- Чи допомагав тренер тобі при вступі? 

- Тренер і є двигуном твого вступу. Він просуває абітурієнта в цьому процесі тому, що насамперед сам зацікавлений у тому, щоб мати тебе в команді.  Якщо тренер каже, що ти в команді, то це означає, що ти вступив.

- Ти їм записувала якісь відео?

- Так, обов’язково потрібно робити короткий відеокліп (2-3-4 хв) про те, як ти граєш. Я знімала протягом декількох місяців і потім монтувала в одне відео.

- Які у тебе враження після цього навчального року: про країну, університет, викладачів, команду зі сквошу, тренерів?

- Це найкраще місце, яке може бути. Викладачі завжди допомагають та прагнуть тебе чомусь навчити. Команда дуже класна, ми з дівчатами найкращі подруги, дуже часто проводимо час разом. Тренера також дуже класні, завжди підтримують, тренуються з нами індивідуально. Про Америку сказати важко, тому що ти завжди у кампусі та не дуже сильно бачиш саму країну, як живуть люди й тд.

- Ти проживаєш у гуртожитку?

- Так.

- Скільки дівчат у кімнаті? Які умови життя? Ви щось сплачуєте за проживання у гуртожитку?

- По різному. В моїй кімнаті жила одна дівчина. Ще дві в іншій і спільна кімната, по типу вітальні. Ванна та  туалет у коридорі. Проживання коштує близько 9000$ за рік.

- Хороші умови, але дорого, мені здається. 

- Коли у цілому навчання коштує 80,000$ на рік, то не так вже й багато. Моя родина сплачує 12,000$, у цю суму входять - квитки, книги, особисті витрати. Навчання коштує - 72,000$, з них ми платимо 5,000$ на рік.

- Скільки тренувань у тебе в день або на тиждень?

- Кожного дня по 2-3 години.

- А ти вступила на якусь спеціальність чи просто вивчаєш предмети, які тобі подобаються?

- Спеціальність обирається під кінець другого року навчання (або раніше), а до цього я просто набирала предмети. Завжди є предмети, які потрібні, щоб отримати якусь спеціальність.

- Ти ще не думала на яку хочеш спеціальність?

- Планую вивчати Statistics and Data Science або Economics and Mathematics.

- Залишиш якісь поради для майбутніх абітурієнтів?

- Напевно, найголовніша порада - не опускати руки. Навіть після декількох відмов все одно потрібно продовжувати писати тренерам, ставити питання та вибивати собі місце в команді. Будучи інтернаціональним студентом, особливо тяжко знайти собі місце в американському універі, але кожне зусилля того вартує.

- У студентів є якісь традиції, наприклад, кожної п'ятниці десь збиратись?

- По п’ятницях та суботам завжди є вечірки. Ще у нас є нічний клуб, куди по середах пускають лише студентів Yale. Дуже багато тематичних вечірок та загалом середа маленька п’ятниця, тому якщо немає екзаменів, всі ходять по середах туди.

Круто! Дякую тобі, що приділила час, було дуже приємно поспілкуватись.

Залиште коментар

Ви коментуєте як гість.

Партнери
Клуби